Úterý 11.12.2001
Svátek má Dana

 Hledání:
 


 
 Výběr z vydání:

POLITIKA: Bruselský projev

POLITIKA: Klaus -Euroskeptik a demagog

ŠAMAN volá: POZOR! - Odškodnění po 60 letech, tentokrát i pro naše bývalé spoluobčany, žijící mimo území ČR

TÉMA: Ekologická rakovina plic.

LITERATURA: při kolika stupních vzplane papír?

RODINA A PŘÁTELÉ: Invaze revizorů v metru a numerický fenomén

PSÍ PŘÍHODY: Bart a já, jsme to ale dvojka!

POČÍTAČE: Tři pohádky

ARCHITEKTURA: Předvánoční zastavení

ŠKOLA: Hudbou do tajů angličtiny

KOLAPS V BÍLÉM : Recepty se vystavují už i na mrtvoly

ZE SVĚTA: Legální prostituce?

INFORMACE: Benefiční koncert na podporu asociace afghánských žen RAWA

ZDRAVÍ: Je týrané dítě v České republice výjimkou?

HISTORIE: Divné černé bombarďáky
 Rubriky:
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Svět  >>  Německo

11.12. ZE SVĚTA: Legální prostituce?
Marek Liebscher

V Německu dostane možná od příštího roku prostituce legální rámec. Pokud tedy bude schválen návrh zákona, který se v současné době projednává na parlamentní půdě. Dolní komora (Bundestag) již před nedávnem schválila Zákon upravující právní postavení prostitujících, který však horní komora (Bundesrat) neschválila, protože podle názoru jejího Právního výboru návrh zákona "nezaručoval zlepšení právního a sociálního postavení prostitujících a současně by vznikly potíže při praktické aplikaci předpisů". Z důvodu rozdílných právních názorů obou parlamentních komor byl svolán tzv. Dohadovací výbor, který má za úkol najít kompromisní znění návrhu zákona, který má pak větší naději na schválení.

Dohadovací výbor se úspěšně sešel minulý týden a bude-li kompromisní znění zákona schváleno, bude v blízké budoucnosti prostituce prováděná v mezích zákona v Německu legální. Podle návrhu zákona dohody mezi zákazníkem/zákaznicí a prostitující(m) dostanou status občansko-právního ujednání, prostitující se budou moci soudně dožadovat sjednané částky za sexuální služby a na druhé straně se zákazníci budou moci dožadovat náhrady pokud "nebude vykonáno přislíbené sexuální jednání".

Návrh zákona přiznává, že jeho přijetím přestane být prostituce z hlediska zákona v rozporu s dobrými mravy, ale hlavním motivem je zlepšení neúnosné situace, která v této oblasti nastala. Zákon totiž umožní prostitujícím přístup k zákonnému zdravotnímu a důchodovému pojištění i k pojištění pro případ nezaměstnanosti a současně umožní lepší kontrolu ze strany příslušných státních orgánů. O návrhu by měla dolní komora parlamentu jednat ještě před Vánocemi, takže krátce po Novém roce by nový zákon mohl být schválen.

Zdroj:
Spolková rada (www.bundesrat.de)


Další články tohoto autora:
Marek Liebscher

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: