Pátek 30.12.2005
Svátek má David

Pupíci
Psi
Kočky
Ptáci
Plazi
Nohaté potvůrky
Práva zvířat
Zprávy
Názory
Koně

Příroda
Výchova
Recenze
Portréty
Btw

Archiv vydání


.

 
Vaše kočka štěká? A pes mňouká?
Napište nám o tom do Zvířetníku. Je to místo, kde se scházejí na kus řeči milovníci zvířat chlupatých, opeřených, šupinatých i jiných. Stačí nafotit nebo napsat - a poslat!
 HLAVNÍ STRÁNKA

31.10. BTW: Děkujeme?
Dagmar Ruščáková
"Važte si svobody naší krví vykoupené" stojí psáno na pískovcovém památníku ukrytém mezi zlátnoucími duby. Pod tímto nápisem je československý znak a letopočty 1914 - 1918. Není tam ani poděkování padlým, ani oslava nově získané svobody, dokonce ani ono ošidné "nezapomeneme". Jenom ten imperativ.


31.10. UPOZORNĚNÍ: Od zítřka jinak
Dagmar Ruščáková
Milí čtenáři,
od zítřka by se měl Neviditelný pes včetně Zvířetníku objevit v nové podobě. S tím je pro mne spojena nutnost pracovat s novým redakčním systémem, který nám sice slibuje do budoucna řadu zajímavých možností, nicméně je jednak složitý, a jednak se zatím nějak nesnáší s mým počítačem.


31.10. PSI: Bernská smečka (2)
Radana Menšíková
Naše smečka děkuje za všechny příznivé ohlasy na naše minulé povídání; zvlášť vřelé pozdravy posíláme bernskému honiči Argusovi a těšíme se na jeho další povedené kousky! Slíbila jsem pokračování, zde je:


27.10. BTW: Uspokojení
Dagmar Ruščáková
Přestavte si, že jdete prosluněným podzimním lesem. Listí ohnivě zdobí koruny stromů, spadané šustí pod nohama, vítr voní svěžestí, jehličím a mokrou hlínou. Máte pohodlné boty, nic vás netrápí, myšlenky volně plynou a vy cítíte víc než kdy jindy, že žijete, že dýcháte a že máte vlastně velké štěstí.


27.10. PSI: Betty vypravuje
Iva Matušková
Myslím, že je nejvyšší čas, abych taky přispěla vlastní tlapkou. O příchodu k mé nové smečce už víte. Je pravda, že jsem byla ráda, že odcházím, jelikož jsem zůstala jako poslední a samotnému není nikomu dobře ani psovi.


27.10. KONĚ: Jak jsem chtěla darovat koně
Marcela Fiřtová
No, jak začít... Mám 16ti-letou bílou kobylku, mám ji už deset let. Nějakou dobu má problémy s nohou, tak jsem se po létech našeho společného soužití rozhodla, že by si zasloužila někde na pastvině v klidu dožít. Určitě by se našel někdo, komu by udělala radost, nebo by mu posloužila jako společník k jeho koni, protože ani kůň není rád sám.


26.10. KOČKY: Přežijí kočky smrt své majitelky?
Mikroazyl pro kočky Liberec
Bezmála 90letá doktorka Drahá, která žila na samotě poblíž Nové Vsi nad Nisou, se na sklonku svého života ujala několika nechtěných koček. Kočky s ní bydlely v jejím baráčku a podle všeho to byli čistě bytoví mazlíci, uvyklí spaní v posteli, docházce na kočičí WC, prostě na veškerý komfort domácích koček.26.10. PORTRÉT: Xerxes
Josef Porkert
Jmenuji se: Xerxes Bonoda
Jsem: pes
Přesněji: žíhaná německá doga
Narodil jsem se: 5. května 2000 v České u Brna


25.10. BTW: Jak jsem se snažila vloupat do vlastního auta
Dagmar Ruščáková
Představte si hezké sobotní dopoledne v přívětivém, byť poněkud provinčním městečku. Hodláte si udělat radost a koupit si nové autorádio. Vše je domluveno, vyberete vhodný přístroj (Hlavně ať vypadá úplně obyčejně, prosím!), odevzdáte ochotnému majiteli krámku klíče od auta a jdete se potoulat po náměstí. Knihkupectví, kavárna, čerstvé noviny s vonící kávou, prostě pohoda.


25.10. KOČKY: Dopis od Toníčka
Šárka Klicperová

Milá redakce, rozhodl jsem se Vám napsat pár řádků o sobě a jelikož vím, že máte zvířátka rádi poprosit Vás, zda by jste mi pomocí Vašich stránek pomohli najít nový domov.25.10. PORTRÉT: Akouš
Eva Němejcová
Jmenuji se: Akíčita Indian z Luční záře
Jsem: pes
Přesněji: příslušníkem staročeského plemene Chodský pes
Narodil jsem se: 17. 3. 2004 v Nučicích


25.10. PORTRÉT: Griffin
Eva Němejcová
Jmenuji se: Griffin
Jsem: pes
Přesněji: velký chlupatý kříženec chodského psa s howavartem
Narodil jsem se: nevím, ale prý je mi cca 5 let


24.10. BTW: Ruská ruleta
Dagmar Ruščáková
Když jsme se v sobotu vraceli se psy z vycházky, vyčuchali Kazan s Daníkem myš. Zatímco hrabali, myš proklouzla systémem ústupových chodeb a na povrch vykoukla asi půl metru od funících chlupáčů. Než po ní oba stateční lovci stačili skočit, nalétla nad nimi poštolka a bleskurychlým manévrem jim sebrala myš přímo před nosem. Vykroužila elegantní oblouk těsně nad užaslými psy a spokojeně ulétla i s kořistí.


24.10. KOČKY: S.O.S. aneb jak přijít ke čtyřiceti kočkám
Martina Janoušková
Ještě nedávno, možná jen před několika lety, jsem žila životem běžného řádného občana, starala se především o své věci, tak jako to dělá většina ostatních. Pak se do mého světa začaly vkrádat kočky. Napřed jen tak zlehka a nenápadně, zdrženlivě vyčkávaly každé odpoledne na zídce a čekaly na svůj příděl. Jedna, dvě, brzy se objevily další, chytit se nikdy nenechaly, najedly se a zas odběhly někam do tmy.


24.10. KOČKY: Uva, pokořitelka bulíků
Lenka Matysková
Tak ani nevím, jestli píšu portrét nebo epitaf. Uverturu k němu si naše pětiměsíční kotě Uvozovka (Uva, Uvinka, Uvísek) střihla už v pátek. Když jsem odpoledne přijela domů, zjistila jsem, že sousedovic dvě bulteriérky zuřivě štěkají na jejich vlastní vistárii. Můj muž mi k tomu poskytl výklad, že už to trvá několik hodin a sousedi nejsou doma.


24.10. ZVLÁŠTNÍ PSÍ ŠKOLA: Nové představování a nové zážitky
21.10. BTW: Ať hnusné není normální
21.10. PSI: Xerda v Bretani
21.10. PORTRÉT: Benny
20.10. BTW: Nejsou boty jako boty
20.10. PSI: Kauza Lysodren
20.10. PŘÍRODA: Máme prasiatka!
20.10. PORTRÉT: Dany
19.10. BTW: Špinavý a radostnější
19.10. KOČKY: O nevděčné Evelině :-)
19.10. PORTRÉT: Žižka
19.10. PORTRÉT: Mahulenka
19.10. PORTRÉT: Monty
18.10. BTW: Roztržitost
18.10. PSI: Od kdy chodí kočka v bodlinách?
18.10. PORTRÉT: Gill
18.10. PORTRÉT: Sunny
17.10. BTW: Když je hezky dnes...
17.10. PORTRÉT: Kazan
17.10. PORTRÉT: Daník


Na okraj
VÝSTAVA PRO KOČKU

V neděli 13. listopadu proběhne v prostorách Chvalské tvrze (Praha 9 - Horní Počernice) VÝSTAVA PRO KOČKU, podzimní umísťovací výstava opuštěných koček. Vybrat si mňoukajícího spolubydlícího mezi cca 150 zvířaty, nebo jenom přispět opuštěným číčám pohlazením či něčím dobrým na zub budete moci od 10 do 17 hodin.
Cílem výstavy je najít nový domov pro co největší počet koček a shromáždit krmení pro ta zvířata (hlavně nechtěná koťata), která se na podzim do péče útulků, ochranářských organizací i soukromých pečovatelů dostanou. Proto je také vstupenkou na výstavu konzerva krmení pro kočky. Podrobnější info o akci.

31. 10.VÝSLEDKY "KOČIČÍ SOBOTY"

Na 3. umísťovací výstavě opuštěných koček v Plzni, která proběhla v sobotu 22. října, našlo nový domov 39 kočiček z 54 vystavovaných. Úspěšná byla i umísťovací výstava na soutěži kočičí krásy Miss kočka, která se konala ten samý den v Praze, do nového domova se odstěhovalo 9 útulkových koček z 19 vystavených...

26. 10."KOČIČÍ SOBOTA" 22. ŘÍJNA

Tuto sobotu se konají hned dvě kočičí akce, a to 3. umisťovací výstava opuštěných koček v Plzni a soutěž kočičí krásy Miss Kočka 2005.

Umísťovací výstava v Plzni proběhne v KZ JAS v Jablonského ulici (podrobnosti), a domov na ní budou hledat opuštěné kočky z Plzně a okolí.
Miss Kočka 2005 se koná v KC Zahrada (Praha 4-Chodov), a i z této akce - která je primárně soutěží všech kočičích krasavic bez ohledu na jejich původ - si budete moci přinést mňoukajícího kamaráda z účastnících se útulků (podrobnosti o akci).

18. 10.19. UMÍSŤOVACÍ VÝSTAVA OPUŠTĚNÝCH KOČEK PSOZ - VÝSLEDKY

Na 19. umísťovací výstavě opuštěných koček PSOZ, která proběhla v neděli v centru Pujmanka na Pankráci, našlo domov 59 koček (převážně koťat) ze 111 vystavovaných, přišlo se podívat 629 lidí. Článek o výstavě + fotky.

12. 10.BRNO - NAŠLO SE KOTĚ

V centru Brna, na ul. Pekařské se našlo asi dvouměsíční rezavé koťátko, krásné, čisté, vypadající zdravě, ale bezprizorně (dárek, který přestal bavit?). S kamarádkou nejsme schopny určit, zda je to kočička, nebo kocourek a nechat si je ani jedna nemůžeme, protože já mám doma v paneláku již dva kočičáky, kamarádka dva psy.

Nehledá někdo zrovna takového společníka?

Tel.: 776 333 709
Děkuji Horká Lenka

10. 10.