NEVIDITELNÝ PES     //    EUROPE'S    //    ZVÍŘETNÍK    //    BYDLENÍ    //    REALITY    //    EKONOMIKA    //    VĚDA    //    SCI-FI    //    SWNET    //    BAZAR    //    PARAGRAF    //    ENCYKLOPEDIE
  
Pátek 26.10.2001
Svátek má Erik

 Hledání:
 


 Výběr z vydání:

BURIANOVO KAFE: Vodnická pohádka

MÉDIA: Zemanova zbabělá kritika

CONCORDE: Nadzvukový Fénix opět vzlétl

KONFLIKT: Neměli Američané štěstí v neštěstí?

RODINA A PŘÁTELÉ: O ženské převaze nad mužským

PSÍ PŘÍHODY: Pohyb po tečně

PENÍZE: Koupíte si červený nebo modrý Mauricius?

FOTOMOMENTKA: Porušování oděvních práv

SADOMASO V PARLAMENTU : Bičuje slovenského ministra Češka ?

ZDRAVÍ: Neničte si ho kouřením

MEJLEM: Ohlasy

VĚDA: Přesnost stavitelů pyramid

OHLAS: Pacient versus české zdravotnictví

K NEUVÉŘENÍ: Ze starých novin

ZDRAVÍ: Hospic a umělci
 Rubriky:
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne

26.10. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Gayové, vrhněte se na politiku!

Co ve Zvířetníku?

Pište do Zvířetníku Michaele!


Enpytlopedický úslovník Lydie Junkové
kraválita života - kvalita vyřizování účtů (budí Respekt k vládě!)
Starší úslovníky:
do konce: dubna, prosince roku 2000, od září 2001
a kdo to vlastně je, Lydie Junková?

K poznání i pobavení - vědecká sekce Neviditelného psa UNIVERSUMSledujete stav vašich úspor a investic? - ekonomická sekce Neviditelného psa SKRBLÍK je sponzorem služby VAŠE PORTFOLIO, která umožňuje anonymně sledovat aktuální stav uživatelských portfolií otevřených podílových fondů.
iFondy.cz - vše o 
otevřených podílových fondech
VAŠE PORTFOLIO
Přihlašovací jméno:
Heslo:
demo


V politice je to samý heteráč a na výsledku je to vidět: sněmovna ani tentokrát neschválila zákon o registrovaném partnerství. Kdyby ve sněmovně sedělo tolik gayů a lesbiček, jako tam sedí zelených mužíků, kteří se ve volných chvílích baví masakrování zvěře, zákon by prošel, tak prostinké to je. Řešení vidím vcelku jednoduché - gayové a lesbičky, hurá do politiky! Musí vás být v parlamentu i v senátu víc až nejvíc, a až vás tam bude hodně, zákon projde hladce, hlaďoučce. Oni holt ti heteráči jen ten svůj způsob lásky mají za jediný.

Dokud to tak nebude, můžeme se o smyslu registrovaného partnerství bavit.
Znamená pozměnění smyslu instituce, která funguje od úsvitu dějin. Jistě, každá instituce se může změnit. Ovšem u tak zásadní změny jako je změna statutu manželství by asi měl být obecný souhlas. Má tento parlament na takovou změnu mandát? Nemá na ni mandát?

O tenhle problém se asi nepopereme. Spousta lidí nad ním mávne rukou. Vždyť přece sexuální orientace je každého věc. Kdo by strkal nos do cizí ložnice?

Taky mi v téhle kauze nehoří uši rozčilením. Taky si myslím, že je sexuální orientace každého věc. Uši mi nehoří, jen mě za nimi něco škrábe - přece jen mám před institucí manželství cosi jako zbytek úcty, a mrzí mě, že je redukováno na sex. Spíš ho chápu jako smlouvu a závazek, a třebaže není každé manželství plodné ve smyslu plození dětí, principiálně je tu od toho, aby děti byly plozeny a vychovávány a aby kontinuita rodu byla zachována. Což žádné homosexuální partnerství, při vší úctě a respektu, plnit z podstaty nemůže. A jestliže mají osoby svázané aktem manželství jakési výhody (moc jich tedy sakra není), pak je to ze strany společnosti naplnění onoho závazku - něco za něco.

Závěrem - tohle není něco, v čem má někdo pravdu. Tady záleží na tom, co si společnost přeje, a jsme zase u toho směšného pojmu mandát. Asi by v příštích volbách měly mít ty politické strany, které o schválení homosexuálního manželství usilují, tento bod ve svém programu a s ním předstoupit před voliče. Pokud by gayové a lesbičky nechtěli obsadit parlament, jako to udělali zelení mužíci.

Fígl ministra Pavla Dostála
Doufám, že mě nebude Pavel Dostál žalovat o deset miliónů za to, že napíšu, že jeho počínání je klukovina: zakázat vývoz uměleckých předmětů na příklad na výstavy, aby nám je nemohly zahraniční úřady zfendovat ve prospěch CME! Jak dlouho myslí ministr Dostál, že mu toto vydrží? Do odvolacího řízení proti výsledku stockholmské arbitráže, podle něhož jsme porušili dohodu o ochraně investic mezi ČR a Nizozemskem? Je to stejný trik, jaký dělají podnikatelé s hořící koudelí u zadku, když převedou majetek na manželku. Ono to v civilizovaném světě moc dlouho nefunguje. Což poznal na své kůži i Vladimír Železný. A ještě něco - pokud půjde Pavel Dostál do likvidačního procesu vůči Respektu, on se ho asi Holubův obhájce zeptá, jestli do konceptu boje proti korupci spadá i takový šejdířský fígl, jakým je schovávání cenností před úředními orgány.
Aston

Další články tohoto autora:

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: