Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 20.6.2002
Svátek má Květa
  Výběr z vydání
 >LETECTVÍ: Štěstí nechť přeje odvážnému nezmarovi
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Radujte se, veselte se
 >VOLBY: Nekamenujme maličké? aneb Jak z toho ven...
 >EKONOMIKA: Stát, jemuž má smysl platit daně
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Následky hovadismu odstraněny
 >PSÍ PŘÍHODY: Co dělat, když je vedro
 >POLITIKA: Vítězem voleb byla apatie
 >TÉMA: -Jsme všichni zrádci- z jiného úhlu.
 >POLITIKA: Špína a politika.
 >ZE SVĚTA: Kanadské zážitky (4)
 >POLITIKA: Vyhrála blbá nálada a spálená země
 >FEJETON: Romantický kanál
 >POSTŘEH: O výchově - sexuální
 >ZDRAVÍ: Opékání na slunci
 >ZAHRADA: Co dělat v červnu (14)

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Náš rybník  
 
20.6. VOLBY: Nekamenujme maličké? aneb Jak z toho ven...
JITA Splítková

Zatím zde zazněly vážné anebo rozhořčené názory na letošní volby. Život je sladkokyselý, pojďme se podívat na volby trochu jinak a to přímo z druhé strany - čili na "vítěze" spodních příček. Kdo je absolutním vítězem outsiderů? Je jím s 139, slovy sto třiceti devíti, hlasy z bližšího pohledu poněkud obskurní strana Nové hnutí. Nejsou podivné pidistrany znevažováním voleb? A jak z toho ven?

Úvodem pro přesnost, do parlamentu se dostaly tři strany a jedna koalice, takže z druhého konce se podívejme kdo je první až čtvrtý:

10 Nové hnutí - 139 hlasů - 0.00 procent
29 Strana demokrat.socialismu - 475hlasů - 0.00procent
14 Romská občanská iniciativa ČR - 523hlasů - 0.01 procent
18 České sociálně demokrat.hnutí - 602 hlasů - 0.01 procent

Získat 139 hlasů, to se prý snad ještě nepodařilo žádné straně, představme si horkého favorita pro zápis do Guinessovy knihy rekordů - Nové hnutí:

Vyhledávání informací o této straně nebylo až tak jednoduché, po zadaní názvu do vyhledávače se jako možná stránka této strany jevila tato:
http://www.pospolitost.cz/o-historie.HTM

Historie Nového hnutí Citát: Je zajímavé sledovat, jak morálně pokleslé, přemnožené lidstvo, ženoucí se za stále větší spotřebou, využívající k tomu zcela bezohledný, drancující tržní systém hospodářství se blíží se zrychlením ke své sebedestrukci! Nové hnutí je neregistrované uskupení jednotlivců či skupin, skládající se z laiků i odborníků, ze zájmových i náboženských kruhů a z nepolitických i politických kolektivů. Svou činností bude usilovat o vzájemné propojení všech lidí hledajících společné jednotící myšlenky a názory vedoucí ke zmírnění dopadu globální krize, záchraně života na Zemi a obnově duchovní a přírodní rovnováhy.

Ovšem v textu pojednávajícím o historii Nového hnutí se nikde nehovoří o straně a o tom, že by se jí někdy NH stalo a kandidovalo. (Když jsem následně našla stranu NH, tak lze spekulovat, že podle linků na poněkud "duchovně" zaměřené weby mohou být spojeni se stranou Nové hnutí, ale nemusí.)

Když vyhledávače nenašly stranu zadala jsem jim jméno předsedy této strany Stanislav Brázda - a bingooo - byla jsem úspěšná. Strana Nové hnutí se prezentuje na stránkách psychotronika, věstce, kyvadýlkáře a spisovatele - sexuologa etc. Etc. Brázdy - zakladatele a předsedy strany.
http://www.brazda-s.cz/

Vítá vás zde svým restauračním fotem žoviálního tajemného bonvivána nad sklenkou čehosi. Po kliknutí na volby se na vás opět dívá onen charismaticky vyhlížející brach a pod ním je stranický program.


Jeden z jeho bodů mi nedá spát: - Referendum pro vstup do EU, zavedení trestu smrti, při volbě prezidenta.

Čtu si tento bod nevěřícně - z logiky věty vyplývá, že když se bude volit prezident, půjdou hlavy dolů (ještě, že nevyhráli doopravdy :-) ).

To je odfláknutý program, na stránkách předsedy Brázdy najdete i jeho věštby:

Vestby budou doplnovany prubezne.
- Vybuch sopky Montreinier v USA v r. 2003
- Vstup CR do EU- 2003
- Voj. konflikt v nektere z byvalych Sovetskych republik, patrne v Dagestanu v r. 2003
- Konflikt : Cina-USA pro invazi Ciny na Taiwan - r. 2003-2004
- Voj. konflikt v nektere z byvalych Sovetskych republik, patrne v Gruzii v r. 2004 -Tornado v CR v Praze v roce 2007 - 2008
- Pad komunismu v Cine v r. 2009-2010
V roce 2002 nemusi byt z mnoha duvodu bezpecno : Jizni pobrezi Spanelska,
V Iraku
V Iranu
V Moskve

A také rozhovor s ním, který zakončuje následovně:

V poslední době mnoho médií brojí proti psychotronikům, které víceméně považuje za pokoutní šamany. Proč, dle Vašeho názoru, se tak děje, když nejen Vy, ale i další psychotronikové mají prokazatelné výsledky?

To je problém Česka. V zahraničí jsem se s tím nesetkal. Tam nejsou podvodníci, u lidí by neuspěli. Tam jdou lidé jen k tomu, o němž je známo, že je dobrý a že to umí. Tady, i když se lidé přesvědčí, že je někdo podvodník, stejně se najdou lidé, kteří k němu chodí dál. Vím, o čem mluvím, protože mám i zahraniční klienty. U nás jsou lidé skutečně jiní, hodně asi dělá také závist. Před měsícem jsem třeba dostal Stříbrný bludný balvan Sisifos, což je taková anticena, jak se udílí ceny nejlepší osobnosti v daném oboru, pak jsou i ceny za nejhorší výkony atd., a to je právě tato anticena. Samozřejmě jsem si pro ni nešel a když jsem dostal prostor v médiích, vyjádřil jsem se k tomu tak, že to je banda samozvanců, bývalých vysokých komunistických činitelů, protože když fungují v Televizní radě, tam se nikdo jiný než komunisti dřív neměl šanci dostat. Jak si troufají mě hodnotit? Kdo je zvolil? To pro mne není žádný partner ani institut! To je banda vědců, kteří nevěří nikomu a ničemu a všechno zavrhují… Nedělám si s tím starosti, prodal jsem přes sto tisíc knih, oni zřejmě ani jednu, takže veřejnost si sama určila, komu bude naslouchat.

Pokud skutečně prodal ty statisíce knih (myslím si, že se podceňuje, klidně mohl říci přes milion, vypovídací skutečnost by byla stejná), je dobrý a komu čest tomu podnikatelská čest. Je to prostě dobrý podnikatel a přejme mu to. Fakt!Takový člověk by měl být manažer! Jen, kde tedy, krucinál, jsou ti jeho voliči? 139 hlasů, hmmm, to by získal víc můj mops, kdyby se rozhodl založit svoji stranu. A nedá mi to, další otázka se mi tlačí z mozku ven - kde je pro pánajána jeho věštecký um (na stránkách píše, že si své věštby cení na 75%)? A jak to, že mu toto kyvadlo neřeklo? Vždyť takový borec musí vše hned vědět, jukne na dámu, jukne na pána a hned ví, která bije. Nebo, proboha, snad na jeho "vědění" opravdu nic není ?! O hrůzo, přestávám leknutím u počítače dýchat, že by tento poctivý podnikatel v duchovnu byl normální smrtelník?! A jako normální smrtelník sám dobře ví, že mu kyvadlo řekne úplný kulový. Ale to přeci není možné, takový slušný člověk... i do Sisyfa (tak se to píše, ne jak má SB na svých stránkách ) si kopnul, pár urážek typu "to jsou komunisti" vypustil, to musí být slušný pán a vzdělanec. A ví, jak a kam se svět koulí, píše o sexu a zdraví... Volby mu jistě pokazily nějaké zlé tajemné síly, které na něj přivolal Stříbrný bludný balvan - to bude ono, jinak by přeci takový člověk a dobrodinec lidstva musel vyhrát. V lednu budou prezidentské volby - třeba mu Síla sdělila, že tam je jeho místo...

A teď konec legrace, musím si položit otázku, zdali takovéto strany a jejich přinejmenším podivní představitelé (podivným představitelem není jen Brázda, takový Sládek, Šimkanič, Cibulka, Lobkovic, Magor - ti také jako by vyšli ze stránek nějaké krutě humoristické literatury) vlastně neznevažují demokracii a volební akt? Občané jsou celkově dosti znechuceni politikou, politiky, politikařením a jak jsem si dělala malý průzkum, tak se jim kandidatury těchto pidi a rychlokvašných stran moc nezamlouvají - Sranda prý patří jinam, třeba do hospody, ale věci veřejné, politika, to jsou velice vážné věci, protože na tomto písečku skutečně o něco jde a to o celý stát a jeho občany. Jak z toho ven? Založit si svoji stranu má právo každý, ale soudný člověk musí zvážit, oč mu jde. Když jdete k volbám s "knihou" volebních lístků, tak se může dost dobře stát, co se stalo, že je vyhodíte do koše už doma. Mnoho psů (stran) - zajícova (voličova) smrt. Místo spojováním, drolením dortík neupečete - a heslo některých politiků - lepší je být předsedou pidistrany strany než aktivním členem velké strany, je v pohledu občana -voliče velice egoistické a egocentrické. Voliče nezajímají mocenské ambice malých Napoleonů (ani těch velkých) - oni (také sobecky) chtějí fungující demokratický stát. Řešením by bylo vytvořit u nás několik opravdu silných demokratický stran. Každá z nich by zastupovala jiné politické spektrum a societu a hlavně, musely by se jasně deklarovat. Říci, kde stojí a ve prospěch jakých skupin občanů budou dělat politická rozhodnutí (nikdo nemůže být stranou pro všechny, to je lež a strany svojí nevyhraněností chtějí jen získat pro sebe moc). Vždy by existovaly vládní strany a skutečná opozice - opozice jako hlídací pes, štěkající při každé nepravosti a ne spolupracující. Takový hlídací pes je dobrý pro občany, zajišťuje, že vládnoucí strana si bude dávat pozor, protože hlídací hafan má zuby a jeho kousnutí bolí.


Historický moment. Muf právě sepisuje program své politické strany.


Další články tohoto autora:
JITA Splítková

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: