NEVIDITELNÝ PES    //    EUROPE'S    //    ZVÍŘETNÍK    //    BYDLENÍ    //    REALITY    //    EKONOMIKA    //    VĚDA    //    SCI-FI    //    SWNET    //    BAZAR    //    PARAGRAF    //    ENCYKLOPEDIE
  
Sobota 22.9.2001
Svátek má Darina

 Hledání:
 Výběr z vydání:

JADERNÁ ENERGIE: EIA na radioaktivní odpady

TEROR: Začalo nové století

BA-SNĚNÍ: Spáč

ŠAMANOVA LISTÁRNA: ...a možná i střelbou

TIP: výlet - tentokrát na Internet

TV: Kvality budoucího ředitele ČT

ZDRAVÍ: Devitalizace - zázračná nebo zavrženíhodná metoda?

FBI:Kdo a kde je al-Midhar_

TEROR: Taliban dostal ultimatum

KOMENTÁŘ: Izolovaný čin nebo vršíček ledovce?

AFÉRA: Přežije Vladimír Hučín vyšetřovací vazbu?

ZBRANĚ: Sverdlovské tajemství v nové podobě

TEROR: Mohou teroristé vyvolat Armagedon? (2)

TERORISMUS: Co nás ještě může čekat

BURIANOVO KAFE: Michal na lepší časy
 Rubriky:
Svět
Politický cirkus
Rodina a přátelé
Bartovy příhody
Zábava
Kultura
Společnost
Politika
Ekonomika
Zdraví
Šamanovo doupě
Mrožoviny
Náš rybník
Litery
Slovenská kronika
Stručně
Kronika dne

TOP 50, TOP 100
Archiv vydání
Stálice

 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Šamanovo doupě

22.9. ŠAMANOVA LISTÁRNA: ...a možná i střelbou
Jan Kovanic

Nebývá obvyklé odpovídat na komentáře čtenářů zvláštním článkem. Žijeme však ve stínu poněkud neobvyklých událostí, tak mi odpusťte, že takto veřejně odpovím na některé z reakcí k mému čtvrtečnímu článku "Proti komu bojujeme".

Nejprve musím poděkovat všem čtenářům, kteří pochopili, co jsem napsal a vyjádřili mi podporu. To je vskutku poněkud neobvyklé. Obvykle se píše "Většinou čtu vaše články s potěšením ale teď jste mě teda vytočil." Takže díky a teď někomu odpovím:

Ivanovi S., který napsal k článku "Arabům nenaléváme":
"V dnešní MF Dnes je článek o majiteli baru v Ostravě, který vyvěsil nápis "Arabům nenaléváme" pod fotografií Usámy bin Ládina. Své počínání zdůvodnil takto: "Chceme Arabům připomenout, že podle koránu nemají pít alkohol. My jim pouze umožňujeme, aby dodržovali svoji víru"... Ve skutečnosti už jen představa, že každý Arab věří na korán je zcestná, oni jsou mezi Araby dokonce ateisté a křesťané."

Majitel je samozřejmě debil, protože Arab, pijící pivo, je evidentně nepřítel toho vrahounského Ládínka a náš spojenec. Kdyby ho Ládínek dostal do ruky, tak mu to spočítá...

Hankovi Rossovi k jeho perličce:
"V Saudske Arabii, Egypte,a v muslimske africe ve 12 letech holic urizne holce postevaka (clitoris) a to proto aby si neuzila nic ze sexu az se vda.To prece muslimska zena nesmi.At zije islamska Saria!!"

Papež a Církev svatá zase zakazují jakoukoli antikoncepci - včetně kondomů. Sex má sloužit toliko ku plození. Ale většina křesťanů je v tomto neposlušná. Nicméně někteří poslouchají. Výsledkem je šíření AIDS a populační krize. Ve svém důsledku je to možná hrozivější, než teroristické útoky na Ameriku. Nicméně nikde na světě neexistuje náboženský křesťanský stát (vyjma Vatikánu)...

K těm Němcům musím ještě doplnit:
Výrok "Není na světě nikdo, kdo by vděčil Američanům za tolik jako právě Němci" pronesl předseda křesťansko-demokratické frakce Friedrich Merz na nedávném zasedání Spolkového sněmu. Jeho slova byla přijata potleskem všech poslanců.

Pavla psala (mj.):
"Němci byli vzdělaný (a dříve svobodný) národ. Platí toto o dnešním islámském světě? ...chybí tam to základní povědomí o tom, co to svoboda a demokracie vůbec jsou, chybí tam racionální vzdělanost, náboženství tam přetrvává (často) jako státní doktrína - podobně jako tomu bylo ve středověké Evropě."

Dnes tam je někde středověk, jinde ctí starověkou demokracii. Za evropského středověku byl islámský svět rozhodně vzdělanější, než křesťanská Evropa. Dokonce byli muslimové i tolerantnější, než tehdejší křesťané. Právě islám zachránil pro naši civilizaci odkaz antiky! Muslimové vědecky bádali, když Evropa za poznatky o Vesmíru upalovala. Arabské názvy hvězd nám nepřijdou "divné". Staří arabští matematici učinili jeden obrovský objev - vynalezli NULU! Tu ještě Kristus neznal, proto máme dodnes bordel v letopočtu... Snad nadejde také v islámu čas renesance.

Ron psal:
"...VELIKOST tech katastrof jsme si zavinili sami.Stejne jako idioti Rusaci znicili fungujici Chernobyl,rakusaci upekli slendrianstvim turisty,tak nase NEDBALOST dala darebakum moznost unest letadla... jde o to jen ty katastrofy minimalizovat.Pokud by si ti terroristi nemeli moznost sednout za knipl,cela buzerace by se nekonala,co? Rekneme 30,000 letadel a pevna/pancerova prepazka a dvere do cokpitu za mozna $100 000. To by bylo bratru cele $ 3 miliardy...asi tolik kolik hlavni aeolinky ztrati tenhle mesic."

Dobrý postřeh, Rone. Jenže letecká doprava je jen jeden z možných cílů (a prostředků) a stala se cílem, protože byla nejdostupnější a mediálně nezajímavější. Horší katastrofy mohou nastat u dopravy železniční (viz nedávná hrozba podminování tratí). Tady už nebude ochrana tak jednoduchá. Velké lodě už uneseny byly. O zabezpečení dopravy autobusové by ti zase mohli vyprávět Izraelci. Každý dopravní prostředek i průmyslový objekt může být nebezpečný! I potravinářské objekty nebo zimní stadiony, kde je čpavek v chladicím systému. Nebo vodárna s úpravnou vody, kde je chlór. Zbraní se mohou stát i ty příborové nože, a třeba i růže... Proto se nesoustřeďuje pozornost na tyto "zbraně", ale na ty, kteří je hodlají zneužít. Protože chceme cestovat, pracovat, žít!

Tomášovi:
" "Ti ze západu nám berou svobodu. Protože nás nutí respektovat hodnoty, které jsou nám cizí." Říkají prý muslimové."
Také jsem dostal někde otázku "Co dělat s lidmi, kteří o tyto hodnoty nestojí, protože v nich nebyli vychováni, kterým nesvoboda a diktatura vyhovuje, kteří je nevnímají jako utrpení, kteří je vnímají jako své bezpečí a jistotu - oproti nejistotám a rizikům svobody a demokracie?"

Ona jim ta diktatura a nesvoboda asi nevyhovuje - určitě ne ženám a určitě ne mužům, kterým na ženách záleží. Afghánci utíkají i za nebezpečí smrti... Nám to taky nevyhovovalo, když jsme něco podobného tady měli. Většina lidí měla jiné hodnoty než vzývat Marxe a Lenina, jenže tu byla diktatura a nemohly se ventilovat. Někteří našinci také utekli do toho marasmu kapitalismu. Z těch, co zůstali, 99 % "volilo jednotku kandidátku"...

Zde učiním odbočku pro pana Jardu Řetěza,
který zmiňuje mé nechvalné člensví v BSP. A to ještě neví, že jako člen Jonáš-klubu jsem byl i členem HiFi klubu, jenž organizačně spadal nejspíš pod Svazarm. Na rozdíl od mnoha dnešních čestných bojovníků za demokracii, příslušníků osmého odboje, kteří nikdy nikde nic a vždy jen bojovali proti totalitě a dvě piva v hospodě si objednávali rozevřeným véčkem ukazováku a prostředníku. (Nejspíš jsem v těch BSP, odborech, České vědeckotechnické společnosti a jiných kolaborantských orgánech NF byl zcela sám...:). Jenže jsem o volbách chodil pěkně za plentu, stejně jako žena Ivana. Tehdy nám známí nadávali, že to stejně nemá cenu, že nic nezměníme. Ale mělo to smysl - pro nás. A má i dnes. Těm 99 % tehdejších voličů ale nic nezazlíváme. Nikdo normální se v té špinavé době nemohl vyhnout něčemu špinavému. Ledaže by emigroval či se zasebevraždil. Každý byl nějakým řetězem spoutaný. Ale dnes mne žádný Řetěz nespoutá!

Pro 193.85.23.1:
Děkuji za štěpné zkrácení mého výrazu "hololebý dutohlav" na "dutolebec" a okamžitě si ho přisvojuji. K tvému "Když nějaký "dutolebec" řekne v televizi svůj názor, tak ho zavřeme. Svoboda slova? Ne, ne. Tak co vlastně?"

Když někdo řekne, že bin Ládín je vzor pro naše děti, když někdo řekne, že je dobré nás vraždit, tak už to není jenom "názor", ale návod k vraždě. V Dachau zhanobili dutolebci stěnu jednoho z baráků, kde za války živořili moji dva strejdové, než je nějací esesáci zavraždili, nápisem "Žid provokatér". To už není "názor", to je zločin! Židi tenkrát provokovali. Dnes provokuje celý západní svět - staví vysoké domy, pije alkohol, zachovává lidskou svobodu nepít alkohol... Aby ji zachoval, musí nakonec někdy i střílet!

A už jsme u té mé nešťastné poslední věty. To jsem to dopracoval. Střílet do intelektuálů se mi zachtělo. Moc jsem nad tou poslední větou přemejšlel. Párkrát ji škrtl, a pak zase dopsal. Nakonec jsem ji tam nechal. Protože jinak by veškeré mé předchozí písání byl jen jalový žvást! Ono bylo jistě záslužné psát protinacistické letáky, ale přece jen bylo efektivnější toho Heydricha zastřelit. Apelů na mírotvornost Hitlera a ústupků jeho požadavkům bylo hodně. Po tom, co němečtí nacisté a japonští militaristé začali válku, byla už jen jedna odpověď. A byly v ní i Drážďany a byla v ní i Hirošima. Ano, to byla válka. Ale teď je svým způsobem taky válka - a doufám, že Drážďany ani Hirošima se už nebudou opakovat. Ale přesto se může střílet i u nás:

Bezletovou zónu Dukovan letos záměrně narušila tři lehká letadla. Zjevně šlo o provokaci a pachatelé jsou vyšetřováni pro porušení leteckého zákona. Kdyby šlo o kamikadze s bombou na palubě, byl by dnes vyšetřován velitel protiletecké ochrany. Už jsme moudřejší. Příští vetřelec nad Dukovany bude sestřelen!

Za rok máme v Praze zasedání NATO. Před rokem jsem se potuloval po antiglobalizačních demoškách, viděl ty "nevinné" hodné demonstranty s rudými prapory, četl letáky s Marxem a Stalinem a podobnými masovými vrahy, strkal se s estébáckými Basky. Hodinu bombardovali policajty pod Pakulem profesionální vojáci revoluce dlažebními kostkami. Ve třech vlnách, se zabezpečenými ústupovými cestami, týlem, přísunem střeliva, obvazištěm a zpravodajským krytím politruky z Nezávislých občanských iniciativ. Šlo o vojenský útok organizované internacionální koalice. Obránci přitom prováděli pouze policejní zákrok.

Z jedné strany lítaly dlažební kostky a z druhé policajtské dělbuchy a proudy vody v mezích mírného postřiku. U každého soudu dosvědčím, že bylo možno použít i střelbu v sebeobraně. Naštěstí se tak nestalo. Ale propříště s tím už raději počítejte!

Nebude se v žádném případě jednat o narušování lidské svobody na vyjádření názoru. Půjde o obranu našeho základního práva na život. Ostatně, když Čapkova Matka dávala svému poslednímu synovi pušku, neříkala vlastně "Jdi!"

Říkala: "Jdi střílet! A tref se."

Psáno v Praze dne 21. září 2001.
Další články tohoto autora:
Jan Kovanic

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: