NEVIDITELNÝ PES    //    EUROPE'S    //    ZVÍŘETNÍK    //    BYDLENÍ    //    REALITY    //    EKONOMIKA    //    VĚDA    //    SCI-FI    //    SWNET    //    BAZAR    //    PARAGRAF    //    ENCYKLOPEDIE
  
Středa 3.10.2001
Svátek má Bohumil

 Hledání:
 Výběr z vydání:

TEROR: Proti teroru šrajtoflemi (2)

POVÍDKA: Smrtelný pád

MROŽOVINY: Komandos, rangeři, čindité

NÁZOR: Tak jako malí kluci

MEJLEM: Neznalost zákona neomlouvá. A jazyka ?

RODINA A PŘÁTELÉ: Kdyby mě viděl Tycho de Brahe, ten by řval!

PSÍ PŘÍHODY: Babí léto jak má být

BRUTAL : Báječní politici o létajících strojích

SPOLEČNOST: Český sen

SPOLEČNOST: Likér skutečně hořký

FILOSOFIE: Reálné a zprostředkované (virtuální) světy (2)

PENÍZE: Vysokým úrokům odzvonilo

KULTURA: Babí léto

TERORISMUS: Rusko a destabilizace světového finančního systému

TEROR: Proti teroru šrajtoflemi
 Rubriky:
Svět
Politický cirkus
Rodina a přátelé
Bartovy příhody
Zábava
Kultura
Společnost
Politika
Ekonomika
Zdraví
Šamanovo doupě
Mrožoviny
Náš rybník
Litery
Slovenská kronika
Stručně
Kronika dne

TOP 50, TOP 100
Archiv vydání
Stálice

 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne

3.10. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Ustupovat agresorovi se nevyplácí

Co ve Zvířetníku?

Pište do Zvířetníku Michaele!
Enpytlopedický úslovník Lydie Junkové
omenklatura - osudové pozůstatky kádrů
Starší úslovníky:
do konce: dubna, prosince roku 2000, od září 2001
a kdo to vlastně je, Lydie Junková?


K poznání i pobavení - vědecká sekce Neviditelného psa UNIVERSUMSledujete stav vašich úspor a investic? - ekonomická sekce Neviditelného psa SKRBLÍK je sponzorem služby VAŠE PORTFOLIO, která umožňuje anonymně sledovat aktuální stav uživatelských portfolií otevřených podílových fondů.
iFondy.cz - vše o 
otevřených podílových fondech
VAŠE PORTFOLIO
Přihlašovací jméno:
Heslo:
demo


Na svět úcty k životu a na svět nenávisti k životu se rozdělil svět "nejpozději po 11. září", řekl Miloš Zeman v projevu k občanům. Česká republika nebude v zápase s terorem, tedy v zápase se světem vyznávajícím neúctu k životu a fanatismus, stát stranou. Konkrétně, řekl Zeman, nabídne spojenecké akci polní nemocnici, chemické jednotky a 6. brigádu speciálních jednotek - zdůraznil, že v soutěži podobných útvarů NATO tato jednotka zvítězila. Připustil - znaje své Pappenheimské - že nastane veliké remcání po vlastech českých. Zmínil levicové a pravicové extremisty a obezřetně se vyhnul zmínce o vrstvě lidí, kteří navazují na bohatou tradici českého mnichovanství pod vlajkou pochopení a dialogu. S teroristy se nevyjednává, s teroristy se bojuje, řekl Zeman jasně.

Navázal na svůj projev v parlamentu těsně po hromadné vraždě na Manhattanu a dokázal, že ho nepronesl v hnutí mysli nebo v naději na okamžitý krátkodobý potlesk. Tehdy ale vyslovil ještě jednu myšlenku - oponoval názoru, že zdroje terorismu jsou sociální. A jelikož co je sociální je svaté a hodné respektu, i terorismus je v jistém smyslu respektovatelný či přinejmenším pochopitelný ve smyslu míti pochopení PRO něco. Toto nechal Zeman v projevu stranou. Zamíchal by se - v danou chvíli zbytečně - do sporu Havel - Klaus, který se rozhořel po zveřejnění Havlova rozhovoru s Respektu. Ale angažmá v tomto směru se sotva vyhne. Na nevraživost pravděpodobně narazí jeho projev zdaleka nejen u extremistické levice a pravice...

Volný zápis obsahu projevu Miloše Zemana v televizi 2.10.2001 v 19.15
Miloš Zeman sdělil, že obdržel informace, že v nejbližších dnech nebo v nejbližších hodinách dojde k operacím v rámci mezinárodního boje proti terorismu. Vyjádřil stanovisko vlády české republiky:
Nejpozději po 11. září se svět rozdělil na dva světy, na svět individuální svobody, úcty k životu a toleranci, na svět lidí kteří vyznávají nenávist, pohrdání lidským životem a fanatickou podporu nejrůznějších náboženství nebo ideologií s touhou vyhladit nevěřící. Česká republika se musí rozhodnout, na které straně stát, a rozhodnout se musí ne slovy ale činy.

Ustupovat teroristickému agresorovi se nevyplácí.
Kdyby byl Adolf Hitler napaden v roce 1936 kdy obsazoval Porýní, byl by konflikt krátký. Po Mnichově by sice byla válka, ale počet ztrát by byl nižší než jaké byly ztráty po roce 1939. Proto je vláda připravena poskytnout účinnou pomoc spojencům - ve svém vlastním zájmu. Konkrétně se jedná o nabídku o vyslání polní nemocnice, protichemické jednotky a 6 brigády speciálních jednotek. Zeman připomněl, že jednotka zvítězila v soutěži NATO a sdělil, že spolu s ministrem obrany ji ve čtvrtek v Prostějově navštíví.

U určité části veřejnosti vyvolá toto stanovisko odpor, řekl Zeman. U pravicových extremistů, která Ládina považují za hrdinu. Vyvolá odpor u levicových extremistů, kteří sice říkají že litují obětí, ale říkají, že se s teroristy má vyjednávat. S teroristy se nevyjednává, s teroristy se bojuje, řekl Zeman. Bojuje se i s jejich ochránci. Vláda české republiky není vládou extremistů a není vládou zbabělců. V nastalých chvílích se jí nebudou třást kolena, řekl Zeman závěrem.


HISTORIE: Příběh Ježíše Krista
Co o něm víme? V další historické prezentaci projdeme příběh Ježíšova života, poznáme okolnosti jeho zrazení, soudu a muk a podíváme se, co následovalo. V dnešní době je taková připomínka obzvlášť aktuální.
Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: