Čtvrtek 8.11.2001
Svátek má Bohumír

 Hledání:
 


 
 Výběr z vydání:

KONFLIKT: Američané měli Ladena na mušce, ale unikl

OPERACE: TUPÁ DÝKA ...aneb: Okupant v ložnici

POLITKA: Občanská společnost nebo společnost občanů

MÉDIA: O děravé paměti našich novinářů

ARMÁDA: Další podpásovka ministra Tvrdíka

ŠAMANOVY NÁVRATY: O předbíhání vědy

RODINA A PŘÁTELÉ: Náramný vánoční dárek

PSÍ PŘÍHODY: Když chválit, tak pořádně

ZAMYŠLENÍ: Drsná plavba společné lodi.

AKCE: pohádka mládí se vrací - křtiny nové knihy se starými dobrými kusy

SLOVENSKO : Konečně snad bude moct být i mocnář vůl

MÉDIA: Televizní kalvárie

MEJLEM: Čtenáři píší své ohlasy a názory

VĚDA: Technické novinky na INVEXu zdarma

ZDRAVÍ: Mýty o dětské bolesti
 Rubriky:
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne

8.11. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Aleš Rozehnal v base, Železný se nevyjadřuje
(eff)

Co ve Zvířetníku?

Pište do Zvířetníku Michaele!


Enpytlopedický úslovník Lydie Junkové
poslanecké klouby - praktické gumové páteře
Starší úslovníky:
do konce: dubna, prosince roku 2000, od září 2001
a kdo to vlastně je, Lydie Junková?

K poznání i pobavení - vědecká sekce Neviditelného psa UNIVERSUMSledujete stav vašich úspor a investic? - ekonomická sekce Neviditelného psa SKRBLÍK je sponzorem služby VAŠE PORTFOLIO, která umožňuje anonymně sledovat aktuální stav uživatelských portfolií otevřených podílových fondů.
iFondy.cz - vše o 
otevřených podílových fondech
VAŠE PORTFOLIO
Přihlašovací jméno:
Heslo:
demo


Obvodní soud v Praze 1 rozhodl o uvalení vazby na Aleše Rozehnala, právního zástupce ředitele TV NOVA Vladimíra Železného, soudce uvedl jako důvod obavu, že by mohl ovlivňovat svědky. O Železném v těchto dnech není ani slechu, Nova vysílá normálně.

Je mi z toho všeho upřímně smutno. Vladimíra Železného znám od studentských let - jsme z jednoho ročníku novinářské fakulty. Potkal jsem v životě málo tak chytrých a schopných lidí, jako je on. Nebál bych se hovořit o genialitě.

Důvody, proč je jeho advokát Rozehnal v base neznám. Prapříčinu všeho zla vidím v nesmyslu, k němuž došlo na počátku devadesátých let. Komu se asi vylíhl v hlavě nápad, že se licence a k ní příslušná vysílací pásma dají Čechům bez kapitálu, na základě neuskutečnitelného projektu?
Trh může fungovat jen na základě jasných, evidentních, prokazatelných a kontrolovatelných vlastnických vztahů. Jakmile vznikl systém, kde na jedné straně byli majitelé licence a na druhé investoři, vznikl systém dvojího vlastnictví . To samozřejmě nemohlo fungovat, nefunguje a nebude fungovat. Jedna strana bude nenávidět druhou a bude se snažit ji podrazit, třebaže mohou po nějakou dobu spolupracovat, i na podrazech proti státu. Což se v případě Novy nepochybně dělo - za blahovolné asistence parlamentního výboru v čele tehdy s Janem Kasalem (autorem výroku o tom, že je jedno, komu Nova patří, hlavně že platí daně) a neméně blahovolné asistence Rady pro televizní a rozhlasové vysílání.

Že duální vlastnictví nefunguje a fungovat nemůže dokazuje i případ televize TV 3, kde se odehrává totéž v modrém. Majitel licence v úterý řekl, že zastavuje vysílání a provozovatelé ve středu řekli, že na něho kašlou. Zábavné, ale může to skončit taky arbitrážemi a další mezinárodní ostudou a hlavně - dalšími platbami ze státní kasy.

Kdo vymyslel duální systém a jestli vznikl jenom z blbosti a xenofobní omezenosti, anebo zda byly v pozadí prachy, to se už těžko dozvíme. U soudu, pokud k němu dojde, se budou probírat důsledky něčeho, co vymysleli lidé dnes bezúhonní, s rukama do čista umytýma.

Neměl by nám ale uniknout podstatný fakt: konečným důsledkem toho všeho není nějaké zatčení nějakého advokáta: důsledkem je totální neprůhlednost vlastnických vztahů. Dnes už nikdo spolehlivě neurčí, komu patří Nova a komu patří Prima a komu patří TV 3. To jsou televize, které masírují mozky veřejnosti. Masírují, a my nevíme, kdo je ten masér.
Zvláštní je, že je to správcům této země fuk.
AstonAlmanach tajemna, kniha z produkce Reader´s Digest, se vám představuje v ukázce dvanácti kapitol pojednávajících o hrdinech, prorocích, silácích a věrozvěstech ze Starého zákona. A hlavně - jsou zde odpovědi na otázku "co je na tom pravdy". Byl Samson tak silný? Přešel Mojžíš po mořském dnu? A je pravda, že se našla Noemova archa? To vše se dozvítev nových ukázkách.
(Inzerce)
Další články tohoto autora:
(eff)

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: