NEVIDITELNÝ PES    //    EUROPE'S    //    ZVÍŘETNÍK    //    BYDLENÍ    //    REALITY    //    EKONOMIKA    //    VĚDA    //    SCI-FI    //    SWNET    //    BAZAR    //    PARAGRAF    //    ENCYKLOPEDIE
  
Sobota 15.9.2001
Svátek má Jolana

 Hledání:
 Výběr z vydání:

OHLAS: Vyjádření Akademie věd České republiky

POESIE: Býčí zápas v Badajozu

TIP: Wothanburg neboli výlet do jedenáctého století

ŠAMANOVO DOUPĚ: Mnichov - malý výkladový slovník Ř-Z + bonus

TEROR: Zvítězí teroristé?

TEROR: Amerika trpí i za nás

TEROR: Odvaha bez nenávisti

TEROR: Čtyři letadla ztracena, 266 životů zmařeno

TEROR: Je mi líto

USA: Příběh z internetové seznamky

PREMIÉR DZURINDA : Darmožroutům poslal letadlo, pro studenty do USA ...

SPOLEČNOST: Kdy jdou antiglobalisté do střetu

VZPOMÍNÁNÍ: Zrcadlo Velké země (2)

CHTIP: Stranická loga a jejich možná předvolební inovace

PENÍZE: Teror – pro akcie horší než hyperinflace
 Rubriky:
Svět
Politický cirkus
Rodina a přátelé
Bartovy příhody
Zábava
Kultura
Společnost
Politika
Ekonomika
Zdraví
Šamanovo doupě
Mrožoviny
Náš rybník
Litery
Slovenská kronika
Stručně
Kronika dne

TOP 50, TOP 100
Archiv vydání
Stálice

 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Náš rybník

15.9. KRONIKA FIDLOVAČKY: Týden v trapu, (JITA)


V pondělí nic nenasvědčovalo tomu, že tento proběhnuvší týden se stane hrůzným a neuvěřitelně smutným týdnem. Není pro člověka horší věci než ztráta blízkého člověka, moc dobře vím, co se při tom cítí. Když ta ztráta přijde z hodiny na hodinu, a nejedná se o úmrtí zapříčiněné nemocí, je zoufalství pozůstalých ještě větší... co všechno ještě mohli společně prožít. Ten, kdo nezažil teroristický útok, či ztrátu milovaných, zavražděných teroristy, si stěží dovede představit, jakou hrůzu v úterý prožívali lidé v unesených letadlech a i ti, kteří byli v době útoku v mrakodrapech a jaká beznaděj padla na příbuzné těchto nevinných, jejichž krev si vyžádal hnusný fanatizmus. Taky si to ještě nějak neumím srovnat v hlavě. Ti lidé žili, pracovali, milovali i se třeba hádali, byli to prostě normální lidé. Proč? Proč si někdo vymyslel, naplánoval a uskutečnil tuhle hrůzu? Ano, musíme se vyvarovat toho, nařknout nevinné a také zbytečných nevinných obětí, ale západní civilizace už musí konečně udeřit proti teroristickým barbarům - podle všech indicií pocházejících z islámského prostředí.
V úterý v New Yorku došlo ke střetu kultur, v úterý skončila doba zvaná postmoderní, už dále nelze doplácet na toleranci ke všemu - k vrahům, násilníkům, fanatickým kulturám a "jiným" náboženstvím a "morálkám" (v koránu je prý dokonce uveden příkaz stínat nepřátelům - jinověrcům hlavy) . Tisíce nevinných lidí, kteří zemřeli neuvěřitelně krutou smrtí, musí už otevřít oči všem. Pokud nebudou vinníci a ti, co podporují tyto islámské teroristy, opravdu tvrdě potrestáni, pokud nevyhlásíme válku teroristům, v úterý nastal pozvolný konec naši civilizace. (O střetu kultur, terorismu, úloze CIA, Islámu a důvodech, svědčících ve prospěch naši západní civilizace, uvedu víc od pondělí v článcích)

I přes to, že se nám zastavila srdce, život se nezastavil - ve středu ministr zdravotnictví Bohumil Fišer uspěl ve vládě se všemi návrhy zdravotnických zákonů - například se zákonem o předpokládaném souhlasu zemřelého s odběrem tkání a orgánů k transplantaci a se zřízením registru těch, kteří odběr odmítají.

Ve čtvrtek "vyjukla" na politickou scénu nová strana - Nový směr. Chce hájit zájmy středního stavu - živnostníků, učitelů, úředníků, lékařů či kvalifikovaných dělníků. Sotva vyjukli, hned se její vedení hádá o moc ve straně - jsou tam dva proudy, jeden vede Pajerová a druhý Lobkowicz. Dnes v pátek přišla zpráva, že se tyto proudy od sebe zcela oddělily. Není co dodat.

V pátek ve 12.00 všichni občané ČR společně s ostatními státy Evropy uctili památku Amerických občanů, 11.9. zavražděných teroristy. Co napsat víc, jsem plná emocí lítosti k nevinným mrtvým a jejich pozůstalým, ale i vzteku až nenávisti k teroristům.

EDDA


Další články tohoto autora:
(JITA)

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: