Pátek 11.1.2002
Svátek má Bohdana

 Hledání:
 


 
 Výběr z vydání:

BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA: Aneb HLAS LIDU TROCHU JINAK

POLEMIKA: Klausova podpásová kritika Stiglitze

ZDRAVÍ: Devitalizace žije

RODINA A PŘÁTELÉ: O půlnoci na Pána prstenů

PSÍ PŘÍHODY: Jsme hodnotiteli počasí

CO KDYŽ... SEX: Falešné signály aneb spěje lidstvo k zániku pohlaví? (2)

LIDŠTINY: A chovejte se tady jako doma

POLITIKA: Klaus, lyže, billboard... no a co?

SPOLEČNOST: Charta a anticharta

ZEMĚDĚLSTVÍ: 0 družstvech jinak a velmi slušně

FEJETON: Zhrzená čarodejnice

DROGY: Situace na heroinovém trhu v Praze

SAKRYŠ: Červená, to je barva

ZDRAVÍ: K čemu použít čekanku

KULTURA: Deset malých černoušků v Divadle Komedie
 Rubriky:
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Drogy

11.1. DROGY: Situace na heroinovém trhu v Praze
Tisková zpráva

Dle zprávy streetworkerů Terénních programů občanského sdružení SANANIM, které se zabývá prevencí a léčbou drogových závislostí, nebyl v Praze na černém trhu přibližně od poloviny listopadu loňského roku k dostání hnědý heroin, což bylo zřejmě způsobeno válkou v Afgánistánu. Dostupný byl pouze bílý heroin, který se k nám většinou dováží z východní Asie, a jeho podíl na trhu je přibližně deset procent. Jeho ceny však stouply až o třetinu. Často se nejedná ani o čistý bílý heroin, ale jen rozdrcené tlumivé léky, jak uvádějí klienti občanského sdružení SANANIM. "V důsledku této situace část našich klientů začala užívat jako náhradu pervitin nebo rohypnol. Poptávka po heroinu byla tak vysoká, že se dokonce platilo za kontakt na dealera.," sdělila vedoucí Terénních programů SANANIM Mgr. Blanka Korčišová. V tomto týdnu se hnědý heroin v Praze opět začal objevovat, ovšem za cenu zhruba o deset procent vyšší.

V případě, že budete mít zájem o bližší informace ohledně situace v pražských ulicích, připojujeme kontakt na vedoucí Terénních programů SANANIM:

Mgr. Blanka Korčišová

tel.: 684 16 59

e-mail: korcisova@sananim.cz

Připojujeme také malé vysvětlení:

Hnědý heroin

je surová báze, která se vyrábí vařením stejných dílů morfinu (Látka odvozená z opia) a octového anhydridu, bezbarvé těžké kapaliny, která se používá při výrobě umělých vláken a celuloidového filmu. Aby se získal samotný heroin, musí se tato surovina ještě několikrát upravit. Mísí se například s kyselinou chlorovodíkovou, strychninem, kofeinem, následně se suší, prosívá a dále zpracovává tak, aby vznikl heroin požadované kvality. Jeho čistota se pohybuje mezi dvacet až čtyřiceti procenty.

Bílý heroin

není žádnou novinkou. Na heroinovém trhu ve Spojených státech ho znají už léta. Nebezpečí při jeho užívání je v tom, že tento heroin je mnohem koncentrovanější (až 70 procent!). Je tedy snazší se s ním předávkovat, protože nelze odhadnout jeho sílu.Další články tohoto autora:
Tisková zpráva

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: