NEVIDITELNÝ PES     //    EUROPE'S    //    ZVÍŘETNÍK    //    BYDLENÍ    //    REALITY    //    EKONOMIKA    //    VĚDA    //    SCI-FI    //    SWNET    //    BAZAR    //    PARAGRAF    //    ENCYKLOPEDIE
  
Čtvrtek 18.10.2001
Svátek má Lukáš

 Hledání:
 


 Výběr z vydání:

ŠAMANOVO DOUPĚ: Měsíční prach

TÉMA: Teorie spiknutí

TÉMA: Komu slouží válečné štvaní?

BOJ S TEROREM: Verše Kubišové, nebo Voskovce a Wericha?

SVĚT: Afghánistán dnes aneb Když se voda sypala a písek tekl

RODINA A PŘÁTELÉ: Jak bylo na Invexu

PSÍ PŘÍHODY: Rozhlasový pořad o zastřeleném psu

MEDIÁLNÍ KAMPAŇ: alias PR aneb novinářská smrt aneb proč nám lžou a kdo?

SLOVENSKO : Vážený pane prezidente, zavraždím vás

PŘEMÍTÁNÍ: O knihách a wapu

ZAJÍMAVOST: Představujeme Trojský skleník

ZAMYŠLENÍ: Třikrát na jedno téma

ZEMĚDĚLSTVÍ: Jak dál s majetkovými podíly?

PENÍZE: Mafie kousek za Prahou

ZDRAVÍ: Grapefruit trochu jinak
 Rubriky:
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne

18.10. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Symbol arogance demokratického systému

Co ve Zvířetníku?

Pište do Zvířetníku Michaele!
Enpytlopedický úslovník Lydie Junkové
mordorator - oblíbený prznitel zprzněných pořadů
Starší úslovníky:
do konce: dubna, prosince roku 2000, od září 2001
a kdo to vlastně je, Lydie Junková?


K poznání i pobavení - vědecká sekce Neviditelného psa UNIVERSUMSledujete stav vašich úspor a investic? - ekonomická sekce Neviditelného psa SKRBLÍK je sponzorem služby VAŠE PORTFOLIO, která umožňuje anonymně sledovat aktuální stav uživatelských portfolií otevřených podílových fondů.
iFondy.cz - vše o 
otevřených podílových fondech
VAŠE PORTFOLIO
Přihlašovací jméno:
Heslo:
demo


Slyšeli jsme zajímavé názory, že si Spojené státy mohou za útoky 11. září samy, jelikož World trade center byl symbolem arogance bohatství a Pentagon symbolem arogance moci. Nyní byl bio-teroristickým útokem zasažen americký Kongres. Antrax se dostal do ventilace a zasáhl dvě desítky lidí. Obě komory amerického zákonodárného sboru jsou tedy uzavřeny, jejich chod se zastavil a čeká se, až odborníci budovu dekontaminují - přičemž nikdo nezaručí, že se bio-teroristický útok nebude opakovat. Čeho zavrženíhodného asi je Kongres symbolem? Nejspíš symbolem arogance parlamentní demokracie.

Dopisový terorismus zachvátil Evropu. Část podezřelých dopisů asi opravdu pochází z islamistických kruhů - v Evropě žije 13 milionů muslimů a kdyby jen jedno promile mezi nimi sdílelo extremistické smýšlení, bylo by to pěkných 13 tisíc lidí. Spíš se dá odhadovat vyšší procento. Převážná většina pochází od recesistů, exhibicionistů i prachsprostých pitomců. Kombinace teroru a pitomosti vyvolala paniku a za má za následek zablokování německé pošty. Žádná maličkost! I ve světě elektronické pošty zůstává klasický poštovní styk důležitou složkou společenské komunikace; bez funkční pošty se zastaví veřejný život, bude poškozena ekonomika.

U nás počet poplachů taky roste, třebaže ještě nenabyl katastrofálních rozměrů - za středu bylo hlášeno 293 případů. Ovšem hasiči se už začínají bát, že počet poplachů přesáhne jejich kapacity. I to by mělo vážné praktické důsledky.
Mám z toho pocit, že tuhle globálně založenou akci vymýšlí nějaký ďábelsky chytrý romanopisec.

Aston


SVĚT: Příběh státu Izrael
Už déle než padesát let uplynulo od vyhlášení státu Izrael. Od té doby žije tento stát v neustálém ohrožení a jeho existence je zásadně napadána. Kde se Izrael na Blízkém východě vlastně vzal? Jak vznikl, proč - a kde jsou důvody nenávisti vůči němu? Opět se podíváme do historické encyklopedie, vydané Reader´s Digest. V šesti krátkých kapitolách získáte základní přehled nezbytný k lepšímu pochopení toho, co se děje dnes ve světě.Další články tohoto autora:

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: