NEVIDITELNÝ PES    //    EUROPE'S    //    ZVÍŘETNÍK    //    BYDLENÍ    //    EKONOMIKA    //    VĚDA    //    SCI-FI    //    SWNET    //    BAZAR    //    PARAGRAF    //    CoJeCo
  
Pátek 23.3.2001
Svátek má Ivona

 Hledání:
 Výběr z vydání:

SČÍTÁNÍ LIDU: Jak hluboko jsem klesl

POLITIKA: Znovu kauza Lauder

TELEKOMUNIKACE: Vláda dala zakázku v řádu desítek miliard bez výběrového řízení svému oblíbenci

ŠAMANOVO DOUPĚ: Na přechodech neblikat!

PSÍ PŘÍHODY: Kruté zklamání v podvečerní hodinu

SLOVENSKO : I tento režim chystá pendrekový zákon !

RODINA A PŘÁTELÉ: Kolik lidí se vejde na Václavák

K DISKUSI: Žádné přímé daně!

MEJLEM: O Hučínově případu, o víceletých gymnáziích

SCI-FI: Hoši z Venezuely

PENÍZE: O vás bez vás

ŠKOLSTVÍ: Ošidná statistika

POVÍDKY: Vynechaný příběh

LITERY: Observatoř nad hospodou

KULTURA: Modrá záře nad Rudolfinem
 Rubriky:
Svět
Politický cirkus
Rodina a přátelé
Bartovy příhody
Zábava
Kultura
Společnost
Doprava
Historie
Mejlem
Ekologie
Internet
Drogy
Telekomunikace
Média
Právo
Školství
Politika
Ekonomika
Zdraví
Šamanovo doupě
Mrožoviny
Náš rybník
Litery
Slovenská kronika
Stručně
Kronika dne

TOP 50, TOP 100
Archiv vydání
Stálice

 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost >> Telekomunikace

23.3. TELEKOMUNIKACE: Vláda dala zakázku v řádu desítek miliard bez výběrového řízení svému oblíbenci
Tisková zpráva

Contactel zásadně nesouhlasí s rozhodnutím vlády o zabezpečení služeb komunikační infrastruktury informačních systémů veřejné správy

Posilování monopolu Českého Telecomu škodí uživatelům a odrazuje investory

Praha, 22. března 2001 - Contactel ostře a naprosto odmítá interpretaci, že pouze Český Telecom je schopen zajistit veřejné správě chod informačních systémů. Podobné vyjádření, které bylo vysloveno v souvislosti s včerejším rozhodnutím vlády bez výběrového řízení udělit zakázku v rozsahu 10 až 25 miliard Kč na pět let dopředu, považuje Contactel za znevážení úlohy vlády, za další důkaz o prorůstání zájmů úředníků ministerstev do komerčních organizací, za urážku našich občanů a voličů a za políček Evropské unii, která jasně a dlouho hovoří o potřebě liberalizovat náš telekomunikační trh.

"V přípravné fázi jsme akceptovali možnost udělit celou zakázku jedné firmě, pokud tato firma vytvoří konsorcium subdodavatelů," řekl Miroslav Řezníček, ředitel Contactelu pro právní a regulační záležitosti. "Spoléhat, že jediný dodavatel má patent na nejlepší a nejlevnější řešení v oboru tak složitém jako jsou internetové, datové a hlasové telekomunikační služby - to je absolutně nemožné a nerozumné."

Contactel se při svém názoru přiklání ke stanovisku vyjádřeném asociací SPIS, která sdružuje 46 největších společností na našem trhu zabývajících se informačními technologiemi. V tomto stanovisku se uvádí, že vládou navrhovaný postup zajištění informačních systémů veřejné správy lze podpořit pouze za podmínky, že bude vytvořena skupina subdodavatelů, která bude projekt realizovat spolu s hlavním dodavatelem (v tomto případě Českým Telecomem).

Argumenty jako "vláda při svém rozhodnutí chtěla zvýšit hodnotu Českého Telecomu pro privatizaci" považuje Contactel za klamavé a krátkozraké upřednostnění letošního rozpočtu proti dlouhodobým zájmům ekonomiky a jejích obyvatel.

Společnost Contactel byla založena v roce 1999 jako společný podnik ČESKÝCH RADIOKOMUNIKACÍ, a.s. a Tele Danmark A/S. Cílem společnosti Contactel je stát se vysoce kvalitním a vyhledávaným telekomunikačním provozovatelem. Do plné liberalizace trhu, kdy se náplň činnosti rozšíří o poskytování dalších hlasových služeb, Contactel postupně uvádí na trh především datové a Internetové služby.

Od června 2000 je Contactel členem prestižní evropské asociace European Foundation for Quality Management.
Další články tohoto autora:
Tisková zpráva

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: