Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 22.6.2002
Svátek má Pavla
  Výběr z vydání
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Nedoceněná humanita Edvarda Beneše
 >VOLBY: Proč jsem voličem
 >POSTŘEH O záhadě
 >SERIÁL: Příběh zapeklitého starce 13
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >VOLBY: Křišťálová noc
 >BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA aneb HLAS LIDU TROCHU JINAK
 >ENERGETIKA: Jak skladovat elektřinu ve vodě
 >GLOSA: Kauza vytunelované První pražské záložny.
 >K DISKUSI: Ministerstvo nových technologií
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Rampa-Kampa aneb Problémy s komunikací
 >PSÍ PŘÍHODY: Padl teplotní rekord
 >LITERATURA: Umění si naslouchat
 >POLITIKA: Václav Klaus na odchodu? ani náhodou!
 >PREFERENCE: O sepětí strany s lidem.

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Mejlem  
 
22.6. MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů

Dovolím si zareagovat na “Tančení na mrtvole se nekoná” O. Neffa
Tak tedy:
“Znovu se potvrdilo, že se hrubě mýlili všichni kdo odjeli na chalupu, aniž volili, protože -volby nemají cenu- a -stejně se nic nezmění-.”
Nebyl jsem na chalupě ale nevolil jsem z důvodů výše uvedených. Jestli neúčast moje a ostatních však nějakou změnu způsobila, tak jsem dodatečně rád, že jsem se voleb neúčastnil.
“Dnešní rozhodnutí Václava Klause je správné, protože je slušné a civilizované - a takto se má politik zachovat.”
Kdyby se jednalo o kteréhokoliv jiného politika bylo by lze takové rozhodnutí možná takto hodnotit. Ale bohužel nejsme dnešní. Jestliže Klausovou arogancí, narcismem, povýšeností a neschopností reflektovat realitu neotřásl druhdy “Sarajevský atentát”, proč by měl těmito vlastnostmi a postoji otřást nějaký volební neúspěch?
Kongres se sejde, prohlásí, že volič je vůl (pochopitelně nějak kulantněji.) a že ODS sakumprásk je v naprostém pořádku, všichni souhlasně zamručí a odmávají že Vašík je prostě ten nejlepší a proto “sláva mu von je pašák a piškumpré a juchajdá” A “taťko neopouštěj nás, co bysme si bez tebe v čele počali.”
Mladší vlčáci si možná poněkud přerozdělí své posty aby se nadále v závětří širokých zad páně profesora pilně učili jeho arogantnímu vystupování (naučit se třeba plynně hovořit čtyřmi jazyky jako on, to už je makačka), místo aby se s ním utkávali v neustálých střetech o jeho post aby on musel každodenně prokazovat, že místo předsedy je to místo, které mu přináleží. (Kdo si vzpomene na Kiplingovu Knihu džunglí ve které mladí vlci rozechvěle čekají až starý Akéla mine kořist, aby se porvali o jeho místo?)
Pokud se ovšem ODS pochlapí a dokáže volební neúspěch reflektovat jako výslednici svých minulých chyb a omylů, jinými slovy - začne si voliče vážit a hledat chyby v sobě nikoli vně své strany, ale uvnitř pak klobouk dolů, jsem připraven se za tento text omluvit a “sníst svůj skalp s octem a cibulí”
A ještě jedna poznámka: V dobách předlistopadových kdy se mocně slavívalo MDŽ, vyskytoval se takový názor, že by se muži měli vůči ženám chovat tak aby si to osmého března u nich nemuseli žehlit ovadlým pugétem.
Per analogiam - nechť politici dělají v mezivolebním období takovou politiku aby se museli ztrapňovat nepříliš zdařilými komickými výstupy v rámci předvolební kampaně.

Hrdlička


Další články tohoto autora:

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: