Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 6.5.2002
Svátek má Radoslav
  Výběr z vydání
 >MROŽOVINY: Mýtus Jalty
 >TÝDEN POD PSA: Co se semlelo, umlelo a podemlelo
 >KRIMINALITA: Finta s probodenou pneumatikou už v ulicích Prahy
 >HISTORIE: Historikové proti znásilňování dějin
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Výhody mobilního telefonu - pokračování
 >PSÍ PŘÍHODY: Setkání s divným pánem
 >NÁZOR: Kočka, cenzura a já.
 >ÚVAHA: Staňme se státem USA!
 >SVĚT: Pomůže Evropě pád Israele?
 >EKONOMIKA: Euro - tvrdá měna?
 >ZE ŽIVOTA: Vyženěný svět
 >ZAMYŠLENÍ: Afghanistán jako -danajský dar-
 >V jihovýchodní Asii řeší otázku, kdo je vlastně terorista
 >ZDRAVÍ: Léky a kouření
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Voláme všechny Čechy

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Svět  >>  Izrael  
 
6.5. SVĚT: Pomůže Evropě pád Israele?
Martin Horský

Fakt že v neděli 28. dubna přišlo na pražské shromáždění na podporu Israele jen 100-200 lidí zrcadlí celoevropský trend - ani ty nejotřesnější případy úmyslných, divoce a hromadně oslavovaných útoku proti pensistům a dětským pokojům nestojí lidem v Evropě za řeč. Dnešní evropské filosofické, kulturní a politické elity se mohou přetrhnout vysvětlováním proč teroristé vraždí civilisty, ale mlčí o tom jestli je to správné nebo ne. Není divu. Evropské země mají po dvacátém století rozsáhlou zkušenost s občanstvím založeném na národnosti, třídě anebo 'rase', s kolaborační vládou pod cizí okupací, s neomezenou státní mocí, se státním náboženstvím ve formě sekulárního humanismu, s nejistotou soukromého vlastnictví a se státní výchovou/propagandou zaměrenou na občana od kolébky do hrobu. Výsledkem této kůry jsou společnosti co se nemají čeho přidržet když je čas vynést morální rozsudek.

Není to vina Západní civilizace. Ve třech kritických střetnutích dvacátého století, které začaly v Evropě a ve kterých o přežití Západní civilizace šlo, byla na správné straně z evropských zemí trvale jen Británie. Německo bylo jednou, během Studené Války, a ne celé. Český stát se v prvním případě účastnil symbolicky, ve druhém nátlakem přátel kapituloval. (Jaké obavy budila v NATO armáda ČSSR nemám tušení, ale národní důchod posiloval tábor míru). Francie byla na správné straně poprvé naplno, podruhé vydržela šest neděl než se ve Vichy stala pro-Naci. Její členství v NATO bylo dost nepřesvědčivé.
Bilance ze které svázání Evropy s hodnotami Západní civilizace do očí zrovna nebije.

Naštěstí pro lidstvo už Západní civilizaci Evropa hájit nemusí. Evropě zůstává čestný titul Ohniště Západní Civilizace, ale táborák z těch uhlíků už dávno plápolá na druhé straně Atlantiku. (Díky vlnám evropských vyhnanců, nadšenců a nežádoucích osob). Že je Západní civilizace myšlenka s universální přitažlivostí dokládá směs lidí ze kterých se stali a stávají Američané. Že je to myšlenka co znervózňuje diktatury každého odstínu dokládá jejich jednotná nenávist k Americe. Nedotknutelnost a jedinečnost lidského života, svoboda jednotlivce, bezpečnost vlastnictví, závaznost smlouvy, rovnost před zákonem, svoboda projevu, parlamentní demokracie, svoboda ptát se a hledat, svoboda vyznání - to kdyby chtěl každý, tak má vůdce či komisař po kralování…

Vedle Ameriky je druhým nejzřetelnějším příkladem klíčových prvků Západní civilizace Israel. Tato podobnost vysvětluje těsný vztah mezi Amerikou a Israelem - ne vliv amerických židovských voličů anebo nějaké geopolitické kalkulace. USA a Israel se navíc za svůj civilizační stupeň neomlouvají a hodnoty Západní civilizace jsou odhodlaní bránit. Proto jsou vždy a všude terčem protizápadních sil. (Teroristů pálících vlajky EU, natož OSN, jsem si ještě nevšiml). Evropa zatím terčem není (s vyjímkou svých synagog a Židů) a tak sedí okolo vyhaslého ohniště a signalizuje že je ochotna jít daleko za účelem zakoupení klidu. Její obyvatelé to nikdy v historii neměli tak dobré a Israel, ("zasr... zemička" slovy francouzského velvyslance ve V. Británii v prosinci '01), jim to nemá co kazit.

Jestli pro Evropu Západní civilizace mnoho neznamená, pak je pochopitelné že se na protizápadní síly dívá neutrálně až sympaticky. Proč se má pak vystavovat jakémukoliv nebezpečí kvůli zemi se kterou nemá smlouvu o obraně a co je plná lidí se kterými vlastně nemá moc společného? Takový postoj protizápadní síly vítají a výpalné pro Evropu půjde nahoru. Pár lidských bomb v pařížském metru anebo na stanici Náměstí Míru a pesimista si lehce představí francouzské daně financující ''obnovu Palestiny" nebo české daně zajišťující bezplatné dodávky Semtexu jistým islamo-fašistickým režimům.

Jak řekl generál Robert E. Lee, "pohroma prověří upřímnost přátel". Palestinská teroristická ofensiva ukazuje kdo je ochotný přiznat barvu a bránit Západní kulturu ; civilizaci založenou na hebrejské víře, řecké filosofii a římském právu - a kdo chce zpátky do Třetího Světa.


Další články tohoto autora:
Martin Horský

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: