Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 13.5.2002
Svátek má Servác
  Výběr z vydání
 >AUSTRÁLIE: Výdrž.
 >MROŽOVINY: Předvolební inventura spíše pro mimozemce
 >POCHYBNOSTI: Statistika ve Sportce - ukazuje na nesrovnalosti?
 >TÝDEN POD PSA: Co se semlelo, umlelo a podemlelo
 >ZE ŽIVOTA: Arogance státu vůči rodině trvá
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Konečně přichází ten těžkej nářez
 >PSÍ PŘÍHODY: Poprvé poražen, poprvé zdeptán
 >POLITIKA: Strana Zelených - insektofágové nebo uctívači tajemných energií
 >ZE SVĚTA: Úřední šiml, poučení pro cestovatele
 >ZE SVĚTA: Petice za změnu názvu filmu
 >ZAMYŠLENÍ: Udělování azylu
 >FEJETON: Fstejte sé! Nýc se fam néstané!
 >TÉMA: Sportovci a název naší země
 >PROBLÉM: Stav silnic a osobní zodpovědnost
 >SERIÁL: Příběh zapeklitého starce 7.

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Právo  
 
13.5. ZE ŽIVOTA: Arogance státu vůči rodině trvá
Zbyněk Šimůnek

Právě jsem se dočetl, že za odebrání děvčátka s poetickým jménem Bouře jeho rodičům, byla odvolána sociální pracovnice zastupujícím přednostou Okresního úřadu v Klatovech. Tento dobrý muž si zřejmě povšimnul toho, co se opravdu děje v jeho svěřeném úřadu, až když si to přečetl v novinách. Nic nového pod sluncem, všechny sociálky na okresech placené vnitrem jednají skoro totožně. Vždyť požívají tutéž ochranu od svých metodiků sociálů z ministerstva.

Řekněme si proč. Porevoluční parlament sliboval občanům návrat k přirozenému právu, ale zametl své sliby pod koberec. Proto stát se svými soudci a úředníky zůstává vůči občanům tak arogantní, jak jen lze. Rodina je však přirozený systém, na který působí legislativa rozkladně už od roku 1963.Novela zákona o rodině byl komplot. Díky němu máme stále největší rozvodovost v Evropě, a tak ke statistikám musejí tištěná média přidávat ještě hned sloupek z USA, aby nějak nealarmovala skutečnost, že nám navzdory volebním programům všech velkých politických stran teče do bot.
Není divu, že soudcovská lobby vedená komentátorkou zákona o rodině JUDr. Hanou Novou učinila vše pro to, aby změny nenastaly. Vždyť soudce rodina z velké části vyživuje, právě jako ony kabrhelovské "ópéďačky". Kdyby defragmentace rodiny nebylo, zbytečné soudkyně a sociální pracovnice by musely začít podnikat, třeba v neziskovkách. Výsledky té jejich cituji … "ochrany rodiny po linii matky" jsou úděsné. Na sedm tisíc dětí jejich státní "ochranu" odnese v jediném syndromu zvaném angl. PAS (syndrom zavrženého rodiče). Nemluvě o ostatních zdravotních a sociálních problémech dnešní mládeže v dospělosti, ideologická státně-soudní praxe nic jiného neumí. Soudy jsou prostoupeny okresním klientelismem komunistů. Všichni soudci přeci byli kádrové rezervy. Třebaže jedna osoba z celého komplexu krize soudobé rodiny v Čechách byla v Klatovech snad odstavena od zdroje obživy, státní mašinérie provázená arogancí tím neskončila. Podpora rozvodovosti a systémové týrání dětí státem, mezinárodně definované jako trvalá nedostupnost jednoho z rodičů, přihrává další obživě v dobře placených sinekurách. Dnešní poškozené děti budou stát zítra před soudem. Taková je skutečnost: Státní arogance v rodině trvá….


Další články tohoto autora:
Zbyněk Šimůnek

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: