Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 2.7.2004
Svátek má Patricie
  Výběr z vydání
 >SPORT: Čechy trénuje superstar
 >LITEVSKÉ LISTY: Muž, který neměl jméno
 >DETEKTIVKA: Oko za zub
 >VÍKENDOVINY: Nad technikou zvítězíme! díl 1.
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá -plynové masky
 >PSÍ PŘÍHODY: Pátrání po rukavicích pokračuje
 >POSTŘEH: O stanu
 >EKOLOGIE: Proč začínám kupovat výrobky SETUZY?
 >NÁZOR: US,KDU a ČSSD: s komunisty a n o ( a často) !
 >NÁZOR: "Odešel slušný člověk" a jiné české povídky.
 >POLITIKA: Předčasné volby
 >NÁZOR: Evropští demokraté - Nová strana české politiky
 >PENÍZE.CZ: Opiš tento dopis a rozešli přátelům
 >PRÁVO: Don Quijote v bludném justičním kruhu
 >ŠKOLSTVÍ: Slovní hodnocení

  Starší články
 >6.5. EKOLOGIE: Vstoupím do Strany Zelených?
 >5.5. GLOSA: Zrušte monopol ČEZ, vzbuďte se - už jste v EU!
 >27.4. TÉMA: Za globální oteplení můžou mimozemšťané (část 2.)
 >22.4. EKOLOGIE: Ptáci a ti druzí
 >22.4. TÉMA: Za globální oteplení můžou mimozemšťané (část 1.)
 >20.4. EKOLOGIE: K jezům aneb s bobrem ve znaku
 >20.4. EKOLOGIE: Rakousko méně zelené
 >16.4. EKOLOGIE: Mixéry oblohy
 >14.4. MÉDIA: Greenpeace mají díky svému řediteli z ostudy kabát
 >9.4. EKOLOGIE: Teď zase vrtule…
 >8.4. EKOLOGIE: Stop pro doly Frenštát
 >25.3. EKOLOGIE: Stavba roku ohrožuje zdraví
 >20.3. TÝDEN V TRAPU: Trifidi v zapadlé díře
 >13.3. REAKCE: Ani větu nazmar!
 >11.3. EKOLOGIE: Nerozhodujte opět o nás bez nás
 >10.3. EKOLOGIE: Ambrozkova masitá kost
 >6.3. EKOLOGIE: Teplo z hlubin vytápí český Děčín
 >25.2. EKOLOGIE: Prodavači smrti
 >19.2. VESMÍR: Venuše neboli Krasopaní
 >17.2. Společné prohlášení Českého plavebního a vodocestného sdružení a Sekce vodní dopravy Svazu dopravy ČR

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Ekologie
 
2.7. EKOLOGIE: Proč začínám kupovat výrobky SETUZY?
Ivan Brezina
Vážené dámy a pánové, obracím se na vás jako váš nový zákazník, který je mile překvapen vaším dle mého názoru dobře promyšleným a správným rozhodnutím začít vyrábět potravinářské produkty z geneticky modifikovaných organismů.
Komentářů k článku:

1.7. REAKCE: Labské jezy a "nová" fakta
Vladimír Fárek
Co říci úvodem? Snad již nic. Vzhledem k tomu, že se mi chce pracovat s fakty, nikoliv s výpady a domněnkami, pustíme se rovnou do těch čísel. Je pozoruhodné, že vypočtená (a každý rok měněná) čísla pana Ing. Ptáčka pan Brezina považuje za "exaktní údaje", mnou uváděné oficiální statistiky MDS jsou jen "Fárkova čísla", která mohou, ale nemusí být pravdivá. Rovněž tak čísla z anonymních komentářů jsou exaktními důkazy, data Centra dopravních výzkumů nebo ČSÚ jsou jakési podivné Fárkovy údaje (mimochodem, pana Brezinu v dětství neučili používat oslovení?).
Komentářů k článku:


1.7. GLOSA: Co s tím?
Pavel Fousek
Praha a odpadky a podivnosti kolem...
Komentářů k článku:


30.6. EKOLOGIE: Labské jezy, Fárkova kočka a Brezinův jabčák
Ivan Brezina
Málokteré téma v poslední době vyvolalo na Neviditelném psu takové emoce, jako zamýšlená výstavba jezů v Prostředním Žlebu a Malém Březně na dolním Labi. Když jsem 22. června zveřejnil článek "Labské jezy a žáby na prameni", pustil se do mně Vladimír Fárek (Labské jezy a…?", 23. června). 25. června následovaly texty Jaroslava Stoklasy (proti jezům) a Františka Ptáčka (pro jezy). Z poměrně věcné debaty ostře vybočil Fárek. Ve svém textu a v následných komentářích se dopustil hned několik přehmatů proti elementární logice a především proti zásadám slušné a férové diskuse.
Komentářů k článku:


25.6. TÉMA: Na dolním Labi nejde jen o přírodu
Jaroslav Stoklasa
V nejbližší době má vláda projednávat návrh na dlouho diskutovanou výstavbu jezů Prostřední Žleb a Malé Březno na dolním Labi. Tato vodní díla mají vyrůst na území CHKO České Středohoří a Labské pískovce, kde se nachází velké množství chráněných a ohrožených živočichů a rostlin. Proto ekologickou neúnosnost výstavby na Labi potvrdila i studie Posuzování vlivu na životní prostředí, na základě které Ministerstvo životního prostředí vydalo k výstavbě nesouhlasné stanovisko. .
Komentářů k článku:


25.6. REAKCE: Labské jezy
František Ptáček
Několik poznámek k článkům pánů Ivana Breziny (NP 22.6.2004), ale zejména pana Vladimíra Fárka (NP 23. 6. 2004) na thema "Labské jezy".
Komentářů k článku:


23.6. REAKCE: Labské jezy a …?
Vladimír Fárek
Rád bych reagoval na některé body z článku pana Breziny "Labské jezy a žáby na prameni". Nemám potřebu rozebírat celý článek, už jen série podivností v prvním odstavci předznamenává jeho úroveň. Takže proč nezačít oním prvním odstavcem páně Brezinova elaborátu, který začíná hezky zostra. Citáty z článku pana Breziny jsou v uvozovkách, číselné údaje o nákladní dopravě pochází z ročenek Ministerstva dopravy a spojů
Komentářů k článku:


22.6. EKOLOGIE: Labské jezy a žáby na prameni
Ivan Brezina
Podle mezinárodní smlouvy AGN o evropské lodní dopravě by na dolním toku Labe v Malém Březně a v Prostředním Žlebu měly vzniknout dva jezy. Na krátké trase od Ústí k německé hranici mohou dnes nákladní lodě plout jen malou část roku, když je stav vody právě příznivý. Díky jezům by se hladina řeky zvedla tak, že by tudy lodě projely celoročně. Se západními trhy by nás spojila vodní cesta, po které by podle propočtů mohlo putovat až třikrát víc zboží a surovin než dnes. Čeští rejdaři by díky jezům přežili v konkurenci s německými dopravci a ekologicky šetrná lodní doprava by navíc ulehčila i domácím silnicím, ze kterých by zmizely stovky kamionů denně. Pokud ovšem záměr paradoxně nepřekazí ti, kdo by ho měli ze všech sil podporovat - ministerstvo životního prostředí a ekologičtí aktivisté.
Komentářů k článku:


11.6. GLOSA: Z čeho získávat elektrický proud.
Václav John
Všichni lidé chtějí aby byl dostatek elektrické energie. Jen se liší v tom jakým způsobem, takže si většinou nedovedou představit jak ji reálně získat. Někdo je racionální, někdo ne.
Komentářů k článku:


9.6. POLITIKA: Dvě otázky pro Jakuba Patočku
Ivan Brezina
"Víme-li o Patočkově vizi společnosti, že je nebezpečná, víme o ní ještě málo". Tak by se dala parafrázovat úvodní věta článku Jakuba Patočky "Jane Kasale, jděte do toho!", otištěného v únoru 2000 v Lidových novinách.
Komentářů k článku:


7.6. EKOLOGIE: Integrovaný registr znečišťování životního prostředí - základní informace
kolektiv autorů
Důvodů pro budování integrovaného registru znečišťování je mnoho. Stát potřebuje relevantní a věrohodná data o znečištění životního prostředí. Tvorbou veřejně přístupného informačního systému o životním prostředí se Česká republika řadí mezi země, které plní své závazky vyplývající z ratifikace Aarhuské úmluvy o přístupu veřejnosti k informacím a podpisu Protokolu o registrech úniků a přenosů znečišťujících látek (PRTR).
Komentářů k článku:


1.6. INFO: 10 let označování ekologicky šetrných výrobků v ČR
info
V červnu letošního roku si připomeneme dva významné dny. Jsou jimi 5. červen, který je Světovým dnem životního prostředí, a 7. červen představuje 10. výročí dne, kdy byla v České republice poprvé udělena ekoznačka Ekologicky šetrný výrobek. Při této příležitosti pořádají Ministerstvo životního prostředí a Český ekologický ústav program v Národním technickém muzeu v Praze.
Komentářů k článku:


12.5. FUTUROLOGIE: Vzdejte se zeleného čaje ve prospěch svého počítače!
JITA Splítková
Ne, nebojte se, o své zelené popití se nebudete muset dělit s neživou mašinou potažmo s průmyslem. Spotřeba zeleného čaje pro takzvané high-tech jistě nikdy až tak drasticky nestoupne, že byste se museli rozhodovat, jestli se čaje napít, či ho věnovat na výrobu...čeho výrobu?
Komentářů k článku:


11.5. EKOLOGIE: Černobylští mičurinci v Reflexu
Ivan Brezina
V aktuálním 19. čísle Reflexu vyšel pod názvem "Evropané po Černobylu zhloupnou" rozhovor Tomáše Feřteka s ukrajinskými vědci Taťjanou a Valeriem Glazkovými. "Ionizující záření nezpůsobuje mutace živých organismů, ale jeho vlivem klesá porodnost a degeneruje genofond živočichů," tvrdí v úvodu oba badatelé. Už jen tato věta pobaví každého, kdo se na rámci středoškolských osnov doslechl z rychlíku něco málo o biologii a fyzice.
Komentářů k článku:


6.5. LIDŠTINY: Amerika útočí na Irák, obři útočí na Ameriku.
JITA Splítková
Hlídači hygieny - jinak pracovníci Úřadu pro ochranu zdraví, našli na několika školách ve státě Wisconsin velice nebezpečné záškodníky.
Komentářů k článku: