NEVIDITELNÝ PES     //    EUROPE'S    //    ZVÍŘETNÍK    //    BYDLENÍ    //    REALITY    //    EKONOMIKA    //    VĚDA    //    SCI-FI    //    SWNET    //    BAZAR    //    PARAGRAF    //    ENCYKLOPEDIE
  
Pátek 5.10.2001
Svátek má Eliška

 Hledání:
 


 Výběr z vydání:

BURIANOVO KAFE: Příspěvek k debolševizaci

MÉDIA: Někteří redaktoři ČT jsou političtí rasisté

USA: Střípky z Ameriky

KONFLIKT: T-54 je oblíbený tank afghánského Talibanu

KOMENTÁŘ: Únos

RODINA A PŘÁTELÉ: Setsakra nepravděpodobná situace

PSÍ PŘÍHODY: Meteorologická anomálie

ČESKO - SLOVENSKO : Na obzoru definitivní rozchod ?

PENÍZE: Aerolinie - nikdy nebylo tak špatně

TEROR: Obrněnce nikoliv, betonové zátarasy ano?

VZPOMÍNÁNÍ: Zrcadlo Velké země (5)

PRÁVO: Znovu myslivecký zákon

PRÁCE: Česká republika dosáhla historického vítězství

ZDRAVÍ: Adrenalinové sporty

FILOSOFIE: Reálné a zprostředkované (virtuální) světy (3)
 Rubriky:
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne

5.10. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Jdeme do toho a to je dobře

Co ve Zvířetníku?

Pište do Zvířetníku Michaele!
Enpytlopedický úslovník Lydie Junkové
občasná práva - občanská práva v naší verzi
Starší úslovníky:
do konce: dubna, prosince roku 2000, od září 2001
a kdo to vlastně je, Lydie Junková?


K poznání i pobavení - vědecká sekce Neviditelného psa UNIVERSUMSledujete stav vašich úspor a investic? - ekonomická sekce Neviditelného psa SKRBLÍK je sponzorem služby VAŠE PORTFOLIO, která umožňuje anonymně sledovat aktuální stav uživatelských portfolií otevřených podílových fondů.
iFondy.cz - vše o 
otevřených podílových fondech
VAŠE PORTFOLIO
Přihlašovací jméno:
Heslo:
demo


Hlavní hádanku zatím nedovedeme zodpovědět: kdy to spustí. Třeba je to falešně položená otázka, je totiž i to možné, že jsme v zajetí vojenského přemýšlení minulého století: ve skutečnosti bitva už začala a probíhá, aniž by někde byly frontové linie a všude se hemžili kameramani CNN, a ty přesuny letadlových lodí je jen manévr nebo příprava na krok iks plus jedna.

Premiér Miloš Zeman dnes oznámil, čím můžeme k společnému úsilí přispět:

ČR poskytne americkým letounům vzdušný prostor. Mezi další požadavky patří posílení spolupráce zpravodajských služeb, pomoc státům potenciálně ohroženým kvůli jejich podpoře boje proti terorismu a posílení ochrany objektů USA, prodloužena bude i naše mise v Bosně. Zeman byl s ministrem Tvrdíkem a velvyslancem USA Craigem Stapletonem v Hamrech u Prostějova, kde shlédli ukázku výcviku paragánů z 6. skupiny speciálních sil.

K tomu dodám své ale...
Naše politické špičky by neměly předpokládat, že podpora veřejnosti spojeneckému úsilí potrvá donekonečna. Historie nás naučila především skepsi, Češi se rádi dívají na věci z té ironické stránky. Proto by bylo víc než dobré, kdyby naši političtí předáci, z vlády i opozice, pokud možno co nejvíce a co nejjasněji veřejnost oslovovali. Nemám na mysli nějakou připitomělou masáž mozků: lidé si ale zaslouží, aby jim předáci vysvětlovali, co se děje a proč se to děje a jaké to má důsledky.

Kupříkladu by bylo dobré vysvětlovat, jak je důležité, že zůstaneme v Bosně déle, než se předpokládalo původně, tedy do prosince. Rád bych politiky poprosil - mluvte s lidmi. Oslovujte je. Vysvětlujte, přesvědčujte, oponujte, buďte v kontaktu.
Není to nic ponižujícího, jak si možná myslíte. Takový Tony Blair to dělá pořád.

Na okraj
V Lidových novinách měli včera přílohu k 65. narozeninám Václava Havla.Otiskli tam hodnocení oslavence různá vyjádření, včetně očekávatelné nehoráznosti Miroslava Ransdorfa. Nakonec pravil Jiří Menzel:
Náš pan prezident, když nastupoval, tak řekl, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Je na čase se zeptat, co jsme pro to udělali.
Na to bych odpověděl:
Ono jak kdo. Vy jste, pane Menzele, zbil na veřejnosti před objektivy kamer člověka, abyste ho ponížil, zesměšnil a profesně znemožnil. Třeba si to i zasloužil - ale takové vítězství je diskvalifikující v oboru pravdy a lásky.

Aston


HISTORIE: Příběh Ježíše Krista
Co o něm víme? V další historické prezentaci projdeme příběh Ježíšova života, poznáme okolnosti jeho zrazení, soudu a muk a podíváme se, co následovalo. V dnešní době je taková připomínka obzvlášť aktuální.Další články tohoto autora:

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: