NEVIDITELNÝ PES    //    EUROPE'S    //    ZVÍŘETNÍK    //    BYDLENÍ    //    REALITY    //    EKONOMIKA    //    VĚDA    //    SCI-FI    //    SWNET    //    BAZAR    //    PARAGRAF    //    ENCYKLOPEDIE
  
Čtvrtek 31.5.2001
Svátek má Kamila

 Hledání:
 Výběr z vydání:

NA OKRAJ: Žižkov - ráj homoprostituce a pedofilie?

ŠAMANOVO DOUPĚ: Metro nejede

ŽIVOT: Co nás ohrožuje

TECHNO: Lithium pro termojadernou fúzi

CIA:Saddám Husejn romanopisec.

POLEMIKA: Proč je dovoleno malovat rudé hvězdy

RODINA A PŘÁTELÉ: Když není úniku aneb Bloudění v Zámku

PSÍ PŘÍHODY: Když to nejde po zlém, musí to jít...

ŽIVOT: Jak jsem vyráběl sníh

O ZEMI: Mnoho povyku pro CO(2)?

SATIRIKON: Kupte si

SLOVENSKO : Svatá prostota, nebo čertovská vychytralost ?

EKONOMIKA: IPB-nulová varianta

PŘÍRODA: Kauri Mikkola: Na barvách záleží

PENÍZE: Totožnost poradců Wüstenrotu ověříte i na webu
 Rubriky:
Svět
Politický cirkus
Rodina a přátelé
Bartovy příhody
Zábava
Kultura
Společnost
Doprava
Historie
Mejlem
Ekologie
Internet
Drogy
Telekomunikace
Média
Právo
Školství
Politika
Ekonomika
Zdraví
Šamanovo doupě
Mrožoviny
Náš rybník
Litery
Slovenská kronika
Stručně
Kronika dne

TOP 50, TOP 100
Archiv vydání
Stálice

 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost >> Drogy

31.5. NA OKRAJ: Žižkov - ráj homoprostituce a pedofilie?
Jiří Wagner

V pondělí 28. května se ve schránkách obyvatel pražského Žižkova objevilo květnové vydání zpravodajského a inzertního plátku Hlas Trojky, vydávaného společností Babylon s.r.o. (oficiální list MČ Praha 3 se jmenuje Radniční noviny). V Hlasu Trojky byl k přečtení i nepodepsaný (patrně redakční, neb údajně reagující i na dopisy čtenářů) článek Žižkov - ráj homoprostituce a pedofilie, jehož pisatel se zděsil nad tím, že Lidové noviny psaly 28. dubna o Žižkovu jako o Sodomě a Gomoře.

Článek brazilského novináře Fabiana Golga se jmenoval Přestane být Praha rájem pedofilů? a je v něm skutečně zmíněn i žižkovský klub Pinocchio. Kromě něj je však jmenována ještě nejméně desítka dalších a všechny se rozhodně nenacházejí na "posvátné" půdě žižkovské. Mluví se tu pak kromě toho hlavně o Fantově restauraci na Hlavním nádraží, ale zmíněn je i jinak poměrně počestný hotel Intercontinental.

Pisatel z Hlasu Trojky, nazvěme jej pan X., však viděl zřejmě jenom Pinocchia a už píše o Žižkově. Uvádí dokonce, že na samém začátku Seifertovy ulice (na rohu ulice Příběnické, kde sídlí klub Pinocchio) si nikdo nemůže nevšimnout skupinek mladých mužů, kteří zde postávají, pokuřují, ba na kolemjdoucí směšné posunky činí - a jsou zde ve dne v noci. Pravda, v noci tudy příliš často nechodím, zato přes den kolem chodím či projíždím tramvají velmi často - dodnes jsem však před vchodem do klubu neviděl nikoho, natož nějakou skupinku prostitutů. Ani jsem tam nezakopl o pohozenou injekční stříkačku (ostatně proč taky aplikovat drogu na ulici, má-li to narkoman pár schůdků do bezpečného azylu). Chodí-li tam prostituti, jako že patrně ano, pak jistě raději ihned vyhledají přítmí suterénu než aby se vystavovali zvědavým pohledům chodců, řidičů či cestujících v tramvajích.

Krásně pak pan X. končí celý článek - jeho výzvu k boji za mravnější Žižkov stojí za to citovat:
"A co my, občané Žižkova?! Budeme kolem tohoto místa dál procházet se sklopenou hlavou, mlčky překračovat použité injekční stříkačky a rychle mizet v soukromí svých bytů? A co vy, páni zastupitelé, inspiruje vás tato pochybná medializace Žižkova k zamyšlení nad danou problematikou? Učiníte taková opatření, aby Žižkov přestal být rájem homosexuálních prostitutů a pedofilů? A co vy, páni liberální poslanci parlamentu České republiky, napadlo vás někdy, že "Praha pedofilní" je praktický výsledek vašich ústupků homosexuální menšině?"

Co věta, to perla. Ani v nejmenším nechci snižovat vážnost celého problému, ale tak jako Fabiano Golgo i já vidím příčiny homosexuální prostituce úplně jinde. To jen pan X. si zřejmě potřeboval vylít na někom vztek - nějak ho nenapadlo, že občané žižkovští trpí absencí odborníků na demonstrace, neboť na Žižkově nejsou Kavčí hory ani spolek Žižkovských matek, nehledě na to, že demonstrace občanstva nespokojeného s existencí vykřičeného klubu by byla stejně houby platná. A co chce autor článku od radních? Má snad starosta se svou suitou chodit do Pinocchia kontrolovat, zda se v klubu neseznamují chlapci s pány? Největší korunu tomu ovšem pisatel nasadil v závěru - páni liberální poslanci se v jeho očích provinili nejvíc. Začali totiž hovořit o uzákonění registrovaného partnerství a tím způsobili nebývalý rozkvět homosexuální prostituce na území Žižkova! To už zní vysloveně jako výplod chorého mozku a ani by moc nepřekvapilo, kdyby byl pod článkem podepsaný některý z lidoveckých poslanců.
Je totiž nesmírně zajímavé, že autora článku nenapadla ta nejprostší věc - adresovat svá slova ministrovi vnitra, potažmo policejnímu prezidentovi. Kdo jiný by měl dohlížet na dodržování zákonů než naše čacká policie? Mohou snad občané Žižkova nebo zastupitelé dělat svévolně šťáry v soukromých podnicích? Pan X. si asi myslí že ano a k dokreslení koloritu mu už patrně scházejí jen pušky, bílé kápě a hořící kříže. Jedině žižkovský Ku-klux-klan nám může přinést tu toužebně vzývanou leč nenaplněnou mravní očistu!

Je jen dobře, že autor článku z Hlasu Trojky se po Žižkově projde jen zřídka. Jinak by jej asi ranila mrtvice, až by se dozvěděl, že v Rokycanově ulici nedávno vznikl nový "hudební" klub, jehož název je sám o sobě symptomatický - jmenuje se totiž P?del.
Další články tohoto autora:
Jiří Wagner

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: