Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 27.6.2002
Svátek má Ladislav
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Otevřený dopis pohlavárům ODS
 >ZAMYŠLENÍ: Já pán, ty pán.
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Co najdeš v lese
 >TÉMA: Britští gentlemani boří české mediální mýty
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Parádník na procházce městem
 >PSÍ PŘÍHODY: Rozpolcený nápadník a zajímavá šiška
 >POLITIKA: Spojení sil
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >NÁZOR: Integrace pravice aneb jediná pravicová strana v Česku?
 >ZE ŽIVOTA: Dopravní značka na Sardinii
 >POLITIKA: Ignorovat komunisty?
 >POSTŘEH: O rumu
 >NAKRESLENO: Tři vtipy
 >ZAHRADA: Co dělat v červnu (19)
 >ZDRAVÍ: Egoistické buňky

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Mejlem  
 
27.6. MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů

Je opravdu nejvyssi cas se vazne zabyvat otazkou noveho prezidenta teto republiky. Toto thema se dotyka kazdeho jednotliveho obcana teto zeme a je v osobnim zajmu kazdeho z nas, zvolit pro tento post osobu, ktera by nas vsechny CESTNE reprezentovala.

Mame sice mnoho tech, kteri by si prali, aby jim byly hrany fanfary z Libuse pokazde, kdyz jim lokaj dvere otevre, ale dle meho nazoru nemaji cosi dulezitejsiho, nez osobni ukojeni.

Nejsem "nevyvazeny" hockeyovy fanousek; sam trosku jeste bruslim, ale hru jsem nikdy aktivne nehral, verim totiz, ze se lide nemaji venovat tomu, k cemu nemaji "shury dano" a fandim vzdycky tomu, kdo to umi. Tato hra mne ale prece jen upoutala svou pravdivosti, logikou a radem. Cas je kuprikladu presne vymezen, pokud nejsou rozhodci zkorumpovani, pak samy zakony teto hry jsou psany presne, jednoznacne, jsou vseobsahujici, platne nejen pro obe hrajici strany, ale pro vsechny zeme, ktere ji hraji. Temer mezinarodni idyla. Ano, nekdy tyto dovoluji hrubost, ale to je otazka jejich rozhodcich, do jake miry si dovoli svou odpovednost porusit, jinak za prestupek nasleduje trest, ktery casto znamena prohru celeho tymu. Jde tedy i o osobni odpovednost a moralku.

A zde teprve prichazi hlavni cast meho prispevku, ke kteremu mne privedlo rozhodnuti pana Haska odejit v tomto case z hockeyove brany a pral bych si zde a vsude, kde to dostupne je, prednest navrh ( a slyset moudre odpovedi ), aby pan Hasek byl pozadan o kandidovani na urad prezidenta teto zeme. Jak pisi jinde, jde o cloveka mladeho, zdraveho, moudreho, uznavaneho a respektovaneho ve svete, je clovek, ktery opravdu nepotrebuje dosahnout sveho jmeni podvody a kradezemi, ktery ma sveho majetku dost, vypracovaneho poctive. Hral vzdy poctive dle pravidel i tvrde, ale v mezich techto pravidel, ktera respektoval a mohl by k novym, lepsim pravidlum hry prispet i jako hlava statu, vice nez neschopni, neochotni, zkorumpovani a vcelku hloupi politikove v dnesnim hledacku. Muze-li byt herec uspesnym prezidentem USA a dramaturg dosavadnim prezidentem zeme teto, pak nevidim nic, co by branilo tomuto hockeyovemu virtuosu stat vzprimene na tomto postu. A je opravdovy vlastenec. Ac ma vsechny dostupne prostredky zit svuj zivot v pohodli kdekoliv na svete, vraci se DOMU. Zde je nebetycny rozdil mezi nim a zlocinci, kteri naopak v cechach penize ukradli a utekli pryc. Takovychto kvalitnich lidi mame malo. Vazme si jich. A jsem si temer jist, ze velka vetsina populace teto zubozene, ale krasne zeme by byla na nej hrda znovu.

Milan Kopriva, micannalim@netscape.netVážená redakce,
Nikdy jsem nesedl ke stolu, nevzal papír a nenapsal žádným novinám. Ani teď, v době, kdy je tak jednoduché napsat e-mail, jsem nikam nepsal, ale dnes poruším toto pravidlo a musím dát najevo, že ne každý smýšlí tak, jak si čtu na vašich stránkách.
Vážení, jsem volič levice - a nestydím se za to. Po zabrouzdání si na tyto stránky ale mám docela strach. Ze všech komentářů a článků, které jsem zde měl tu čest si přečíst je mi jasné, že tady jsou ti správní pravicový hoši a mě starýho chlápka by přinejmenším za mé smýšlení ukamenovali.
Také se mi třeba nelíbí názory pana Peheho, ale jsou jeho a já mu je neberu. Po přečtení nějaké té stovky komentářů a některých článků docházím k názoru, že jen a jen pravicoví hoši jsou ti čestní, chytří, úspěšní, nenávidící podvod a lež a lidi, co mají jiné smýšlení. Nenávidí také ty, co nemají lokty a žaludek na to, aby vobrali na koho přijdou a tudíž žijí jen ze svého platu. Tyhle lidi uráží a připisují jim všechny hnusné povahové vlastnosti, ale nejhnusnějším člověkem je podle správných pravicových hochů i dam člověk smýšlející levicově. To je ten vývrhel lidstva - a přitom jistě i oni užívají na plno sociálních výhod, vystudovali zadarmo a školné chtějí zavést až když jejich děti vystudovali nebo děti sami nemají. Dobří pravicoví hoši se koří jen těm nejneurvalejším a do pozadí lezou těm nejbohatším, nejmocnějším - nejsprávnějším lidem. Když jim ale někdo šlápne na kuří oko, tak hned křičí a dovolávají se svobod a sociálních spravedlností.
Ono vůbec ten náš národ jde od mantinelu k mantinelu. Nejdříve lezl do pozadí Habsburkům, pak Němcům za okupace, potom se z donašečů a přisluhovačů gestapa stali velcí komunisti, no a poslední přerod byl, když se z komunistů a jejich hezkých a vždy čistých dětí stali tito správní a jediní pravicový hoši, vyznávající liberální nebo, a to je ještě lepší, konzervativní hodnoty. Pěkně se chodí modlit do kostela, hovoří o rodině a dětech, o posvátnosti soukromého majetku. Možná, že některý tady z píšících se ve volební místnosti rozpomněl na svoji stranu jedinou a volil ji - tedy tu rudou, ale o to víc pak křičí proti levici - tak to chodí. Zloděj volá, chyťte zloděje, a bezpáteřní kariéristé si musí najít nepřítele, označit ho a strašně křičet, podívejte se na toho nemorálního tvora, že on je nemorální, to takto zastírá. A ti, co nejvíce křičí proti levici, asi mají nejčernější svědomí a v rámci koho chleba jíš, se snží zavděčit - jsou to lokajíčkové, nic jiného. Sebevědomý člověk nemá nutnost urážet a znectívat ty jiného smýšlení.
Opravdu jsem zděšen úrovní komentářů a inteligencí těch jejich pisatelů. Copak to je asi za lidi?
Omlouvám se, ale prostě jsem toto musel napsat.
S úctou Evžen Nováček


Další články tohoto autora:

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: