Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 29.6.2002
Svátek má Petr a Pavel
  Výběr z vydání
 >Afghánské ženy pozvedají politický hlas
 >SERIÁL: Příběh zapeklitého starce 14
 >POOHLÉDNUTÍ: O knihovně
 >KULTURA: NáHrob sobě
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA aneb HLAS LIDU TROCHU JINAK
 >NÁZOR: Navrhuji aneb každému co jeho jest
 >POLITIKA: Blbá nálada uvnitř ODS?
 >POLITIKA: Proč neuspěla Koalice
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Chvála Karmelitské ulice
 >PSÍ PŘÍHODY: Může za to dlouhý ubrus
 >ÚVAHA: K čemu jsou Balbíni?
 >ZE SVĚTA: Kanadské zážitky (6)
 >SPOLEČNOST: Súmrak hypermarketov na Slovensku
 >KOMENTÁŘ: Vina - nevina

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Náš rybník  
 
29.6. NÁŠ RYBNÍK: Týden v trapu
JITA Splítková


Co se všechno přihodilo v 26. týdnu roku 2002?

V pátek skončil školní rok - radost a v případě pětek na "vízu" i smutek pro žáčky a studenty a v každém případě radost pro učitele. Ovšem učitelé budou mít radost až se vyřeší jejich platy.
O poskytnutí částky 940 milionů korun na zajištění růstu platů učitelů, o kterou požádal ministr školství Eduard Zeman, rozhodne příští vláda. Vláda totiž jednání o jeho žádosti přerušila.
A žáci? Ono nebude moc těch, co by pro pětky truchlili, zdá se, že mají poněkud jiné starosti:
Žák sedmé třídy ve škole v liberecké čtvrti Vesec ohrožoval o přestávce funkční pistolí se zásobníkem stejně starého spolužáka. Učitelka, která měla dozor, ohlásila ne- bezpečné hrátky policii. Při vyšetřování vyšlo najevo, že zbraň předtím kolovala rukama několika dalších dětí. Informovala o tom okresní policejní mluvčí Vlasta Suchánková. "Pistole byla plně funkční, naštěstí ale bez nábojů," dodala. Chlapec vypověděl, že zbraň získal výměnou za džíny od jiného žáka sedmé třídy. I ten pistoli dostal od dalšího dvanáctiletého chlapce za příslib, že mu sežene mobilní telefon.

Zřejmě prázdniny si už vybral nájemní vrah. Za vzorné chování byl puštěn na procházku (jen tak si odskočit vyřídit své věci nájemního vraha). Jenže se mu nějak to vyřizování protáhlo, ale jen o kousíček...
Nájemný vrah Josef Vrabec, který si svévolně prodloužil oficiálně povolenou vycházku, se po dvou dnech vrátil do vinařické věznice. Svůj pokus o útěk z vězení zdůvodnil Vrabec údajným zkratovým jednáním.

O prázdninách bývala a ještě někdy bývá takzvaná okurková sezóna, aby letos nebyla se starají politici i ředitelé televizí...

Ředitel TV Nova, podle jedné skupiny kolem této TV, dořediteloval a Nova je před stavem zvaným "přijít na buben", podle druhé - ředitel pevně sedí v křesle a Nova je na tom finančně skvěle, ale to je nic proti veřejnoprávní TV. Vedení České televize si skrytými kamerami natáčelo některé své zaměstnance. Ti měli podle slov mluvčího televize údajně zneužívat zařízení ČT k soukromým účelům.

Všechno nebo nic - prohlašuje ODS.
Občanští demokraté se cítí být uraženi nabídkou sněmovních funkcí, předloženou ODS vyjednavači ČSSD a Koalice. ODS by mohla funkce odmítnout a zůstat v čisté opozici.

Bývalý pražský primátor Jan Kasl se chystá založit novou politickou stranu. Strana ponese název Evropští demokraté a jejím prvním cílem bude uspět v listopadových krajských a komunálních volbách.
Cože to při odchodu prohlašoval? Koho to zajímá! Každý zazpívá, zamává a za chvíli je tu zas. :-)

Mějte krásné prázdniny a nezapomeňte, Pejsek na vás bude čekat každý den :-).

EDDA - JITA Splítková

Další články tohoto autora:
JITA Splítková

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: