Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 3.5.2002
Svátek má Alexej
  Výběr z vydání
 >JIŘÍ X. DOLEŽAL: Million Marihuana March nepodpořím
 >ZAHRADA: Co dělat v květnu (4)
 >BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA aneb HLAS LIDU TROCHU JINAK
 >MÉDIA: Média nám nevládnou
 >POLITIKA: Sílící komunisté
 >SVĚT: Oteplovací bludy
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Přirozená elegance
 >PSÍ PŘÍHODY: Klíštěcí exekuce
 >MÉDIA: 3. květen - Světový den svobody tisku
 >POSTŘEH: O optimismu
 >PRVNÍ MÁJ: Staří komunisté na Letné, mladí v ulicích
 >MEJLEM: Názory a ohlasy čtenářů
 >DOPRAVA: Problematická dálnice D3
 >ZDRAVÍ: Léčivé rostliny v těhotenství
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Co vidím? Něco ošklivého.

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Drogy  
 
3.5. JIŘÍ X. DOLEŽAL: Million Marihuana March nepodpořím
Jiří_X Doležal

Dnes, ve čtvrtek 2.5. v odpoledních hodinách, jsem se zúčastnil jednání pořadatelů Million Marihuana March, plánovaného na sobotu 4. 5., a obvodního ředitelství policie ČR pro Prahu 7. Schůzky jsem se účastnil, neboť v průběhu akce pořadatelé hodlali shromažďovat podpisy pod petici proti cenzuře, kterou jsem inicioval.

V průběhu schůzky vyšlo najevo, že letošní ročník Million Marihuana March jeho pořadatelé naprosto nezvládli připravit, celou akci naplánovali, aniž by předem zajistili potřebná povolení, a nejsou schopni zajistit ani adekvátní pořadatelskou službu, udržující na demonstraci klid.

Dále vyšlo najevo, že jeden z pořadatelů letošního Million Marihuana March hodlá celou akci využít jako součást své předvolební kampaně, neboť kandiduje do Parlamentu.

Legalizace marihuany je klíčovým prvkem racionální drogové politiky a není možné tuto myšlenku spojovat se zcela diletantskými akcemi, u kterých hrozí velké riziko výtržností či porušení zákona. Stejně tak nepřijatelné je, aby demonstrace svolávaná k podpoře racionální drogové politiky byla skrytě využívána k politické kariéře pořadatelů.

Proto jsem se rozhodl k následujícím krokům:

1. Ruším svůj projev na Million Marihuana March, akce se nezúčastním a distancuji se od ní, neboť může následkem diletantské přípravy a individuálních politických ambic pořadatelů v očích veřejnosti diskreditovat koncepci racionální drogové politiky.

2. Ze stejných důvodů nebudu ani já, ani časopis Reflex, jehož redakce petici signovala, na Million Marihuana March zřízovat místo pro sběr podpisů pod petici proti cenzuře. V případě, že na demonstraci bude kdokoliv podpisy shromažďovat, půjde o jeho individuální iniciativu.

Jiří X. Doležal


Další články tohoto autora:
Jiří_X Doležal

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: