NEVIDITELNÝ PES     //    EUROPE'S    //    ZVÍŘETNÍK    //    BYDLENÍ    //    REALITY    //    EKONOMIKA    //    VĚDA    //    SCI-FI    //    SWNET    //    BAZAR    //    PARAGRAF    //    ENCYKLOPEDIE
  
Sobota 6.10.2001
Svátek má Hanuš

 Hledání:
 


 Výběr z vydání:

TIP: hádejte, kde je hrad Karlskrone?

ODPOVĚDNA:Vševědovy vyčtené vědomosti

OHLAS: Pár poznámek k úvodníku o školství.

ŠAMANOVY NÁVRATY: Jak dopadlo citlivé vážení možných širších dopadů našich gest

OHLAS: KE ŠKOLNÉMU

MEJLEM: Prosba o pomoc při záchraně vleků

ZDRAVÍ: Flavonoidy jsou zdravé, červené víno je jedním z jejich zdrojů

MEJLEM: Názory na terorismus

POVÍDÁNÍ: Zelená vendita svobodných palestrářů (5)

CHTIP: Starý, ale pravdivý

BURIANOVO KAFE: Příspěvek k debolševizaci

MÉDIA: Někteří redaktoři ČT jsou političtí rasisté

USA: Střípky z Ameriky

KONFLIKT: T-54 je oblíbený tank afghánského Talibanu

KOMENTÁŘ: Únos
 Rubriky:
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Náš rybník

6.10. KRONIKA FIDLOVAČKY: Týden v trapu
(JITA)


"Nakrmím vás olovem!" křičí jeden desperát na další desperáty a vše se odehrává v kovbojském filmu.
"Nakrmím vás olovem." Myslí si astrolog a majitel astrologických apatyk Havelka. A na rozdíl od filmových slibovačů olova, on lidem skutečně do žaludku olovo dodal, ve formě zdraví podporujících pilulek. Samozřejmě, že si za to nechal důvěřivými lidmi zaplatit. Jenže jedna zákaznice pojala nedůvěru, nechala pilulky prověřit a ejhle, zjistilo se, že 5000krát byla překročena norma pro povolený obsah olova a v úterý jsme se to dozvěděli všichni.
( Jednalo se o : MADHULENE, 100 tbl za 300 Kč A takto jej Havelka na svých stránkách prezentoval: Vysoce čistý bylinný koncentrát s výrazně regeneračními a stimulačními cílenými účinky na pancreas. Přípravek MADHULENE se dodává ve formě vysoce čistého koncentrátu bylin, bez aditiv a nežádoucích kontaminujících látek. Má výrazné regenerační a stimulační účinky na slinivku břišní, příznivě stimuluje její funkce a tím současně optimalizuje hladinu glukózy v krvi. No nekup to!).

Havelka v TV řekl, že by lidi po požití těchto jím prodávaných "olověnek" nanejvýš bolel žaludek.
A co když někdo tento bylinný koncentrát užíval déle - otrava olovem, to "alternativní lékárník" Havelka asi nezná. (Postupné a pomalé otravy olovem, když se používaly olověné vodovodní trubky, jsou přeci známé.)

Ve středu média oznámila, že zvýšený obsah olova je i v dalších "lécích", prodávaných Havelkou.. Tedy jak je možné, že to astrolog nenašel ve hvězdách? Jakýpak asi bude jeho postih?
Jiný "léčitel" Chobot, který na seanci podával důvěřivcům durmanový čajíček, byl podle zpráv (Radiožurnál) prohlášen za nepříčetného a tudíž za nic neodpovídajícího.
Nakonec se třeba dočkáme toho, že se nebudeme moci těmto všemožným šarlatánům a věrozvěstům nijak bránit, protože řeknou, že jen oni "vědí, co je třeba", a že je to jejich demokratické právo šířit pravdu a pravé poznání a když odkrýváme ty jejich lži a poukazujeme na ně , tak se dopouštíme porušování lidských práv a svobody slova a jsme tupí materialisti (je zajímavé, že slovo materialista se stalo v jistých kruzích nadávkou a poněkud těžkopádně myslící lidé si materialismus spojují výlučně a pouze s marxismem, tím se usvědčují, že nevědí "vo co kráčí".)

Iracionalita je terorismus na lidském rozumu a podle toho by se proti ní mělo postupovat.

O zdraví a léčení se jednalo v pondělí a závěr?
"Vědecká rada ministerstva zdravotnictví pozastavila do 1. dubna ověřování zatím sporné metody léčení rakoviny, devitalizace, na lidech. Za půl roku, až budou vyhodnoceny výsledky u lidí, kteří podvazování nádoru podstoupili, rozhodne rada, zda je obnoví," řekl předseda této rady Jan Dvořáček. A kde je pravda? Musíme si počkat na výsledky výzkumu.
(Příspěvky do diskuse na téma devitalizace najdete ve vědecké sekci Neviditelného psa - UNIVERSUM.)

Do třetice o zdraví a nemocích něco kladného:
Nový přístroj mammotom získala v úterý pro své pacientky jako první v republice Fakultní nemocnice v Plzni. Mammotom je diagnostický přístroj, s jehož pomocí lze šetrně odebrat kvalitní vzorek z tkáně, vhodný pro určení diagnózy rakoviny prsu.

Ve středu Havel ocenil projev premiéra M.Zemana o blížících se vojenských protiteroristických operacích. A zároveň vyjádřil své děsné zděšení - postrádal v něm důraz na to, že svět nechce vést válku s islámskou kulturou. "Chyběla mi tam věta, že je to válka s terorismem a ne s islámem. Věta o tom, že to není srážka dvou kultur," uvedl Havel. Hmm diplomat každým coulem.

Špičky ODS v pátek obvinily vládu ČSSD, že současnou politickou a bezpečnostní situaci po teroristických útocích v USA zneužívá k vlastnímu prospěchu a "lacině se předvádí" ve sdělovacích prostředcích. Místopředsedovi ODS Nečasovi obzvlášť nedá spát mediální vystupování ministra obrany Tvrdíka a ministra vnitra Grosse, holt konkurenční závist. V takovéto situaci, která po 11.9. nastala je zcela logické, že tito ministři jsou více v médiích než Nečas. Ono to je totiž také jejich povinností informovat.

EDDADalší články tohoto autora:
(JITA)

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: