Pátek 7.12.2001
Svátek má Ambrož

 Hledání:
 


 
 Výběr z vydání:

BURIANOVO KAFE: Za mřížemi

BEATLES: George zemřel před týdnem, John byl zavražděn před 21 lety

TERORISMUS: Pojďte si zazpívat o nestrannosti

REDMOND-PRAHA:Janusova tvář Billa Gatese

KULTURA: Můj otřesný zážitek z pořádané akce -Koncert Vanessy Mae

RODINA A PŘÁTELÉ: Bloudění v Praze? Snadná věc!

PSÍ PŘÍHODY: Psi a lidé Meckie Messera

ZE ŽIVOTA: Mikulášská nadílka

ENERGIE: Záhadná privatizace energetiky ČR a vysoké školy (2)

ŠKOLSTVÍ: Umíme česky?

ZAJÍMAVOST: Ženy jako nedostatkové zboží

SLOVENSKO : Krásná politička obviněna z podvodu

SAKRYŠ: Zavolejte stroji a oštípejte stromek!

NÁZOR: Chromé příklady

ZDRAVÍ: Proč vodníky nebolí žaludek?
 Rubriky:
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava

7.12. ZE ŽIVOTA: Mikulášská nadílka
Tomáš Nejedlík

Jako každý rok jsme i letos vyrazili do ulic převlečeni za Mikuláše, čerty a anděly, potěšit malé děti, jejich rodiče a koneckonců i sami sebe. Nechodíme po rodinách, ale vyrážíme jen tak mezi lidi (stihneme toho víc :)). Je to akce, na kterou se těšíme, protože se při ní setkáme s přáteli jinde než u piva a z reakcí okolí víme, že se jim líbíme a že se na nás těší. Není tomu tak u každého.

Jako každý rok i letos jsme se setkali s určitou mírou agresivity. Jednou nám tahali anděla za křídla (po zemi), podruhé kopli do čerta, ale víceméně šlo o lumpárny. Letos byly ale překročeny všechny meze. Přecházeli jsme ulici Budečskou a "čertovsky" jsme si vynutili mírné zpomalení z daleka přijíždějícího auta. Chtěli jsme prostě přejít. Budečská je jednosměrná a relativně klidná ulice. Řidič peugeotu ADZ 62-42 na naše znamení plynule zastavil, stáhnul okýnko a začal sprostě nadávat. Jeden z čertů mu odpověděl stejnou notou a šel dál. Tento prostáček to neunesl a vystoupil z auta s basebalovou pálkou, kterou měl připravenou v kabině. Bylo to pro nás velké překvapení, protože takovéto nádobíčko asi nebývá ve standardní výbavě osobních automobilů. Řidič se vrhl na jednoho z čertů a přetáhl ho basebalovou pálkou. Úder mířený na tělo čert naštěstí vykryl rukou. Snad to bude jen naražené - uvidíme zítra. Zatímco se čert vzpamatovával, řidič s bohorovným klidem usedl za volant a odjel.

Ptáme se sami sebe, co se to děje, že lidé jezdí s basebalovou pálkou v autě. Kde se bere taková extrémní agresivita v člověku?

Příště půjdeme zas a nezbývá než doufat, že horší už to snad být nemůže. Nechceme-li oplácet stejnou mincí musíme spoléhat na rychlé nohy nebo ... ?


Další články tohoto autora:
Tomáš Nejedlík

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: