NEVIDITELNÝ PES     //    EUROPE'S    //    ZVÍŘETNÍK    //    BYDLENÍ    //    REALITY    //    EKONOMIKA    //    VĚDA    //    SCI-FI    //    SWNET    //    BAZAR    //    PARAGRAF    //    ENCYKLOPEDIE
  
Čtvrtek 11.10.2001
Svátek má Andrej

 Hledání:
 


 Výběr z vydání:

DOKUMENT: Ládinův projev k věřícím

ÚVAHA: Kdyby byl George W. Bush Usáma bin Ládin

PŘÍRODA: Případ globálního oteplování (2)

TEROR: Islám - pragmatické náboženství žízně, krutosti a obchodu

KONFLIKT: Majitelé pravdy v ulicích a jejich ideologové v pozadí

RODINA A PŘÁTELÉ: Jak bude za dvacet let

PSÍ PŘÍHODY: To není ostuda, to už je blamáž

ÚTOKY: Mohla by se dostat raketa Stinger až na Českou Vysočinu?

ÚTOKY: Evropská hrozba - bin Ládin jako břídil.

SLOVENSKO : Svatoušci zas nedají pokoj homosexuálům

ŠAMANOVO DOUPĚ: Houby rostou

SPOLEČNOST: Příroda a svoboda

NÁZOR: Kam myslivci, kam jdete?

ÚVAHA: Nečekaně

ZDRAVÍ: ZOO v nás
 Rubriky:
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne

11.10. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Budeme se sestřelovat anebo je to blábol

šílencův?

Co ve Zvířetníku?

Pište do Zvířetníku Michaele!
Enpytlopedický úslovník Lydie Junkové
třesk zájmů - poslanec advokátem
Starší úslovníky:
do konce: dubna, prosince roku 2000, od září 2001
a kdo to vlastně je, Lydie Junková?


K poznání i pobavení - vědecká sekce Neviditelného psa UNIVERSUMSledujete stav vašich úspor a investic? - ekonomická sekce Neviditelného psa SKRBLÍK je sponzorem služby VAŠE PORTFOLIO, která umožňuje anonymně sledovat aktuální stav uživatelských portfolií otevřených podílových fondů.
iFondy.cz - vše o 
otevřených podílových fondech
VAŠE PORTFOLIO
Přihlašovací jméno:
Heslo:
demo


Ministr Tvrdík zvolá velkým hlasem dolů s nimi a Migy to našijí do Boeingu raketami. Blábol šílencův? Nikoli, scénář zvažovaný vládou. Pokud bude Boeing v rukou teroristů a ti budou mít namířeno kupříkladu na Temelín (jiný příklad nebyl sdělen), Tvrdík má právo nechat letadlo smést z oblohy. V tomto punktu bych měl několik doplňujících otázek - při rozměrech naší republiky, kolik času je na odklonění letadla z linky na Temelín, kolik času je na potvrzení, že je to skutečně tak zlé a kolik času bude mít ministr Tvrdík na rozhodnutí a když ho neseženou, protože bude zrovna v bufetu, tak náčelník generálního štábu - a kolik času bude mít ten kterého seženou na komunikaci s pilotem stíhačky?

Kdybych neznal zdejší poměry a předpokládal bych v rozhodovacím procesu nějakou logiku, musel bych usoudit: tohle protlačil vládou Kužvart za pomoci svého bráchy a hejtmana Pühringera! Toto rozhodnutí totiž prudce zvýší popularitu Temelína v obyvatelstvu... No, ono to nebude tak horké, vláda jen dospěla k závěru, že to možné je (u nás je všechno možné) a tedy ne k tomu, že to tak skutečně bude.

Svobodka se asi bude stěhovat
Budova někdejšího federálního parlamentu, dnes budova Svobodné Evropy (té americké) asi osiří: jeví se býti zřejmým, že ty čtyři vraky obrněných aut ji neuchrání a bude se dříve či později stěhovat. Američané s nápadem souhlasí. Kam se bude stěhovat? Do vhodného objektu v Praze nebo mimo Prahu. Tak zní první informace. Kdyby mi někdo řekl - hádej, hluboce bych se zamyslel a hádal bych: Ve Svobodné Evropě se budou prudce zvyšovat gáže. Jak jinak ty lidi zvyklé původně pracovat v Mnichově a pak (se skřípěním zubů) na Václaváku dostanete někam do vybydlených paneláků po Střední skupině vojsk v Milovicích?

Aston


NÁBOŽENSTVÍ: Co je islám?
Alláh je Alláh a Muhammad je jeho prorok... Odkud Muhammad přišel, kdo to byl, z jakých zdrojů čerpal a jak se stalo, že se jeho učení rozšířilo po celém světě, to se dozvíte v další ukázce z historické encyklopedie, vydané Reader´s Digest. Zde máte v kostce to, co potřebujete vědět k lepšímu pochopení toho, co se děje dnes ve světě.Další články tohoto autora:

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: