Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 7.6.2002
Svátek má Iveta
  Výběr z vydání
 >BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA aneb HLAS LIDU TROCHU JINAK
 >ZE ŽIVOTA: Vykázán z čajovny.
 >MÉDIA: Tajná rekonstrukce
 >REAKCE: Znovu o obecních bytech
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Neviditelný pes
 >PSÍ PŘÍHODY: Přitažlivost pro psy a jiná hovada
 >POVÍDKA: Léňa, Óňa a já
 >PENÍZE: Kde vzít na opravu bytu
 >PENÍZE: Starobní důchody
 >TÉMA: Ženy do politiky-návod k řešení
 >MEJLEM: Ohlasy a názory
 >NÁZOR: Paměť politiků
 >ZAHRADA: Co dělat v červnu (5)
 >ZDRAVÍ: Nepřepepři toho vepře
 > ŠAMANOVO DOUPĚ: Jak dopadnou volby - předpověď a věštba

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Mejlem  
 
7.6. MEJLEM: Ohlasy a názory

Zadlužená Rokytnice

Některé obce v této zemi se zadlužily, stavěly čističku, skládku, rozvod vody nebo plynu apod. Vzaly si na to úvěr u Komerční banky, České spořitelny a dalších peněžních ústavů. Změnou zákonů, nedodáním slíbených dotací a neodhadnutím vlastních sil se dostaly do platební neschopnosti u těchto bank. Celkově se jedná asi o miliardu. Ale tyto banky rozházely stovky miliard a stát sebral peníze daňových poplatníků, také žijících v těchto obcích, z rozpočtů těchto obcí a všechny je nacpal do těchto bank. Tyto banky pohledávky těchto obcí neodepsaly, ale ještě vymáhají na obcích vysoké úroky z neplacení a z prodlení. Výsledek je ten, že obce jsou ty špatné, pánové z vedení bank se nám smějí a většina peněz je zřejmě někde v zahraničí. Myslím že na zaplacení těchto dluhů by stačily zlaté padáky těchto pánů.Víte-li někdo více o těchto kolotočích napište to!

Pavel Fousek


Ad LN 3.6.02

Jsem velmi zklamán, když vidím některé dopisy zaslepených příznivců vlády jedné strany /ODS/. Například pan Karel Svoboda Praha se nám rozplakal nad tím jak pan primátor Kasl nic nevyřešil, a to ani v taxislužbě, a já hned ve večerních zprávách slyším jak se nám pražští taxikáři bouří, že je radnice kriminalizuje. Budou zřejmě stávkovat aby mohli beztrestně okrádat dál. Dále ještě závistivě píše o zahraničních cestách pana primátora a rozhodně s ním nesouhlasím, že je dobře že odešel. Když si totiž rozumný člověk přečte dopis hned nad tím, od bývalého primátora Zlína pana Datka, má zcela přesnou představu o tom co vedlo primátora Kasla k rezignaci. Myslím si, že je třeba panu primátorovi Kaslovi spíše vyjádřit obdiv, že v sobě našel tu odvahu a pokud nemohl přes, odpor svých stranických kolegů, prosadit boj proti korupci, raději rezignoval. Všemocný pan profesor okamžitě nechal zpracovat seznam našeptávačů, kteří o tom však mnohdy ani nevěděli, a prohlásil tento odvážný čin pana primátora za zbabělost a osobní selhání. O morálních kvalitách pana profesora se tedy musím jen domnívat, že tu asi došlo k malému nedorozumění.
Když jsem 28.6. poslal několik svých názorů na stranu pana profesora, tak když jsem byl mimo domov, anonym / zřejmě skalní příznivec strany modrého ptáka/ vyhrožoval telefonicky mé ženě, abych si ty slinty nechal a protože žena nevěděla ani, že jsem něco napsal, tak anonymovi řekla, že o ničem neví a asi jsem to nenapsal, on na ní spustil po estébácku " My víme,že to psal Váš manžel". Z toho jen soudím, že mé názory jsou trefné a je jim souzeno dopadat na tu správnou půdu. Přestože čtu Lidovky každý den, žádný z mých dopisů jsem tam však nečetl. Proto bych rád věděl, kde si je přečetl můj anonym.

V Příbrami 3.6. 2002
J.Vandas Příbram


Další články tohoto autora:

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: