NEVIDITELNÝ PES     //    EUROPE'S    //    ZVÍŘETNÍK    //    BYDLENÍ    //    REALITY    //    EKONOMIKA    //    VĚDA    //    SCI-FI    //    SWNET    //    BAZAR    //    PARAGRAF    //    ENCYKLOPEDIE
  
Pondělí 22.10.2001
Svátek má Sabina

 Hledání:
 


 Výběr z vydání:

BURIANOVO KAFE: Vlastní gól

OTEPLOVÁNÍ: Jak zastavit globální změny klimatu?

MROŽOVINY: Poznámky k terorismu

ŠKOLSTVÍ: Mistrovství kompromisu a mičurinské experimenty ministra školství Zemana

EKOLOGIE: Kterak naše vláda mrhá penězi daňových poplatníků

EKOLOGIE: Šílené nápady, zmatky, sekty a kšefty

RODINA A PŘÁTELÉ: Jak jsem čelil terorismu

PSÍ PŘÍHODY: Hledali jsme zaběhnutého pána

BEZPLATNOST ŠKOL : Vzdělání už jenom solventným ?

ZDRAVÍ: Antrax – žhavé téma dneška

TÉMA: Ještě několik poznámek k islámu

TÉMA: Korán

TÉMA: Globalizace ? Ale co to, k čertu, vlastně je?

VĚDA: I nenarozené děti se mohou učit

PENÍZE: Pozor, jde po vás pomeranč!
 Rubriky:
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne

22.10. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Něco z lokální politiky

Co ve Zvířetníku?

Pište do Zvířetníku Michaele!
Enpytlopedický úslovník Lydie Junkové
Pondělní rčení:

Pátráš-li ve hvězdách po svém losu - běda nosu!
Starší úslovníky:
do konce: dubna, prosince roku 2000, od září 2001
a kdo to vlastně je, Lydie Junková?


K poznání i pobavení - vědecká sekce Neviditelného psa UNIVERSUMSledujete stav vašich úspor a investic? - ekonomická sekce Neviditelného psa SKRBLÍK je sponzorem služby VAŠE PORTFOLIO, která umožňuje anonymně sledovat aktuální stav uživatelských portfolií otevřených podílových fondů.
iFondy.cz - vše o 
otevřených podílových fondech
VAŠE PORTFOLIO
Přihlašovací jméno:
Heslo:
demo


Předevčírem jsem potkal jednoho souseda a ten mi vykládal, že se bude prodávat Bilakova vila a že ji koupí Miroslav Macek. Takže upřesním: jde o vilu, kterou za první republiky postavil generální ředitel Živnobanky Jaroslav Preiss. Když jsme se přistěhovali na Smíchov v roce 1972, bydlel v ní nejmocnější muž Husákova režimu, šedá eminence Vasil Bilak, muž který nejenže nebyl potrestán za vlastizradu v roce 1968, ale jehož role nebyla náležitě zhodnocena historiky. Tento doslova padouch ve vile bydlel a občas jsme ho vídali, jak odjíždí šestsettřináctkou, polozahalen rozevřeným Rudým právem.

Po převratu byla vila nějakou dobu prázdná a pak se do ní nastěhovalo velvyslanectví Korejské republiky, tedy, Jižní Koreje. Než přišli Korejci, vilu opravili, zvelebili - nejspíš stát - načež Korejci vilu opustili. No a v těchto dnech se rozšířila fáma, že ji koupí Macek.

Poté, co ministr zemědělství Jan Fencl sdělil tisu, že si koupil pozemky v blízkosti chystaného obchvatu Hodonína z našetřeného, jsem opravdu zvědav, kdo si našetřil na tento gigantický objekt. Prodaný není. Můžete si ho koupit i vy. Na webové stránky radnice Prahy 5 čteme:
Rada Prahy 5 odsouhlasila záměr na prodej objektu U Mrázovky 17, kde kdysi sídlilo velvyslanectví Korejské republiky Jižní Korea. Jde o reprezentativní objekt s třemi nadzemními podlažími o zastavěné ploše okolo 350 m2, zahradou o výměře přes 2000 m2 a garáží. Záměr na prodej objektu zvažují radní poté, co se již po dva roky nepodařilo najít odpovídajícího a finančně silného zájemce o jeho pronájem. V souvislosti se záměrem bude vypracován i posudek na cenu nemovitosti, která se nachází v památkovém území Městské památkové zóny Smíchov. Do případné realizace prodeje bude ale radnice i nadále hledat nájemce. Našetřili jste si? Kupte! Je to blízko na metro...
Opravdu jsem upřímně zvědav, kdo se tam nastěhuje po Jaroslavovi Preissovi a Vasilovi Bilakovi.
Aston

Další články tohoto autora:

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: