NEVIDITELNÝ PES     //    EUROPE'S    //    ZVÍŘETNÍK    //    BYDLENÍ    //    REALITY    //    EKONOMIKA    //    VĚDA    //    SCI-FI    //    SWNET    //    BAZAR    //    PARAGRAF    //    ENCYKLOPEDIE
  
Pátek 26.10.2001
Svátek má Erik

 Hledání:
 


 Výběr z vydání:

BURIANOVO KAFE: Vodnická pohádka

MÉDIA: Zemanova zbabělá kritika

CONCORDE: Nadzvukový Fénix opět vzlétl

KONFLIKT: Neměli Američané štěstí v neštěstí?

RODINA A PŘÁTELÉ: O ženské převaze nad mužským

PSÍ PŘÍHODY: Pohyb po tečně

PENÍZE: Koupíte si červený nebo modrý Mauricius?

FOTOMOMENTKA: Porušování oděvních práv

SADOMASO V PARLAMENTU : Bičuje slovenského ministra Češka ?

ZDRAVÍ: Neničte si ho kouřením

MEJLEM: Ohlasy

VĚDA: Přesnost stavitelů pyramid

OHLAS: Pacient versus české zdravotnictví

K NEUVÉŘENÍ: Ze starých novin

ZDRAVÍ: Hospic a umělci
 Rubriky:
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Drogy

26.10. ZDRAVÍ: Neničte si ho kouřením
Vánoční akce

Motto akce:

"Politik nemůže přijímat do státního rozpočtu peníze získané prodejem nejnebezečnější drogy cigarety, která zabije jen v České Republice dvacet tisíc lidí ročně, absurdně v době, kdy policie a záchranné sbory musí a po právu prohlížet kupříkladu obálky, ale i všeliké lokality, které jsou byť jen podezřelé z toho, že by mohly být kontaminovány nebezpečnou nákazou. Policie nás chrání před terorem a patří jí za to dík i ohleduplnost nás všech.

Potřeba ochrany zdraví občanů volá o to více v době, kdy asi 7 000 obětí našlo smrt při nejšílenějším a nejničivějším teroristickém útoku dějin 11.9. N.Y. proti svobodě nás všech. Ovšem třikrát tolik lidí, než zemřelo v tomto historicky nejničivějším útoku, nechají v naší malé zemi každý rok o život připravit politikové držením neudržitelného - tedy "legálnosti" zabíjení svých spotřebitelů Tabákovými koncerny. Dokonce se nám někteří i v této době snaží říci, že smrt z kouření, které nyní navíc cíleně v nechutných spotřebitelských hrách a PR kampaních útočí na naše děti, je prý "jaksi" v pořádku, je to jen - začátek citace - " všeobecně tolerovaným nešvarem", jak mi napsala paní poslankyně Kateřina Dostálová, byť dodává, další citace: "Vždy budu podporovat jakékoliv programy vedoucí k efektivní prevenci." I naše Prase má problém, aby se v tom vyznalo... Prevence je přeci přímo nabíledni, nenechat obchodovat narkomafii ze smrtí na úkor Vašich voličů. Co na tom prosím neni srozumitelného?

Smrt a nemoci z cigaret nejsou legální tím, že je brání zkorumpovaní politikové, leckdy bohužel i prostou ignorací žurnalisté, či lobisté tabákových koncernů. Smrt z cigaret je stejný teroristický čin jako kterýkoliv jiný a po duchu platných zákonů je veřejným ohrožením číslo jedna. Což ví ostatně i pan ministr zdravotnictví, jak nám vzkazuje na krabičkách, ale nikterak ho to nevzrušuje zřejmě?, neboť nechává cigarety dále distribuovat jako potraviny - v této souvislosti je smutné zjištění, že žvýkací tabák neprojde.. Cigarety ano? Proč tedy cigareta není novokuřákům zakázána, co hledá v kapitole "Potravinářský a tabákový průmysl?"

Co hledá na pultu každých potravin, ve skryté i otevřené reklamě. Důmyslnou strategií tak asociuje zejména mladým lidem, že ono to zase tak hrozné není, to by to nedali do potravin, to by nekouřil ten a ten... Cigareta bez zábran hledá nové oběti a jejich nárůst u žáků základních i středních škol je rekordní za poslední desetiletí.

Pokud Vám tato fakta také nepřijdou normální, byť jste i kuřáci, ale nechcete, aby tento "koníček" převzali i mladí, čtěte p r o s í m dál a pomozte nám šířit občanskou kampaň "Nejkrásnější Vánoční Dárek je nekouřit." Pomozte apelovat na své poslance, na své novináře, ať s tím taky trochu pohneme a není to lehké, sledujte výroky pana premiéra i poslanců, Ty negativní a výhružné nalezete už dnes na nástěnce TABÁK - budeme je akutalizovat, a začínají přicházet také kladné ohlasy na nástěnku ZDRAVÍ.

Prosíme zejména lidi veřejně činé, ať nám posílají jejich výroky a iniciují diskuse, které povedou až k ukončení životnosti poslední smrtící legální drogy.
Martin Škapík

Vždyť přece:

NEJKRÁSNĚJŠÍ VÁNOČNÍ DÁREK PŘESTAŇ KOUŘIT AVYHRAJEŠ VLASTNÍ ŽIVOT
drobná prasečí kampaň proti nejnebezpečnějšímu paradoxu dějin
Tabák a zdraví nejlepší veřejně dosažitelná komplexní studie
akce začíná na serveru HTTP://viditelne.prase.cz


Další články tohoto autora:
Vánoční akce

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: