NEVIDITELNÝ PES    //    EUROPE'S    //    ZVÍŘETNÍK    //    BYDLENÍ    //    REALITY    //    EKONOMIKA    //    VĚDA    //    SCI-FI    //    SWNET    //    BAZAR    //    PARAGRAF    //    ENCYKLOPEDIE
  
Pátek 28.9.2001
Svátek má Václav

 Hledání:
 Výběr z vydání:

TEROR: FBI zveřejnila tváře vrahů

BURIANOVO KAFE: Milý Josefe

POLEMIKA: Žantovský odpovídá Pecháčkovi

POLITIKA: Evropská demagogie KDU

MÉDIA: Tři iniciativy jsou znepokojeny

RODINA A PŘÁTELÉ: Morbidní nápad autora sci-fi

PSÍ PŘÍHODY: Až se zima zeptá...

TEROR: Svatá válka

VZPOMÍNÁNÍ: Zrcadlo Velké země (4)

ZDRAVÍ: Je žebřiňák rychlejší než škodovka?

TEROR: Honba na Ládina nebo tažení za demokracii?

TEROR: Kuřácké nebo nekuřácké?

POLEMIKA: Slavík zpívá špatně

PRÁVO: Myslivecký zákon v biblickém hávu

GENTLEMAN: Kazišuk chlebový
 Rubriky:
Svět
Politický cirkus
Rodina a přátelé
Bartovy příhody
Zábava
Kultura
Společnost
Politika
Ekonomika
Zdraví
Šamanovo doupě
Mrožoviny
Náš rybník
Litery
Slovenská kronika
Stručně
Kronika dne

TOP 50, TOP 100
Archiv vydání
Stálice

 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne

28.9. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Teror nehrozí - teroristé nechtějí umřít smíchem

Co ve Zvířetníku?

Pište do Zvířetníku Michaele!
Enpytlopedický úslovník Lydie Junkové
oslovník - zpackaný úslovník
Starší úslovníky:
do konce: dubna, prosince roku 2000, od července 2001
a kdo to vlastně je, Lydie Junková?


K poznání i pobavení - vědecká sekce Neviditelného psa UNIVERSUMSledujete stav vašich úspor a investic? - ekonomická sekce Neviditelného psa SKRBLÍK je sponzorem služby VAŠE PORTFOLIO, která umožňuje anonymně sledovat aktuální stav uživatelských portfolií otevřených podílových fondů.
iFondy.cz - vše o 
otevřených podílových fondech
VAŠE PORTFOLIO
Přihlašovací jméno:
Heslo:
demo


Strohé zprávy - čtyři obrněné transportéry střeží od čtvrtka budovu Svobodné Evropy na Václavském náměstí a po magistrále nesmějí jezdit v úseku Bulhar - náměstí I.P.Pavlova náklaďáky o tonáži nad 3,5 tun. Potvrdily se i zprávy, že existuje cosi jako "česká spojka" - ministr Gross připustil, že nejmenovaný Čech měl napojení na teroristické prostředí, momentálně ten člověk podle ministra není na našem území. Na otázku, zda to byl policita či voják ministr neodpověděl. Na dnešním zasedání mezirezortního krizového štábu byla vytvořena skupina pro monitorování podezřelých finančních toků. Pokud vás při tomto sdělení napadne, zda skupina bude monitorovat financování politických stran, měli byste se stydět, protože uvažujete stejně jako já! Co se obrněných transportérů týká - demonstrace síly se proměnilo ve frašku, když se ukázalo, že při přesunu se jeden ze čtyř obrněnců porouchal a zbylé uvázly na mnoho hodin na dálnici, protože stratégové se rozhodli přesunout vozy...tedy, transportéry OT-64, vyřazované staré šunky, až z Hodonína. Po této komedii usuzuji, že teroristické útoky u nás nehrozí. Teroristé přece přidjou do nebe po hrdinské smrti a ne, když umřou smíchem. Zdá se, že naše armáda přišla na mimořádně rafinovaný a česky zcela specifický způsob obrany. V další fázi si vojáci nasadí šaškovské nosy, ale asi toho už nebude třeba.

Dočetl jsem se v Lidových novinách, že jsem kapitalistický hafan. Pod titulkem Klaus vypustil své kapitalistické hafany přes pět tiskových sloupců, čili skoro přes celou tiskovou stranu, vyšel v LN článek Miroslava Koreckého. Autor referuje o semináři uspořádaném Centrem pro ekonomiku a politiku 25.9. v Národním domě v Praze na Vinohradech. Moderoval ho Václav Klaus (potud titulek obsahuje pravdivou informaci). A ti kapitalističtí hafani? Lektoři smeináře byli čtyři. Ladislav Jakl, ten promluvil jako Ladislav Jakl. Po něm přišel ke slovu Milan Knížák a hovořil tak, že jsem si v jednu chvíli říkal, jestli to náhodou není převlečený profesor Erasim Kohák. Po Knížákovi jsem byl na řadě coby třetí lektor já a vyslovil jsem se tam pro kulturu komunikace a nutnost naslouchání názoru oponenta. Čtvrtým lektorem byl Jiří Weigel, odborností arabista, který vystoupil s expozé o specifikách islámu. Tolik tedy stručná charakteristika příspěvků lektorů pozvaných (vypustěných) Václavem Klausem. Nevím jak ostatní, ale já se za "Klausova hafana" nepovažuji. Po nás pak postupně vystoupilo asi dvacet účastníků semináře, přičemž vstup byl zdarma, volný kterémukoli zájemci. Kdyby tam napochodovala Ya Basta, a nevrhala Molotovovy kokteily, seděla by na židli a mohla hovořit. Nikdo v sále tudíž nebyl "Klausův kapitalistický hafan". Názory vyjádřili různí lidé různé - pan Korecký pečlivě vybral ty, které se mu hodily pod titulek.

Já se tedy ptám, jsem-li hafan, ke kterému živočišnému druhu patří Miroslav Korecký? Pár návrhů bych měl, nechám si je pro sebe.
Aston


HISTORIE KŘIŽÁCKÝCH VÝPRAV:
V těchto dnech, kdy se schyluje k úderu proti teroristickým základnám, se hovoří o "křížové výpravě". Začal s tím prezident Bush a vyvolal tím nesmírnou nevoli v muslimském světě. Usáma bin Ládin z toho vytlouká propagandistický kapitál. Co byly křížové výpravy, kdo je vymyslel, zorganizoval, kdo v nich bojoval? Zde zveřejňujeme dvě kapitoly z encyklopedického díla Kdy, kde, proč a jak se to stalo, vydaného nakladatelstvím Reader´s Digest.
Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: