Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 30.5.2002
Svátek má Ferdinand
  Výběr z vydání
 >FILOSOFIE: Deklarace sekulárního humanismu
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: O tom českém nacionalismu zase
 >HISTORIE: Atentát na Heydricha (1)
 >TÉMA: Imigrace a náš vstup do EU.
 >EKOLOGIE: Občanský aktivismus nebo public relations?
 >PRÁVO: Soudní absurdistán.
 >KOMENTÁŘ: Hyde a Jekyll
 >FEJETON: Mít tak talent co měl Paganini...
 >SOUTĚŽ: O knihu
 >VĚDA: Co s Einsteinovou teorií?
 >CHTIPY: O doktorech a jejich pacientech
 >PENÍZE: V tarifní džungli se rozjasňuje
 >ZDRAVÍ: Ochranná sexuologická léčba a její úskalí
 >ANALÝZA: Co je demokratický socialismus, a je vůbec?
 >POLITIKA: Euro a náš vstup do EU.

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Média  
 
30.5. KOMENTÁŘ: Hyde a Jekyll
prostě Gentleman

Siamská dvojčata LN a MFD opět hrají dezinformační hru. Zeman zase něco řekl a my se můžeme jen bavit, co se o tom dovídáme.
MFD má na první straně titulek jak kráva "Miloš Zeman přirovnal Stoibera k zlu třetí říše", v prvním odstavci článku upřesněného na "nepřímo přirovnával", a zlo se změnilo na "politiky třetí říše". Co podle článku Zeman řekl? "My si můžeme útěšně říkat, nic nás neohrožuje, jakýsi bavorský kancléřský kandidát, jakýsi korutanský hejtman či kdokoli jiný... Ale proti historickému zlu, proti nenávisti, která našla své ztělesnění právě v třetí říši, je třeba stavět se od samého počátku."
LN si nechaly tuto aféru na druhou stranu, na první se věnovaly Zemanovu zákazu Kavanovi setkat se s Arafatem (dělba afér?). Zemanův výrok je kupodivu decentně otitulkován "Zeman hovořil o Heiderovi, Stoiberovi a zlu" a podán takto: "Můžeme si utěšeně říkat, že nás nic neohrožuje, ani jakýsi korutanský hejtman, nebo jakýsi bavorský kancléřský kandidát... abychom dokázali proti historickému zlu bojovat právě v začátcích a nenechali toto zlo rozvinout."
Je těžké oba citáty porovnat, protože oba listy s tím, co Zeman řekl evidentně manipulovaly, jak je vidět například ze slovosledu a volby slov. Vybíral jsem shodné sekvence z LN pasující na MFD. Ptám se sám sebe, čemu máme a můžeme věřit, když ani český projev Zemana nejsou noviny podat nezkresleně, nevytrženě a spolehlivě.
Ještě ke schůzce s Arafatem. LN napsaly líbeznou větu: "Navzdory všem spekulacím je jisté, že schůzka byla zrušena na popud české strany". Ta věta je nesmyslná: místo "všem" má být "některým", "většině" a podobně, nejlépe nic, protože co počít se spekulací typu, že schůzka byla zrušena na popud české strany?


Další články tohoto autora:
prostě Gentleman

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: