NEVIDITELNÝ PES     //    EUROPE'S    //    ZVÍŘETNÍK    //    BYDLENÍ    //    REALITY    //    EKONOMIKA    //    VĚDA    //    SCI-FI    //    SWNET    //    BAZAR    //    PARAGRAF    //    ENCYKLOPEDIE
  
Středa 10.10.2001
Svátek má Marina

 Hledání:
 


 Výběr z vydání:

AKTUALITY: Úder na Afghanistán

PŘÍRODA: Případ globálního oteplování (1)

TEROR: Politici zatajili, že mír je spíše iluzí

KONFLIKT: Balistické rakety Afghánistánu

MROŽOVINY: Scénář protiteroristické války

RODINA A PŘÁTELÉ: Zatracená dvanáctková soustava

PSÍ PŘÍHODY: Není každý den veselo

FOTOMOMENTKA: Samota.

PENÍZE: Americký finanční trh dnes

ARMÁDNÍ DEBILISMUS : Ať nejedí a nespí, vždyť jsou to jen vojáci...

PENÍZE: Dobrý auditor se před ničím nezastaví

UMĚNÍ V SÍTI: Rád bych


PŘÍRODA: Vyznavači temnot

NÁZOR: Cigareta v klidu?

ZDRAVÍ: ZOO v nás
 Rubriky:
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne

10.10. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Dluhy se splácejí, blázni se radují

Co ve Zvířetníku?

Pište do Zvířetníku Michaele!
Enpytlopedický úslovník Lydie Junkové
třesk zájmů - poslanec advokátem
Starší úslovníky:
do konce: dubna, prosince roku 2000, od září 2001
a kdo to vlastně je, Lydie Junková?


K poznání i pobavení - vědecká sekce Neviditelného psa UNIVERSUMSledujete stav vašich úspor a investic? - ekonomická sekce Neviditelného psa SKRBLÍK je sponzorem služby VAŠE PORTFOLIO, která umožňuje anonymně sledovat aktuální stav uživatelských portfolií otevřených podílových fondů.
iFondy.cz - vše o 
otevřených podílových fondech
VAŠE PORTFOLIO
Přihlašovací jméno:
Heslo:
demo


Prahu poctil návštěvou ruský premiér Michail Kasjanov. Jednal s premiérem Zemanem, s prezidentem Havlem a s ministrem financí Rusnokem podepsal smlouvu o umoření ruského dluhu.

Ten ruský dluh, to je takový fantom opery našich financí. Činí zhruba 95 miliard korun. Je to moc nebo málo? Patří do oblasti částek, o které neumí našinec přemýšlet a tak občas čtu o ruském dluhu a pokusech o jeho splácení jako o výskytu sněžného muže na Hindukúši. Některé umořovací návrhy jsou zábavné - jako ten, že (když to drobet přeženu) se do Ralska vrátí v rámci splácení dluhu Střední skupina vojsk. Tedy - dluh měl být splácen dodávkami zbraní.

Dnešní den přinesl řešení, o kterém se mluví už jistou dobu. Firma o které nikdo před tím toho moc neslyšel, jakási Falkon Capital, odkoupí dluh od české vlády za dvacet miliard a kolik toho z Ruska vymůže, tolik vydělá. Čistě teoreticky by mělo jít o jednoduchý obchod: ruská vláda dluhopisu od Falkonu odkoupí za dvacet miliard plus marži a Falkon vydělá tu marži.

Pravděpodobnější mi připadá jiný scénář: podpisem smlouvy přestává ruskou vládu dluh u české vlády zajímat. Žádný Falkon buď není, nebo pokud je, zkrachuje nebo pokud nezkrachuje, žádné peníze nezaplatí. To bude překvapení, jestli zaplatí!

Ostatně soudím, že pravdu má Karel Kühnl když dí, že i kdyby Falkon zaplatil, pak by těch miliard mělo přijít na umoření státního dluhu a ne do rozpočtu. Ale opravdu si myslím, že kvůli tomuto problému v noci procitat ze sna nebudu.

Aston


NÁBOŽENSTVÍ: Co je islám?
Alláh je Alláh a Muhammad je jeho prorok... Odkud Muhammad přišel, kdo to byl, z jakých zdrojů čerpal a jak se stalo, že se jeho učení rozšířilo po celém světě, to se dozvíte v další ukázce z historické encyklopedie, vydané Reader´s Digest. Zde máte v kostce to, co potřebujete vědět k lepšímu pochopení toho, co se děje dnes ve světě.
HUDBA A ZVUK
forbína o snahách zmodernizovat operu
přípodoteky Pražský podzim R. Muti a orchestr La Scala; E. Bublová zvítězila
recenze Jazz Inspired Piano Music (Debussy, Satie, Auric Gershwin, Schulhoff, Burian etc.); Rimaskij - Korsakov: Capricio espagnol, Sheherezade (ČF -Válek); Vivat Comenius (Strejček, Rak)
ftipy
Audio na říjen
Kde se tu ta opera vzala I. aneb když od počátku, tak hezky ke kořínkůmDalší články tohoto autora:

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: