Pondělí 10.12.2001
Svátek má Julie

 Hledání:
 


 
 Výběr z vydání:

MROŽOVINY: Šedesát let bitvy o Moskvu

LIDÉ: Zemřel Ladislav Zajíček

HISTORIE: Obnovení Olympijských her

ZE SVĚTA: Australská ekonomie.

TECHNO: Nejsilnější výbušnina objevena omylem

RODINA A PŘÁTELÉ: Případ utrženého poutka

PSÍ PŘÍHODY: Tak tohle na sebe nevemu

MĚNA: Německá marka odchází

SLOVENSKO : Krkavčím otcům už nemá pšenka pokvést, ale...

POHLED ZPĚT: To byl zase jednou tejden

MEJLEM: Dopis pro Václava Klause

TÉMA: Jak je důležité míti děti

MEDICÍNA: Leksellův gama nůž- devět let poté

POSTŘEH: Předvánoční

ZDRAVÍ: Smrtelné hříchy
 Rubriky:
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zábava

10.12. POHLED ZPĚT: To byl zase jednou tejden
Jerry Plšek

Tak jsme konečně vyřešili Temelín k všeobecné spokojenosti a spravedlivě, jak nám pravil denní tisk v pondělí. Téměř "po bratrsky". Rakušáci nám budou říkat co vylepšit a my to budeme platit. Už staří Zemané říkali: In becherovka veritas. (já nevím, jak se řekne latinsky moudrost, tak jsem tam nechal tu pravdu - veritas)

Praha, tedy místní organizace ODS, je připravená na vstup do EU dokonale. Aby se skopčáci cítili u nás jako doma, zůstává jejím předsedou Jan Bürgermeister. Myslím že je na čase, abychom se poohlédli i po vhodném kandidátovi na presidentský stolec, s přihlédnutím na jeho jméno. Něco jako Weselý, Koblizschek, Pospischil nebo Joseph Kajetan Organtin. Jenom nevím, do které kategorie takový český president patří. Je to lídr, manažer a nebo díler moudrostí, soudě podle Václava toho jména prvního?

U Slavkova už zase, jako obvykle, vyhrál Napoleon nad ostatními třemi císaři. Musí to být pořádná otrava, pořád prohrávat, ale příští rok tam budou bojovat zas. Co kdyby…že jo? Místní holky se asi starají o "chudáky vojáky" někde ve stodolách tak, jako za dob Napoleona. To se určitě nezměnilo, ale nohy tam nesekají, takže žádná trafika pro vysloužilce nehrozí. Jen ta, pro češtinu nezvyklá, jména v místních vesničkách zůstala. Galle, Audy a mnoho jiných.

Čeština je krásná řeč. Taková výstižná. Aston na konci pondělního úvodníku napsal:" Na horách se vesele lyžuje, jsou tam ideální podmínky". Už jste někdy viděli někoho lyžovat smutně? O horských ideálních podmínkách raděj ani nemluvit. A nejen pro lyžování. Hory působí na lidi zvláštním sbližovacím dojmem. Tam prostě manžel a manželka aby byli spolu co nejblíž, hupnou do postele na to tata i když třeba každý patří do jiného manželství. Já jsem na horách dlouhá léta pracoval a mohl bych vyprávět příběhy. Ovšem jen z doslechu a co jsem odpozoroval.

Úterý. Bývalý ministr vnitra Jaromír Obzina a čtyři důstojníci StB kteří stanuli před soudem kvůli akci Asanace, prohlásili, že jsou neviní a na nic se nepamatují. To je novina. Kdyby se chudák Hitler dožil Norinberského procesu, hádejte co by tvrdil. "Za všecko mohli Židi". Jen jestli v České republice existuje soudce, který se nebude bát, osvěžit jejich paměť, aniž by se bál, že vypadne kostlivec i z jeho skříně.

Larry King dělal rozhovor s Václavem Havlem po telemostu. Ti kdo znají Laryho ví, že téměř vždy se objevuje na obrazovkách v košili a kšandách. Jakou kšandu jsme utržili díky naší hlavě státu jsem se bohužel nedozvěděl, ale Larry jen tak pro nic za nic s nikým nekecá. Co asi ten telemost překlenul a jak vysoké bylo zábradli?

Na letecké základně v Pardubicích technici vymontovávali z letadel výškoměry, které jsou pravděpodobně vadné. Motouz se závažím, zřejmě za letu vlál za letadlem. U nového, vylepšeného modelu výškoměru, nahradí motouz teleskopická tyč.

Zpráva, že Česká republika vypustí kosmickou družici Mimosu o váze 60 kg, která bude počítat polohy ostatních družic, se ukázala jako špatný překlad z jedněch místních novin v německém pohraničí. Ve skutečnosti mladá, lehká žena (60kg), dobrovolně vstoupila do řad tajné policie a pod krycím jménem Mimosa monitoruje pozice svých družek kolem silnic vedoucích do Německa.

Středa. Unie svobody vrátí 120 tisíc ze sponzorských darů, které vyvolaly dohady o korektnosti. Miliony, které nevyvolaly nic, si nechají.

Parlament podlehl cigaretové lobby (zas jedno zbytečné cizí a často zpotvořené slovo) a neschválil zákon o zákazu propagace tabákových výrobků, aby i nadále mohli politici v parlamentu a přilehlých kuloárech vytvářet kouřovou clonu. Podle statistik se ČR svou spotřebou tabáku řadí na jedno z předních míst ve světě, který dnes spíš dává přednost čistému vzduchu. Pro ty, kteří potřebují polopatistické vysvětlení: ČR je na tom konci, kde se nacházejí Rusové, Poláci, ale také Němci a Rakušáci. Opačný konec je obsazen zeměmi jako je USA a Austrálie.

Norsko žádá, aby Česká republika vydala uzbeckého disidenta zatčeného na letišti v Praze Ruzyni, zatímco Interpol ho chce jako teroristu vrátit do Uzbekistánu. Že jde o jednoho a toho samého člověka? Kdyby druhou světovou válku vyhrál Hitler, o atentátu na všemi milovaného Heidricha by se děti učily, že byl spáchán českými teroristy v Anglických službách.

Diplomati členských států EU se diplomaticky v Bruselu dohodli, že nic nebrání tomu, aby ČR uzavřela kapitolu "energetika" při vstupním jednání do EU. Diplomatická formulace smlouvy je taková, že nás sice Rakušáci mohou vydírat neustálými požadavky na "zvýšení bezpečnosti" Temelína, ale zároveň se diplomaticky zapomnělo ve smlouvě formulovat, co to znamená ta "zvýšená bezpečnost". V podstatě se tedy nic nezměnilo a přechodům hranic v jižních Čechách se raděj vyhněte.

V Mladé Boleslavi někdo ukradl muzeální sbírky - cenné předměty z římské doby, které byly uloženy v nehlídaném automobilu na dvoře muzea. Představitelé EU na základě této události odmítli uzavřít pro Českou republiku kapitolu "bezpečnost starých vykopávek".Nepomohlo ani prohlášení pana presidenta, že nikdy se v Praze necítil tak bezpečně jako nyní.

Čtvrtek.Ústavní soud zamítl žádost 44 sociálně demokratických poslanců na zrušení lustračních zákonů. Přečtěte si tu větu ještě jednou. Nejsou to náhodou stejní socdemáci, "pátá kolona", kteří pod sakem schovávají rudou košili tak jako v 48?? Čeho se bojí?

Aloiz Lorenc dostal v Bratislavě jen patnáct měsíců podmínečně, trest mohl být větší, kdyby - podle slovenských soudců - Praha chtěla spolupracovat. Tak tuto zprávu, nemůžu jen tak přejít. Praha je krásné město a každý kdo tam byť jen jednou zavítal, rozplývá se v superlativech o její kráse. Jenže Praha je i hlavní město státu a jako každé hlavní město, je rakovinovým nádorem na těle státu. Bohužel tedy o ní platí, že nejlepší co se s takovým městem dá dělat, je pohnojit a zaorat. Díky českým politikům je v Praze hnoje dostatek, takže stačí jen zaorat. (zlovolné reakce na tento odstavec, posílejte prosím na adresu Praha Hrad, národní shromáždění a jiné ústavní instituce)

Bill Gates navštívil Prahu, setkal se s politiky a ve Veletržním paláci zahájil Developer Days . Když v Praze, tak proč ne Dny vývoje, Dny tvořivosti, Dny tvůrců a nebo Dny vývoje programů? Určitě se tam sešla spousta lídrů velkých kampany, kteří se svými manažéry kupovali na lízing softvér i železo od dílerů z celého světa. Tak vo co go?

Podle mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu ministr Miroslav Grégr nabídne demisi, protože se zdrží nejméně o měsíc zavážení paliva do druhého bloku Temelína. Pařezů se letos moc neurodilo a než začnou v druhém bloku topit, tak bude jaro. Ze zprávy není jasné, jaké má pozdní zavezení paliva důsledky, ale Jihočeské matky jsou spokojeny, zatímco Jihočeští taťkové nikoliv. Ať je to jak chce, obyvatel jižních Čech asi moc nepřibude. Něco jako koleda "Tichá noc" v praxi.

Pátek. Pražský Vrchní soud rozhodl, že Miloš Zeman se nemusí novináři Ivanovi Březinovi omluvit za pomluvu, která stála novináře místo, a naopak novinář musí zaplatit soudní výlohy ve výši 38 tisíc. Poučení? Sedávej panenko v koutě, budeš-li hodná nemusíš nic žádnému hulvátovi platit.

Demografové očekávají, že evropská populace bude i nadále stárnout. Aniž bychom to tušili, jsme den ode dne starší. Hergot to je tedy novina. Čachtická paní tomu nezabránila koupáním v panenské krvi a hezkých pár alchymistů ztratilo krk ve středověku téměř u všech královských dvorů, když jejich elixír mládí selhal. To jsem zvědav, co s tím chce dělat EU . Nerychleji prý stárnou Italové a nejpomaleji Albánci. Že by na tom heroinu přece něco bylo? Ale co je špatného na špagetách?

Severoatlantická aliance si dala za cíl vytvořit v příštích měsících nový orgán NATO- Rusko. Česká republika, která má s "orgány" své zkušenosti, není s tímto nápadem příliš spokojená. Ovšem Robertson neupřesnil o jaký orgán se jedná, takže možná to bude "ten oný bazmek" však víte o čem mluvím.

Senát navzdory výhradám většiny čtyřkoaličních senátorů znovu schválil poslaneckou novelu zákona, která ruší povinnost pohřbívat části lidského těla. Což mě mate. Už jednou jsem projevil radost s toho, že nebudu muset vypravit pohřeb svým vlasům po návštěvě u holiče, ale netušil jsem, že plešatí mají takovou moc, že je potřeba zákon neustále schvalovat. Musím se na to někoho zeptat. Koho asi?

Čertovský sněm v Uherském Brodu uspořádal místní dům kultury. Pan farář Král tím nebyl nijak nadšen a zhatil pořadatelům plán, tím, že "shodil" z kazatelny pozvání i pro Mikuláše a anděly. Ďábelský plán se mu díky bohu podařil.

Jerry PlšekDalší články tohoto autora:
Jerry Plšek

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: