Pátek 22.2.2002
Svátek má Petr

 Hledání:
 


 
 Výběr z vydání:

POLITIKA: Místo "nezávislých" není v parlamentu

BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA aneb HLAS LIDU TROCHU JINAK

ASTRONOMICKÉ AKTUALITY: Strašidlo tmy v odpovědích

CHTIP: Kdo se má v mužích vyznat?

RODINA A PŘÁTELÉ: Počasí se vymknulo z kloubů

PSÍ PŘÍHODY: Počasí, že by psa nevyhnal

TÉMA: Půda a odpovědný hospodář

SKRBLÍK: Proč vlastně kupovat auto?

Z AUSTRÁLIE: Čím dál lépe a radostněji.

PENÍZE: Burzovní krachy - Tulipánová horečka (1630-37)

MINI POVÍDKA: Vlasy Bereniky

ZDRAVÍ: Synsepalum

PŘÍRODA A ZDRAVÍ: Volíme přírodní léčbu - AROMATERAPIE - dokončení (25)

KULTURA: Emil Holub

NÁZOR: Antisociální politika socialistické vlády
 Rubriky:
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Svět  >>  Austrálie

22.2. Z AUSTRÁLIE: Čím dál lépe a radostněji.
George Švehla

Tak si žijeme v Austrálii. To nám aspoň chtějí namluvit gauneři politici. Ti co jsou u vesla i ti co jsou v opozici. Tak, jak nám to kdysi namlouvali naši komunističtí vůdci za totality. Všecko stejná pakáž. Byla to zdejší vláda co pod rouškou snížení kriminálních činů pomocí střelné zbraně tyto vykoupila. Tedy střelné zbraně co oni sami prohlásili za nelegální. Automatickou a samonabíjecí odrůdu. Pochopitelně 5 let po tomto smutném "divadle" se v Austrálii střílí vesele dále. Politici začínají připouštět, že výkup zbraní měl spíš opačný účinek. Kriminální ksindl je drzejší, protože ví, že mezi slušnými lidmi je zbraní k OBRANĚ podstatně méně. V celé Austrálii se vykoupilo kolem 620 000 zilegalizovaných zbraní. Přesto je to ale fiasko a zbytečně utracené peníze. Jen v NSW, kde se vykoupilo 182 000 VŠECH nelegálních zbraní, se před tímto fiaskem legálně prodalo jen samopalů AK 47 186000. Kolik set tisíc jiných ilegálních zbraní je stále mezi občany to se nikdo neodvažuje odhadnout. Oficiální místa nyní velmi potichu připouštějí, že se vládě podařilo vykoupit méně než 8% všech ilegálních zbraní. Vrahy a násilníky ze společnosti nevygumuje zákaz zbraní. Zbraně si pořídí na černém trhu.

Tak se mohlo stát že před pár dny při sporu o mobil byl zastřelen šestnáctiletý student dvacetiletým mužem, kterému pomáhala sedmnáctiletá dívenka. Tito už sedí ve vyšetřovací vazbě. To však život studentovi nevrátí.

Politici zmanipulovali veřejnost, využili davové hysterie po masakru v Port Arthur a připsali si politické body. Celou společnost to stálo hodně peněz, otesanou osobní svobodu, sníženou osobní obranyschopnost a podsvětí má dále ty nejmodernější zbraně a střílí vesele dále.

Z jiného soudku. Vláda v NSW se nyní snaží protlačit novelu zákona o ochraně soukromých údajů. Jak jinak, než že počítá s nějakým politickým ziskem. Kde a jak to snad ví jen ona sama. Tato novela se má vztahovat i na vysvědčení a výsledky žáčků a studentů. Měly by být jen pro jejich soukromé oči, avšak nikoliv pro oči někoho jiného, včetně rodičů. Ti by měli jen platit za potomkovo vzdělání, zvláště pokud ho mají na soukromé škole. Jestli je učitel kvalitní a žáčky něco naučí a nebo jestli student studuje a nefláká se po hospodách po tom jim přece nic není! Nevím jestli tato novela parlamentem projde. Sdružení rodičů a někteří učitelé vehementně této novele oponují.

Pokud se stane, že to dopadne jako se zbraněmi a zákon bude přijat, tak už mě je jasné, že tato společnost skutečně spěje k "radostným" zítřkům. Nezbývá mě než doufat že se jich už snad při svém věku nedožiju.


Další články tohoto autora:
George Švehla

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: