NEVIDITELNÝ PES     //    EUROPE'S    //    ZVÍŘETNÍK    //    BYDLENÍ    //    REALITY    //    EKONOMIKA    //    VĚDA    //    SCI-FI    //    SWNET    //    BAZAR    //    PARAGRAF    //    ENCYKLOPEDIE
  
Úterý 23.10.2001
Svátek má Teodor

 Hledání:
 


 Výběr z vydání:

EKOLOGIE: Zelená mlha nad vratnými lahvemi

POLITIKA: US vybrala své kandidáty do voleb

POLITIKA: Místopředsedkyně ČSSD fandí nadpřirozeným silám

ARCHITEKTURA: Podivuhodné stavby - Franklinův památník v Pensylvánii

MĚSTO: Dvakrát k Pankrácké pláni.

RODINA A PŘÁTELÉ: Údaje dlužno uváděti úplné

PSÍ PŘÍHODY: Kulhá, nebo nekulhá?

ŠAMANOVO DOUPĚ: Permanentní stávka Českých drah

ROCKPES: Opožděné uznání

TÉMA: Flašky

FOTOMOMENTKA: Host do domu

ROZTRHANÉ DÍTĚ : Bartovi příbuzní jsou prý zabijáci

KOMENTÁŘ: Pravda a etika

ISLANDSKÁ KULTURA: SIGUR RÓS

ZDRAVÍ: Další důvody proč přestat kouřit
 Rubriky:
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne

23.10. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Není čas na srandičky

Co ve Zvířetníku?

Pište do Zvířetníku Michaele!
Chtip:
From: The White House
To: Albert Gore
Drahý Ale:
Našlo se pár zaštrachaných hlasů. Volby jsi vyhrál, kdy to chceš převzít?
George W. Bush


Enpytlopedický úslovník Lydie Junkové
pavředy - pavěda a pověry šířené médii
Starší úslovníky:
do konce: dubna, prosince roku 2000, od září 2001
a kdo to vlastně je, Lydie Junková?

K poznání i pobavení - vědecká sekce Neviditelného psa UNIVERSUMSledujete stav vašich úspor a investic? - ekonomická sekce Neviditelného psa SKRBLÍK je sponzorem služby VAŠE PORTFOLIO, která umožňuje anonymně sledovat aktuální stav uživatelských portfolií otevřených podílových fondů.
iFondy.cz - vše o 
otevřených podílových fondech
VAŠE PORTFOLIO
Přihlašovací jméno:
Heslo:
demo


Takovýto případ se převaluje po celý den v rozhlasových vlnách: jistá paní v Brně chtěla vyděsit/pobavit svého známého a poslala mu obálku s nápisem Stop Antrax. Uvnitř byly nějaké letáky. Známý se vyděsil/nepobavil a upozornil policii, nastoupili specialisté ve skafandrech, následovala procedura obvyklá v posledních dnech - a mimořádně i odhalení pachatelky.
Žert?
Paní hrozí až dvouleté vězení.

Věřím, že ta paní lituje svého žertu. Nevím, jak to s ní dopadne. Ať to posoudí a vyřeší ten, kdo je k tomu ze zákona určen.
Jenomže si myslím, že její případ - a případy tomu jejímu případu podobné s tím rozdílem, že původce zůstal v anonymitě - dokazuje, že si málo uvědomujeme, v jak vážné době žijeme. Toto není obvyklá šaškárna, sloužící k prospěchu toho či onoho pišišvora v pozadí. Útok z 11. září přijala Amerika jako válečnou výzvu. Jako válečnou výzvu ho přijali spojenci z aliance NATO, včetně České republiky. Takže, když v takové situaci někdo dělá pitomé vtipy, je to trochu jako z toho kresleného fóru, kde někdo bouchá papírový pytlík pyrotechnikovi odjišťujícímu bombu. Není to snad důkaz nějakého špatného vkusu, je to osvědčení naprostého nepochopení situace. My totiž nejsme stranou. Jsme až po uši v tom. Jestli Amerika zápas s teroristy prohraje, jestli bude donucená stáhnout se do nějaké pevnosti Amerika, jestli padne Izrael, jestli se rozlomí atlantická vazba, bude to pro nás pro všechny špatné, velmi špatné, i pro tu paní, která si dělala šprťouchlata a věřte, že jí nic zlého nepřeju.

Abych byl dobře pochopen: já tu netluču na buben, já tu nekřičím "na Bělehrad", ani netroubím na trumpetu. Jenom říkám - lidi, berme tu situaci vážně. Nic víc, nic míň. A věřte - je to hodně.
Aston Sdělení redakce:
V těchto dnech jsem se mailem omluvil Monice Pajerové (aniž mne k tomu sama vyzvala) za článek "Monika nebo Monica" od pana Petra Žantovského. Zařadil jsem ho vinou vlastní nepozornosti, neboť zřetelně odporuje jedné ze zásad redakční politiky Neviditelného psa - nepřipouštět vznik nechutných osobních polemik plných urážek a invektiv. Tento prostor Neviditelný pes rád přenechá jiným webovým periodikům. Z toho důvodu nebudu zveřejňovat ani materiály hájící Moniku Pajerovou, bohužel stejně hloupě a vulgárně, jako ona sama byla napadena. Kruh vulgarity se musí přerušit. Proto se omlouvám Monice Pajerové za svoji chybu ještě jednou veřejně. Chci, aby Neviditelný pes sloužil jako platforma pro výměnu názorů, nikoli nadávek. Vážím si čtenářů, a vím, že NP čtou právě proto, že se této redakční politiky drží.
Ondřej Neff, vydavatel NPHUDBA A ZVUK:
forbína Vítězslav Novák a stipendia
přípodoteky Opera a balet na listopad (Národní, Stavovské); Sukův komorní orchestr na cestách; Chcete na generálku? Top Audio 2001 má vítěze; Také Concertino Praga má vítěze
recenze Dvořák: Svatební košile, Novák: Bouře (Krombholc);
ftipy
Kterak zařízení dobře hudební sobě vybrati beze škod na měšci svém I. podle M. Lába.
Sekci vede Lubomír Fendrych
Další články tohoto autora:

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: