Pátek 9.11.2001
Svátek má Bohdan

 Hledání:
 


 
 Výběr z vydání:

BURIANOVO KAFE: Hlídači slov

POLITIKA: Všichni prezidentovi kritici

PA-VĚDO: Pí-voda aneb Agresivita šarlatánů.

TÉMA: Boj křesťanství a islámu?

RODINA A PŘÁTELÉ: Nevaž se a vodvaž se? Blbost!

PSÍ PŘÍHODY: Lepší sušenka v hubě, než...

SVĚT: Cesta do Evropy

HUDEBNÍ RECENZE: Máte také chuť?

SLOVENSKO : Hrůza - zas všechno jen těm Čechům !?

ZAJÍMAVOSTI: Střípky z Ameriky

MÉDIA: NÁMĚTY PRO BALVÍNA

MEJLEM: Čtenáři píší své názory a ohlasy

PRÁVO: Návrh na změnu ústavy proti parlamentnímu systému

PRÁVO: Zákony o půdě a transformaci flagrantně zneužity

MEJLEM: Jeden dobrej vtípek
 Rubriky:
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne

9.11. ČESKÝ POLITICKÝ CIRKUS: Pozdní prozření Pavla Rychetského

Co ve Zvířetníku?

Pište do Zvířetníku Michaele!


Enpytlopedický úslovník Lydie Junkové
poslanecké klouby - praktické gumové páteře
Starší úslovníky:
do konce: dubna, prosince roku 2000, od září 2001
a kdo to vlastně je, Lydie Junková?

K poznání i pobavení - vědecká sekce Neviditelného psa UNIVERSUMSledujete stav vašich úspor a investic? - ekonomická sekce Neviditelného psa SKRBLÍK je sponzorem služby VAŠE PORTFOLIO, která umožňuje anonymně sledovat aktuální stav uživatelských portfolií otevřených podílových fondů.
iFondy.cz - vše o 
otevřených podílových fondech
VAŠE PORTFOLIO
Přihlašovací jméno:
Heslo:
demo


Na konferenci Média a politici vystoupil i místopředseda vlády Pavel Rychetský a vyslovil se tam ke kauze "televize Nova". Mediální rady podle něho selhaly, řekl, a demonstroval to na případu působení Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) ohledně CME a TV Nova. Kvůli nim, soudí Rychetský, "je ČR vystavena vážnému riziku těžké majetkové újmy". Toto řekl v den, kdy byl "uvolněn" milion dolarů v souvislosti se stockholmskou arbitráží, kterou Česká republika prohrála. Milion dolarů, o němž mluvčí ministerstva financí prohlásila, že je to - volně interpretováno - pakatel, který nebude nikde chybět.

Chválabohu, že tak vysoký a prestižní vládní činitel připustil alespoň nějaké pochybení alespoň vůbec někoho. V jistém smyslu je to průlom do doposud neprostupné porcelánové stěny. Ta trhlinka, zdánlivě nepatrná, se může rozšířit. Veřejnost se dozajista bude ptát, kdo je zodpovědný - tím spíš, když půjde o větší sumu, než je "pakatel" za hranicí vnímání ministerstva financí ve výši pouhého milionu dolarů.

Rychetský byl totiž k radám poněkud nespravedlivý. Ty rady - zvláště tedy Rada pro rozhlasové a televizní vysílání - prostě dělaly v dané chvíli - v průběhu roků - to se od nich chtělo a co jim předpisovaly zákony. Jenže nic víc. Nikdo nekřičel, nikdo nebuntošil, nikdo nesvolával demonstrace na Václavské náměstí. Listuji ve starých Neviditelných psech. V lednu 1997 jsme tu psali o nádherném výroku Jana Kasala ve smyslu, že je jedno, komu patří televize Nova, hlavně že platí daně. Pavel Rychetský ukázal prstem a to je dobře. Otázka zní, zda ukázal správným směrem. Na té kauze se podepsali i jiní a moc bych si přál, aby se v této souvislosti rozkryla role Jana Kasala.

Na rozdíl od pana Kasala si nemyslím, že je jedno, komu patří televize Nova.
Nemám ponětí, komu patří televize Nova.
Jen se na ni dívám, na její zpravodajství, Tak třeba dneska, Martin Krpáč referuje o tom, jak zase jednou ve Washingtonu rozhodli "o nás bez nás" - ve věci afghánského vysílání Svobodné Evropy. Po jeho slovech "o nás bez nás" nastřihli dva velmi znepokojené občany hovořící o riziku. Goebbels by zatleskal - dokonale dózované kapky jedu do občanova ucha, celkem malé, takřka nepostřehnutelné, zato trvale účinné.

Panu Kasalovi bylo v roce 1997 jedno, komu patří televize Nova. Dneska nevíme, komu patří televize Nova. A televize Nova vysílá jasně cílenou propagandu.

Kdy to dojde Pavlovi Rychetskému, co se děje? Za další čtyři roky?
AstonAlmanach tajemna, kniha z produkce Reader´s Digest, se vám představuje v ukázce dvanácti kapitol pojednávajících o hrdinech, prorocích, silácích a věrozvěstech ze Starého zákona. A hlavně - jsou zde odpovědi na otázku "co je na tom pravdy". Byl Samson tak silný? Přešel Mojžíš po mořském dnu? A je pravda, že se našla Noemova archa? To vše se dozvítev nových ukázkách.
(Inzerce)
Další články tohoto autora:

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: