Středa 13.3.2002
Svátek má Růžena

 Hledání:
 


 
 Výběr z vydání:

MROŽOVINY: Mír pro Palestinu v nedohlednu

EU: Zase jeden protievropský výmysl Novy

NÁZOR: Kde hledat příčiny vzestupu ODA?

ZAMYŠLENÍ: Skandál ministra jasnovidce a nebezpečného úřadu

RODINA A PŘÁTELÉ: Problém jazykovědný

PSÍ PŘÍHODY: Cesta do nebes

LETECTVÍ: Titanic oblohy - vzducholoď LZ-129 Hindenburg

CHTIP: Dopis milující matky

USA: Střípky z Ameriky

MINULOST: Proces odškodnění trvá příliš dlouho

ZAJÍMAVOST: Blondýnky vymírají?!

BIG BEN: Rozhovor

ZDRAVÍ: Následky dlouhodobého užívání marihuany

SKRBLÍK: Odložte placení daní na později!

PENÍZE: Zrušení účtu není za hubičku
 Rubriky:
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Svět  >>  Německo

13.3. ZAJÍMAVOST: Blondýnky vymírají?!
Marek Liebscher

Všichni asi známe ze svého okolí nějakou tu blondýnku a všichni jsme už nejspíše slyšeli nějaký ten vtípek na jejich adresu. Mnozí z mužů se za nimi rádi otočí a mnozí s nimi dokonce tráví svůj volný čas. Což však už nevíme, je fakt, že blondýnkám hrozí postupné vymření a na ulicích budeme tudíž stále více potkávat jejich "peroxidové" varianty.

Tak zní alespoň závěr studie vypracované vědci z univerzity v německém Kielu. Lidí se světlými vlasy a světlou kůží, tj. těch, kteří mají méně pigmentů, je stále méně. To je podle vědců způsobeno zvýšenou migrací obyvatelstva a dědičností. Geny, které mají na starost světlé vlasy, kůži a oči se dědí tzv. recesivně. Proto světlovlasá žena a tmavovlasý muž s tmavší kůží nemohou mít děti s příliš světlou kůží. Příslušné geny se totiž překrývají.

Zda a hlavně kdy blonďáci vymřou se však vědci neodvažují předpovídat, protože prý ten, kdo je blond, dává opět přednost blonďatému protějšku. S černovláskami prý muži chtějí převážně laškovat, kdežto s blondýnami trávit život. Tento obecný předpoklad podpořily i výsledky experimenteu, při kterém si do několika novin podali inzerát "mladá 26 letá asistenta hledá vhodného životního partnera ...". Jednou to však byla blondýnka a podruhé černovláska. Na první inzerát dostali pouze třetinu odpovědí, které dostali na druhý. Kupodivu se našli muži, kteří odpověděli na oba inzeráty. Že by chtěli s jednou flirtovat a s druhou stavět hnízdo?

Zdroj DPA, MDR


Další články tohoto autora:
Marek Liebscher

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: