Pátek 5.4.2002
Svátek má Miroslava

 Hledání:
 


 
 Výběr z vydání:

POMOZTE PROSÍM: Vodní záchranná služba naléhavě prosí o pomoc při pátrání po člunu

BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA aneb HLAS LIDU TROCHU JINAK

TÉMA: Co rodičovské otazníky s Kamilem Horákem neřeší?

POLITIKA: Mýtus Opoziční smlouvy

RODINA A PŘÁTELÉ: Optické teplo aneb Pokušení

PSÍ PŘÍHODY: Důmyslný milovník

ÚVAHA: Vstoupíme příští rok do EU?

O připravovaném osudu Česka po vítězství Německa ve II. světové válce: z nástupního projevu R. Heydricha Praze v říjnu 1941

TÉMA: Další past na zákazníky?

ARCHITEKTURA: Nový model Prahy aneb Od Langweila po současnost

FEJETON: Mysli globálně, jednej lokálně.

CHTIP: Prezident USA ve věci prevence únosů letadel

ZDRAVÍ: Lopuch větší

KOMENTÁŘ: Poslední čtyři

PENÍZE: Studentské hrátky s trvalým bydlištěm
 Rubriky:
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Zdraví

5.4. POMOZTE PROSÍM: Vodní záchranná služba naléhavě prosí o pomoc při pátrání po člunu
David Smejkal

Okrást záchrannou službu, na to už musí mít zloděj opravdu silný žaludek. Přesto se někdo takový našel. Vodní záchranná služba v Praze 6, která přes léto zachraňuje tonoucí a pomáhá zraněným na Slapské přehradě, přišla o jeden ze svých základních pracovních prostředků. Ve čtvrtek 28. března jim byl přímo ze zimoviště v areálu hasičů v Praze 7 Holešovicích odcizen motorový člun (číslo na člunu 101 531), včetně čtyřtaktního závěsného motoru Yamaha 115, temně šedostříbrné barvy (na obrázcích člunu tento motor ještě není). Podle slov Davida Smejkala - jednoho ze slapských záchranářů - se jedná o velký člun (cca 7 m dlouhý) s modrýmy gumovými nafukovacími borty."Samozřejmě jsme hned snažili zjistit, co nejvíce podrobností. Víme, že když kdosi odvážel jiný - nám neznámý - menší člun vozem Škoda Octavia buď bílé nebo stříbrné barvy,byl zároveň odcizen i ten náš člun. Ten odvážel modrý nebo zelenkavý vůz značky Subaru (údajně se znaky VZS a s pražskou SPZ-tkou),"

"Pokud se jedná o něčí vtip, tak vtip velmi špatný, protože tím dotyčný zloděj naprosto paralyzoval činnost Vodní záchranné služby na Slapské přehradě v blížícím se létě. Prosíme veřejnost o pomoc při pátrání, člun není možno tak lehce schovat do kapsy, proto je možné, že někdo něco zahlédl přímo při krádeži, nebo ten člun viděl (nebo uvidí) někde parkovat buď ještě na podvozku, nebo kotvit už někde na vodě. Za každou informaci budeme velmi vděčni," prosí o pomoc D. Smejkal a dodává, že celý případ byl zároveň předán k šetření Skupině kriminální policie a vyšteřování PČR. " Předem všem děkujeme za pomoc!"

Případné informace volejte na: David Smejkal 0603/304506, nebo zašlete na e-mailovou adresu smejkal@vzs.praha.czDalší články tohoto autora:
David Smejkal

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: