NEVIDITELNÝ PES     //    EUROPE'S    //    ZVÍŘETNÍK    //    BYDLENÍ    //    REALITY    //    EKONOMIKA    //    VĚDA    //    SCI-FI    //    SWNET    //    BAZAR    //    PARAGRAF    //    ENCYKLOPEDIE
  
Úterý 16.10.2001
Svátek má Havel

 Hledání:
 


 Výběr z vydání:

FÓRUM 2000: Příspěvek Billa Clintona

FÓRUM 2000: Projev Francise Fukuyamy

TÉMA: Informační válka dělá z reportérů vojáky

ISLÁM: Vlastník rasistického pekla

ŠAMANOVO DOUPĚ: Á, Bé, Cé, Dé..., transport jede

PSÍ PŘÍHODY: Dialog hluchých

RODINA A PŘÁTELÉ: Strašná představa - vstávání a cesta do Brna

EKOLOGIE: Trochu moc drahá recyklace (1.)

ŠKOLSTVÍ: Zemanové a vysoké školy.

PROKAZOVÁNÍ MAJETKU : Hlavy v písku, nebo písek v hlavách ?

PENÍZE: Nu što, děngi nada

ARCHITEKTURA: Proměny Pražského hradu II

CHARITA: Bílá pastelka - konečně zase nápad!

MÉDIA: Georgi Walkere, kašli na ně, moc Tě prosím!

MEJLEM: Dvě výzvy
 Rubriky:
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne

16.10. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Budou nás práškovat jako Jóžina z bažin

Co ve Zvířetníku?

Pište do Zvířetníku Michaele!
Enpytlopedický úslovník Lydie Junkové
nekroboule - hřbitov ztracených iluzí
Starší úslovníky:
do konce: dubna, prosince roku 2000, od září 2001
a kdo to vlastně je, Lydie Junková?


K poznání i pobavení - vědecká sekce Neviditelného psa UNIVERSUMSledujete stav vašich úspor a investic? - ekonomická sekce Neviditelného psa SKRBLÍK je sponzorem služby VAŠE PORTFOLIO, která umožňuje anonymně sledovat aktuální stav uživatelských portfolií otevřených podílových fondů.
iFondy.cz - vše o 
otevřených podílových fondech
VAŠE PORTFOLIO
Přihlašovací jméno:
Heslo:
demo


Pamatujete na písničku Ivana Mládka o Jóžinovi z bažin, té příšeře, na kterou platí jen - "koho by to napadlo", samozřejmě práškovací letadlo. A už je to tady! Ve Státech považují práškovací letadlo za něco jakou fau ajnc a dnes se doslova roztrhl pytel s různými prášky - v obálkách, pytlících i rozsypaných na náměstí.

Ministr Gross oznamoval večer, že jsou hlášeny 34 případy. No jo, ale to je asi jen začátek.
Připomeňme si příběh z minulého týdne, kdy dva chlapíci s britskými pasy v kapse cibrali vodu po ruzyňském letišti. Před jedenáctým by na ně - v lepším případě - řvala uklízečka. Po 11. září nastoupí URNA. To se nám ten svět ale změnil! Teď si představte, jaký je to geniální nápad a absolutní zbraň. Kdokoli z 13 milionů muslimů žijících v Evropě (a kolik asi je mezi nimi teroristů nebo extremistů nebo aspoň sympatizantů? Kdyby jedno promile, tak je to 13 tisíc lidí...) může poslat kamkoli po Evropě deset, dvacet obálek s jedlou sodou nebo Persilem. Riziko: žádné. Efekt: Jakmile se v Česku objeví ne 34 dopisů ale 340, bude to problém, jakmile 3400, bude to sakra problém a jakmile 34000, bude to katastrofa.

A přitom - nezapomeňme - by tito práškovací teroristé neriskovali ani pokutu. Patří k nezadatelným lidským právům posílat v obálce cokoli neškodného... nebo cibrat vodu.

K vyhlášení Palestinského státu
Všímejte si, jak se v panice kolem prášku v obálkách a antraxu svět sune k novému Mnichovu - totiž k vyhlášení Palestinského státu. Tento "vstřícný krok" bude islamisty vykládán jako obrovské vítězství Usáma bin Ládina a jeho lidí. Konec konců, nikdo soudný nebude pochybovat, že 11. září tento Mnichov přiblížilo, a pokud k němu skutečně dojde, v podstatě uskutečnilo. Že potom tlak na zkázu státu Izrael ustane? To je vskutku groteskní idea. Nezapomeňme ale, že Izraelci nejsou Češi v roce 1938. Umění terorismu také docela slušně zvládali - v minulosti. A mají atomovou bombu.
Pro lepší pochopení situace doporučuji navštívit sadu politických map oblasti z historie i současnosti, včetně mapy současného rozvržení autority a bezpečnostního zajištění na západním břehu Jordánu. Může si někdo soudný myslet, že v oblasti bude bezpečněji, až to bude Palestinský stát?

Aston


SVĚT: Příběh státu Izrael
Už déle než padesát let uplynulo od vyhlášení státu Izrael. Od té doby žije tento stát v neustálém ohrožení a jeho existence je zásadně napadána. Kde se Izrael na Blízkém východě vlastně vzal? Jak vznikl, proč - a kde jsou důvody nenávisti vůči němu? Opět se podíváme do historické encyklopedie, vydané Reader´s Digest. V šesti krátkých kapitolách získáte základní přehled nezbytný k lepšímu pochopení toho, co se děje dnes ve světě.Další články tohoto autora:

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: