Pondělí 4.2.2002
Svátek má Jarmila

 Hledání:
 


 
 Výběr z vydání:

TERORISMUS: Portret teroristy

KRAJANÉ O ČR: Vymýtání ďábla v České republice

OBRANA: Souvislosti nákupu nadzvukových stíhaček Jas-39 Gripen s bezpečností ČR

ANALÝZA: Solidní základy dnešních potíží II.

RODINA A PŘÁTELÉ: Setkání s maskami na Karlově mostě

PSÍ PŘÍHODY: Tělo Davida, srdnatost Goliáše

MROŽOVINY: Vedlejší kvalifikace - blázen

PŘÍRODA A ZDRAVÍ: Volíme přírodní léčbu - STRES (11)

KUPÓNOVKA: Tunelářův ideální akcionář

FEJETON: Proč je lépe napsat divadelní hru než fejeton

TÝDEN POD PSA: Co se semlelo, umlelo a podemlelo

MEJLEM:Otevřený dopis předsedovi ODA

SVĚT: Létající doktoři

TELEFONOVÁNÍ: Nové tarify Telekominíků

PENÍZE: Jak je to tedy se stavebním spořením?
 Rubriky:
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Telekomunikace

4.2. TELEFONOVÁNÍ: Nové tarify Telekominíků
Chechtavej tygr
Frustrovaní občané si ještě ani nestačili zvyknout na Home Mini, Home Standard či Home Internet a Český Telecom už opět vyrukoval s novou řadou tarifů. " Chceme se zbavit i těch několika zákazníků, kteří nám zůstali", přiznává analytik oddělení plíživého zdražování Českého Telecomu, který odmítl uvést svoje jméno, protože v tom zmatku kolem odhlašování telefonů už ani neví, jak se jmenuje. Všechny tarify začínající slůvkem Home automaticky přejdou na tarif Homeless, který, přestože měsíčně vyjde na 1200 Kč, telekomunikační služby v žádném případě nezdraží. Vždyť zákazník obdrží plných 12 minut volání do Ameriky zdarma nebo neomezenou možnost pobytu na internetu mezi třetí a pátou hodinou ranní, či dokonce neuvěřitelných 10 minut meziměstského volání gratis na každou lichou noc.

Lidem, kteří se nedokážou rychle a jasně vyjádřit, prostě to z nich leze jak z chlupaté deky, vychází Telecom vstříc tarifem Homeless Add Words. Platit budou podle počtu vyřčených slov, (obyčejné slovo je za 10 haléřů, sprosté stojí osmdesátkrát více. Hovořit o politicích je raději zakázáno). Zákazníci se ovšem musí smířit s tím, že jejich hovory odposlouchávají spojovatelky. Dorozumívat se morseovkou je v tomto případě striktně zakázáno.

Kdo doma telefonáty jenom přijímá nebo prostě nemá co říct, tomu přijde vhod tarif Homeless Shut Up And Listen, který zlevňuje telefonováni o plných 8 procent. Za každé omylem vyřčené slovo si Telecom účtuje 1O korun bez DPH.

Důchodcům a sociálně slabším občanům je určen tarif Homeless Sponsor Of Beggars. Chtějí-li patnáctiprocentní slevu, musí každá jejich druhá věta vyřčená do telefonu znít: "Ať' žije Český Telecom - firma, bez které si levné telefonováni nedokážu představit! " Kdo sponzora anoncovat opomene, dostane od sluchátka ránu 220 voltu.

Český Telecom si je vědom, ze jeho cenové programy by měly mít český název. Proto brzy zavede tarif Vidím vás, ale neslyším. Chystá také novou službu, Nepřítel. Stačí nahlásit telefonní čísla vašich největších nepřátel.

Když vám pak náhodou někdo z nich zavolá, Telecom mu naúčtuje o 30 procent více.


Další články tohoto autora:
Chechtavej tygr

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: