10.2. USA: Školství ve Spojených státech 4 - Miki na MIT
Dušan Neumann
Pokračujeme v seriálu o vzdělávání v USA druhým příspěvkem české studentky Miki. Komentářů k článku:
28.1. FEJETON: Jak jsem sháněla školku
Jarka Pavlíková
Posledním impulsem, abych se do toho pustila, byl ledový tón sestřičky na rentgenu, když jsem se podruhé přeobjednávala s vysvětlením, že mi zrovna nikdo nemá čas hlídat dítě. Komentářů k článku:
27.1. FEJETON: Petice
Jaroslav Hutka
Sedli jsme si v neděli v poledne s Kateřinou k televizi, protože náš ředitel Klárčiny školy tam měl diskusi s ministryní školství. Šlo o drobnost, o přijímačky na střední školy... Komentářů k článku:
26.1. GLOSA: Školy a úředníci
Gentleman
V poslední době se kolem základního školství rozvířilo několik událostí. Všechny mají společné to, že prim hrají úředníci a politici, lépe než občané vědoucí, co je pro lid dobré. Gentlemanův deníček
Komentářů k článku:
25.1. SPOLEČNOST: Výzkumné záměry problémy škol a ústavů neřeší
Karel Hruška
Několik námětů k veřejné debatě Sdružení Agora a Lidových novin 26. ledna 2005. Komentářů k článku:
20.1. SPOLEČNOST: Školský zákon neprospívá školákům
Jakub Vosáhlo
Nový školský zákon většina z nás nejspíš ani nepostřehla - na rozdíl od jiných, halasně ohlašovaných novel se jej i reakci na něj vláda snaží všemožně ututlat. Komentářů k článku:
18.1. GLOSA: Věčné téma - známkovat, nebo hodnotit?
Gentleman
Každý rok se pravidelně 2x probírá, jestli děti ve škole známkovat, nebo hodnotit slovně, a nikde se zastánci slovního hodnocení nedostanou k opravdovým argumentům. Gentlemanův deníček Komentářů k článku:
17.1. USA: Školství ve Spojených státech 3 - Učňák nebo průmyslovka?
Dušan Neumann
Učňovské školství, jak ho pamatuji z Československa, ve Spojených státech neexistuje. Pro děti, které nechtějí po absolvování povinného dvanáctiletého vzdělání jít na vysokou školu, existuje jiná možnost. Komentářů k článku:
10.1. USA: Školství ve Spojených státech 2 - Miki na MIT
Dušan Neumann
V druhé části miniserálu o americké vzdělávací soustavě využiji zkušeností české studentky, které se podařilo dostat na MIT (Massachussettes Institute of Technology). Komentářů k článku:
4.1. USA: Školství ve Spojených státech
Dušan Neumann
To jsem si na sebe ušil pěknou boudu. Slíbil jsem otevřít sérii příspěvků o školství ve Spojených státech, o němž je většina Evropanů přesvědčena, že je kvalitou ve srovnání s evropskými systémy nesrovnatelně horší. Komentářů k článku:
10.12. GLOSA: Biflování ano i ne
Gentleman
Naše školství je prý založeno na biflování faktů a neučí myslet. Učíme se panovníky, události, letopočty (ale taky písmenka, číslice), a to všechno se prý dá někde najít... Gentlemanův deníček Komentářů k článku:
24.11. SPOLEČNOST: Je po volbách – občane neobtěžuj
Vladimír Červinek
Poryvy větru utrhly v poledních hodinách část střechy na budově mateřské školy v Brně - Králově Poli. Hasičský sbor profesionálně zasáhl. Ne tak pracovníci Úřadu městské části Královo Pole... Komentářů k článku:
17.11. SPOLEČNOST: Příliš mladí na gheto?
Martin Marx
Úvaha o jedné zvláštní škole, chybějící školní jídelně a lidské společnosti jako takové. Komentářů k článku:
17.11. DOKUMENT: Školství politiky nezajímá
Radek Sárközi
České školství je již sedmým rokem vládní prioritou a mě zajímaly odpovědi politiků na několik otázek souvisejících se školstvím. Komentářů k článku:
16.11. ŠAMANOVO DOUPĚ: Cesta k 17. listopadu
Jan Kovanic
28. října 1939 bylo v pažských ulicích na 100.000 lidí. Odpoledne se začalo střílet. Byl zabit dvaadvacetiletý dělník Václav Sedláček, smrtelně zraněn student medicíny Jan Opletal. Dalších jedenáct lidí bylo postřeleno těžce, lehce zranění se počítali na stovky. Zatčeno bylo 400 "téměř výlučně mladistvých" osob. Podle kolaborantských českých novin šlo o "den národní ukázněnosti a klidu".
Komentářů k článku:
|