Sobota 1.12.2001
Svátek má Iva

 Hledání:
 


 
 Výběr z vydání:

TÉMA: Bruselský kompromis

ODPOVĚDNA:Vševědovy vyčtené vědomosti

CESTY: Trak, já a Amerika. (9)

ŠAMANOVY NÁVRATY: Komunistické lži o "vzdělání a kultuře pro všechny"

PETICE: Stop útokům na svobodu projevu

ČTENÁŘI PÍŠÍ: Povídka

BURIANOVO KAFE: Milý Ježíšku!

PSYCHOTEST: Esej nad výsledky

SOUTĚŽ: Vyhodnocení soutěže o lístky na Vanessu

PSYCHOTEST: Jak byl vytvořen

SPOLEČNOST: Kdo vykrádá dřevo ze šumavských slatí?

SPOLEČNOST: Ochrana přírody

RODINA A PŘÁTELÉ: Jedna roztomilost a jedna divnost

PSÍ PŘÍHODY: Šest let v rodině

AMERICKÉ LISTY: Basco je marod
 Rubriky:
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Stručně

1.12. STRUČNĚ O VČEREJŠKU
(JITA)
  • S uvedením jihočeské jaderné elektrárny Temelín do plného provozu souhlasí 75 procent občanů, kteří vyjádřili vůli zúčastnit se případného referenda.
  • Elitní protichemická jednotka z Liberce dosud neobdržela bližší informace o svém odjezdu a zapojení do boje proti terorismu.
  • Divadelní režisér Otomar Krejča, který se v pátek dožil osmdesáti let, obdržel od ministra kultury Pavla Dostála resortní vyznamenání - medaili Artis Bohemiae Amicis. Ocenění Krejča převzal při čtvrteční premiéře inscenace Portrét umělce jako starého muže, kterou nastudoval ve Stavovském divadle v Praze.
  • Starší a postižení lidé by neměli v budoucnu bydlet v domovech důchodců, ale ve vlastních bytech či zařízeních, která jsou podobná domácímu prostředí.
  • Při prověrkách, které souvisejí s případem kněze Vlastimila Vojtěcha Protivínského, se nezjistilo, že by brněnský krajský státní zástupce Petr Coufal postupoval v této kauze neodborně či pomalu.
  • Prezident Václav Havel se zajímá o případ uzbeckého disidenta Muhammada Solicha, kterého ve středu na základě podnětu Interpolu zatkla po příletu do Prahy česká policie. Řekl to prezidentův mluvčí Ladislav Špaček.
  • Za velkou chybu považují lékaři rozhodnutí Poslanecké sněmovny odmítnout dva ze čtyř zákonů, které připravil ministr zdravotnictví Bohumil Fišer.
  • Poslanci propustili do druhého čtení vládní návrh zákona o vojenských veteránech.
  • Počasí Praha: Pochmurný den, zima, smrad z aut, šedivá obloha... ach jo.

Česká zima (z Moravy):

Už je zima, už je mráz,
kam se, ptáčku, podět máš?
"Schovám se já pod hrudu,
tam já zimu přebudu.
Skryju se já do lesa,
tam je moje potěcha,
ty jedlové chvojiny
to jsou moje peřiny."

(Z knihy Český rok, kterou uspořádali Karel Plicka a František Volf vybral Šaman.)


Sobota 1. prosince 2001

Z listárny Moby Dicka

Milý Moby Dicku,

problémy, které jste měli v létě s heslem, jsme pocítili nedávno i my: Když jsme se minulé pondělí pokoušeli přihlásit k podnikové síti, objevila se hláška "platnost hesla vypršela, zadejte nové heslo". Heslo mi přede dvěma roky bylo přiděleno správcem sítě - s tím, že je tajné a nesmím jej měnit. Tak jsem zadala nové heslo. Objevila se hláška: "Zadané heslo je příliš krátké. Zadejte heslo znovu". Hm, rafinované, pomyslela jsem si a zadala osmiznakové. Objevila se opět stejná hláška. Začala jsem se cítit jako agent tajné služby a zvýšila počet znaků na 12, pak 15 a skončila jsem u 22. Ani to nestačilo. Vytrvalejší kolega zadal 180 znaků. Neobjevila se mu sice žádná hláška, ale zato mu zkolaboval počítač. Volali jsme na HelpDesk, který byl samozřejmě přetížený, takže jsme to po půl hodině vzdali. Metodou pokusů a omylů jsme přišli na to, že je třeba zadat nejméně osmimístnou kombinaci znaků, číslic a interpunkčních znamének. Správná podoba hesla byla detailně popsána v e-mailu, který týž den obdrželi všichni zaměstnanci.
Bohužel, pošta nešla otevřít bez přihlášení na síť. A na síť se nebylo možné přihlásit bez změny toho hesla. A heslo nebylo možno změnit bez znalosti pravidel popsaných v onom mailu...

Tvá věrná čtenářka PetraSvé příspěvky pro Neviditelného psa prosím zasílejte na adresu redakce pes@login.cz

Děkuji. JITA
Další články tohoto autora:
(JITA)

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: