NEVIDITELNÝ PES    //    EUROPE'S    //    ZVÍŘETNÍK    //    BYDLENÍ    //    REALITY    //    EKONOMIKA    //    VĚDA    //    SCI-FI    //    SWNET    //    BAZAR    //    PARAGRAF    //    ENCYKLOPEDIE
  
Středa 26.9.2001
Svátek má Andrea

 Hledání:
 Výběr z vydání:

MROŽOVINY: Manhattanské mýty

TEROR: Monolog důstojníka armády islámského státu

TEROR: Kdo to udělal?

TEROR: Mají být obnoveny ?

RODINA A PŘÁTELÉ: Choroba zvaná mněňák

PSÍ PŘÍHODY: Jedna záhada povahy psa vyřešena

ČERNÝ HUMOR: Návrh na nové mrakodrapy

SLOVENSKO : Válka novinářů o krajec chleba

ZDRAVÍ: Sexuální výchova

MÉDIA: Po prvním kole arbitráže

TELECOM: Fantóm Memoboxu opět zahrozil

CYKLUS: Předčasná úmrtí

TEROR: Co bude na afghánském nebi

ARCHITEKTURA: Obnovit zničené stavby - ano či ne?

POLITIKA: Počtářský rébus agentury STEM
 Rubriky:
Svět
Politický cirkus
Rodina a přátelé
Bartovy příhody
Zábava
Kultura
Společnost
Politika
Ekonomika
Zdraví
Šamanovo doupě
Mrožoviny
Náš rybník
Litery
Slovenská kronika
Stručně
Kronika dne

TOP 50, TOP 100
Archiv vydání
Stálice

 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne

26.9. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Oposmlouva načapaná na hruškách

Co ve Zvířetníku?

Pište do Zvířetníku Michaele!
Chtip: Počasí pro Taliban: Přes den F-16 až F-18, v noci pouze B-1, místy B-52


Enpytlopedický úslovník Lydie Junkové
Z nového desatera: nepožádáš odměny z daní bližního svého Starší úslovníky:
do konce: dubna, prosince roku 2000, od července 2001
a kdo to vlastně je, Lydie Junková?

K poznání i pobavení - vědecká sekce Neviditelného psa UNIVERSUMSledujete stav vašich úspor a investic? - ekonomická sekce Neviditelného psa SKRBLÍK je sponzorem služby VAŠE PORTFOLIO, která umožňuje anonymně sledovat aktuální stav uživatelských portfolií otevřených podílových fondů.
iFondy.cz - vše o 
otevřených podílových fondech
VAŠE PORTFOLIO
Přihlašovací jméno:
Heslo:
demo


To že se pánové poslanci z ČSSD a ODS nechali nanominovat do dozorčí rady Konsolidační agentury a odhlasovali si tam stotisícové odměny (tak se tomu zdvořile říká), svědčí o skoro kosmické míře nenažranosti a taky o nedostatku úsudku. Mysleli si snad Vlastimil Tlustý (ODS), Michal Doktor (ODS), Vladimír Doležal (ODS), Miloslav Vlček (ČSSD), Libor Ježek (ODS), Josef Hojdar (ČSSD) a Milan Urban (ČSSD), že se to nikdo nedozví a pokud dozví, že k tomu nikdo nic neřekne? Během dne jsme... četli ironické komentáře v novinách, slyšeli trapná prohlášení zmíněných pánů, že peníze dají na humanitární účely nebo se jich vzdají.
To ale není podstatné. Toto je krystalicky jasná ukázka toho, proč je třeba pokládat opoziční smlouvu za demoralizující nemravnost. Nejde o to, že nejsilnější opoziční strana se rozhodne pod jistými podmínkami podpořit menšinovou vládu; to by bylo v pořádku. Ale právě tyto hrátky, to rozdělování koryt, šábování moci, obsazování dolíků, to je prostě odpuzující. Mimoděk si vzpomínám na volební blbboardy, na Klausův "Dokázali jsme, že to dokážeme" a Zemanův "Budeme se vám dívat do očí". Nelhali. Dokázali, že jejich lidé dokáží skutečně všechno a ani se nezačervenají, ani neuhnou očima. Jsem zvědav na blbboardy napřesrok, co se na nich dozvíme.

Mimochodem...
... všiml jsem si na jednom šotu v telce, že ministr vnitra Stanislav Gross nosí na kalhotách pásek a ještě si je sichruje kšandami. Tak má to být! V situaci ohrožení státu je třeba bezpečnostní opatření přinejmenším dublovat. Jen si představme, jak nedozírné důsledky by mohl mít na morálku obyvatelstva pád ministrových kalhot při nenadálém teroristickém útoku. Pohled na šéfa silového ministerstva v podvlékačkách by měl i neblahý vliv na obchodování na burze, jakož i na kurs koruny a bilanci zahraničního obchodu. Opatření pro fixaci kalhot je i obrazem bezpečnostní situace. Představoval bych si takovéto odstupňování: Kalhoty jsou jen zapnuté, na knoflík, to je "condition green", pohoda, teroristé jen bydlí po hotelích, bomeb nekladouce. Jakmile ministr založí do ženglí pásek, je to něco jako "yelow alert", teroristé si telefonují. Pásek a kšandy - "red alert", terorista na Točné usedá do práškovacího letadla. Jakmile se ale Gross objeví s páskem, kšandami a ještě sichrovacím špagátem šikmo přes hruď a rameno, utíkejte do sklepa se zásobami potravin a vody na nejbližší tři dny.
Aston


HISTORIE KŘIŽÁCKÝCH VÝPRAV:
V těchto dnech, kdy se schyluje k úderu proti teroristickým základnám, se hovoří o "křížové výpravě". Začal s tím prezident Bush a vyvolal tím nesmírnou nevoli v muslimském světě. Usáma bin Ládin z toho vytlouká propagandistický kapitál. Co byly křížové výpravy, kdo je vymyslel, zorganizoval, kdo v nich bojoval? Zde zveřejňujeme dvě kapitoly z encyklopedického díla Kdy, kde, proč a jak se to stalo, vydaného nakladatelstvím Reader´s Digest.
Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: