Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 25.6.2002
Svátek má Ivan
  Výběr z vydání
 >VOJENSTVÍ: Vrátili se s krvavými hlavami
 >POLITIKA: Chybí soucitná pravice
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Je to strašný
 >POLITIKA: Začala jednání o vládě - co přinesou?
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Do kina za adrenalinovým zážitkem
 >PSÍ PŘÍHODY: Není voda jako voda
 >POLITIKA: Kopání do Klause
 >POLITIKA: Nelžete, pane Loewy.
 >ARCHITEKTURA: Extravagantní kostely 2
 >SPOLEČNOST: Čech z ulice má nadprůměrné znalosti o Evropě
 >POLITIKA: Jak má odcházet politik
 >ROZHOVOR: Kristian - houslista na disku?
 >ZAHRADA: Co dělat v červnu (17)
 >MEJLEM: Dvakrát o volbách po volbách
 >ZAMYŠLENÍ Z FLORIDY: Kam s nimi?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Historie  
 
25.6. POLITIKA: Nelžete, pane Loewy.
Václav Vlk

Jak se dalo čekat, strhl se po volebním úspěchu komunistů obrovský mediální pokřik. A stejně se dalo předpokládat, že jedni budou svalovat vinu na druhé a jiní hledat různé složité konstrukce . Pan Jiří Loewy v sloupku "Přístup do salonů" v Lidových novinách tvrdil, že cestu k úspěchu komunistům "otevřel zuřivý (český) nacionalismus" -nedávné jednotné zabetonování Benešových dekretů širokou národní frontou."
Jsme nuceni od některých novinářů a publicistů překousnout v poslední době všelijaké věci, ale tvrzení, že u nás existuje "zuřivý český nacionalismus" už hraničí s pomateností. Pan Loewy buď o tom, co se děje v ČR vůbec nic neví (nežije zde totiž ) a proto vykládá nesmysly a nebo prostě obyčejně lže. Jak to vlastně tedy je? Jednou ze základních příčin úspěchu komunistů patří, ( i když to jistě není jediná příčina) je silný pocit obyvatel ČR z ohrožení ze strany německy mluvících sousedů a sudetských Němců .
Ve dvacátém století po rozbití ČSR a následné okupaci spojenými německými silami III.říše- Němci, Rakušany a sudetskými Němci- vzniklo pevné přesvědčení většiny obyvatel ČR, že největším nebezpečím a to až po možnost fyzické likvidace celého národa je Německo a jeho přátelé .
Toto přesvědčení podporovalo to, že pro nás druhá světová válka skončila teprve v roce 1989 . Do té doby jsme byli obětí událostí, které jednoznačně zahájila německá agrese a německé lži. Že to byli "němečtí nacionální socialisté" kteří rozpoutali celé to zvěrstvo se píše korektně v novinách. Pro obyvatele celé Evropy to byli prostě Němci. Tehdy platilo jedno- buď jsi Němec, a tedy nadčlověk, nebo Čech a to znamená otrok.
Zrada z Mnichova, kdy jsme se marně spoléhali na západní spojence nebyla nikdy úplně zapomenuta. Ani to, že Američané ze svých vnitřních politických důvodů zůstali stát v květnu 1945 v Plzni a nechali Němce řádit v Praze. Je jedno, zda někdo fandí a nebo nefandí komunistům, ale národní paměť říká, že byli to Rusové, jejich Rudá armáda, která skončila německý teror. Bolševismus u nás byl jen důsledkem předchozích dějů. Tak to vidí obyčejný občan.
V šedesátých a sedmdesátých letech pomalu vyhasínaly staré vášně a Češi začínali opatrně věřit, že s Němci je možná dohoda. A možná i se sudetskými. Žádný Čech nebyl nikdy hrdý na vyhnání Němců a bral to jen jako jedinou možnost jak dále jako národ i jako jednotlivec může přežít. Pak přišla "perestrojka". A politické síly, kterým komunisté říkají "revanšisté" se vynořily a spustily obrovskou nepřátelskou kampaň proti všemu československému a českému.
První se ozvali Rakušané. Fanatismus a nacistický podtón propagandy kolem Temelína byl tak zřetelný a silný , že i mnozí Zelení v Rakousku prohlásili, že s tímhle nechtějí nic mít společného.
Ne tak mnozí česky píšící komentátoři, jakoby ekologové a někteří takzvaní politologové.Ti stáli pevně a volali " Zastavte Temelín, poslechněte naše německy mluvící přátele!" Proč? Protože jsou chytřejším,, demokratičtějším a vůbec ve všem lepší. Češi zbystřili sluch. To už někdy slyšeli. Zůstávali však vcelku klidní protože německý obr se choval celkem rozumně.
Ovšem bavorsko spustilo doslova propagandistickou bubnovou palbu. Stroibel na sjezdu landsmanšaftu prohlásil po bombardování Jugoslávie, že "dnes už je možno národní spravedlnost dosáhnout i válkou ", na vstřícné gesto Václava Havla se zpět ozvaly jen nadávky a smršť požadavků a nároků. "Chceme vše nazpátek… , "budeme si na "svém území " tedy v Sudetech rozhodovat sami… zaplatíte a nahradíte vše do mrtě…..a budete se muset moc a moc snažit,abychom dali souhlas k tomu,abyste vstoupli do Unie. V Evropském parlamentu byla Haiderovci, CDU a CSU rozpoutána protibenešovská - téměř se stejnými argumenty jak za Hitlera- protičeská kampaň.
Nelžete nic o české nacionalistické kampani, pane Loewy. Nikde jí nenajdete Nikdo neřve podobně jako sudetské organizace, ať nám Německo dá třeba za zabrané Slezsko německé území, kde si budeme my vládnout . Nikdo nepožaduje miliardy a miliardy za to, že jsme díky německé okupaci nejprve skoro nepřežili Protektorát a pak žili 50let v komunismu. Kde vidíte ten zuřivý český nacionalismus?
Mezitím propagandistická a politická válka proti ČR pokračovala. Mezi oběti "českého násilí" byli zařazováni coby sudetští Němci Židé, kteří byli zlikvidováni v koncentrácích. Hranice z 15.března 1938 byla ta jediná spravedlivá! Rakouský tisk tvrdil, že Lidice vyvraždili čeští četníci..
Pokud za tohoto stavu zachovali demokratičtí čeští politici chladnou hlavu, je to spíš obdivuhodné. A svědčí to o jejich politické vyzrálosti a velikosti. Na stupňující se urážky pak jen Miloš Zeman zopakoval Hitlerova slova, že sudetští Němci byli "pátou kolonou" III. Říše a ve Vídni, Mnichově se mohli strhnout. Většině obyvatel ČR promluvil z duše.
A kampaň pokračovala. Zeman prý "rozpoutal "vášně " kolem Benešových dekretů. Nelžete pánové,ty rozpoutali sudetští Němci za pomoci Rakouska, Bavorska a Maďarska! Zeman jen bránil stát kterému stál v čele. .
Spíš pro cizinu než pro Čechy se v novinách objevilo plno vylhaných článků o tom, jak proti Němcům jsou jen politici z Prahy a venkované, zvláště kolem hranic jsou plni nadšení a lásky k sudetským Němcům.
V tomto okamžiku jediní komunisté zvedli vlajku "antigermánství" . A mezi lidmi, vyděšenými a nebo jen znepokojenými nevídanými útoky vedenými v němčině a nebo v německý prospěch měli úspěch. V pohraničí skončili komunisté v některých krajích dokonce první. Tam musí lidé demokracii a Sudetské Němce skutečně milovat, že ? Komunisté jim totiž slibovali jednoduché: Dáme vám práci a Germány sem nepustíme"
Jestli celá protičeská -a vlastně protičeskoslovenská lobby, (nesmíme zapomínat na pana Orbána) měla v něčem úspěch, pak je to v tom, že komunisté,kteří se nikdy netajili svým zásadním odporem proti všemu německému a kteří stále mávali praporem takzvaného antifašismu, dostali skoro dvacet procent.
Jen tak pokračujte pánové .Jen ještě více lžete, vyhrožujte, zakazujte, požadujte miliardy odškodného, jen ještě více plivejte na každého , kdo se bude bránit. A příště budou vládu sestavovat komunisté sami.
Celá ta nahnědlá a šovinistická protičeská propaganda má konkrétní výsledek. Komunisté sedí v salonu a tváří se jako zachránci národa.
I vy a mnozí další jste k tomu dopomohli. Měl bych radu. Nemusíte nás milovat. Ale nelžete o nás.
Václav Vlk st.


Další články tohoto autora:
Václav Vlk

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: