Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 1.7.2002
Svátek má Jaroslava
  Výběr z vydání
 >MROŽOVINY: Šumava technologická (a jiná)
 >ZAJÍMAVOST: Kávou proti slimákům.
 >POLITIKA: Ukradená ale pravdivá slova
 >POLITIKA: Komunální politici ODS panikaří
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Nákup housek ve stylu rozhlasové hry
 >PSÍ PŘÍHODY: Psí zámotek a statečný Mikeš
 >POLITIKA: Kdo má právo radit stranám
 >POLITIKA: Problémem ODS je program
 >TÝDEN POD PSA: Co se semlelo, umlelo a podemlelo
 >EKOLOGIE: Záměr Škoda Auto Polygon
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >KULTURA: Pražská výstava Samizdatu.
 >ČERNOBYL: Bělorusko žije stále ve stínu jaderného hřibu
 >CHTIP: Zpráva afrického studenta
 >ZAHRADA: Co dělat v červenci (1)

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Bartovy příhody  
 
1.7. PSÍ PŘÍHODY: Psí zámotek a statečný Mikeš
Ondřej Neff

Byla to situace zvaná klasická. Šel jsem s Bartem na procházku - podotýkám, že Bart byl na vodítku a měl na hubě košík. V dálce jsem viděl naši dávnou známou, rottweilerku Bonnie a její paní. Ta paní rozmlouvala s jinou paní a kolem Bonnie se motal pejsek,takový malý šedivý knírač. I toho znám tak trochu od vidění, jmenuje se Mikeš.

Zvolnil jsem. Mikeš nás zblejsk a dal se na ústup. Mikešova paní se ohlédla, aby zjistila, co se děje, a když viděla mne a Barta, kráčela za Mikešem. Tak to v psích vztazích někdy chodí, prostě - větší bere.

Přišel jsem blíže, pozdravil, dal se s paní od Bonnie do řeči a Bart zdvořile Bonnie očuchával. Věděl jsem, co bude následovat - Bart záhy ztratí zájem a bude se věnovat čtení denního tisku v trávě plotu. Není to žádný dobyvatel fenních srdcí. Jenže, skoro v okamžiku, kdy se od Bonnie odvracel, ruplo Mikešovi v bedně a jal ho záchvat statečnosti: já si to nenechám líbit, já se nenechám odehnat, já ji viděl první, Bonnie je moje holka!
Už byl skoro u zátočiny, když se vrátil a na Barta, psa jistě pětkrát, možná víckrát těžšího, se vrhnul! Podotýkám, že po celou dobu,kdy jsem s paní od Bonnie rozmlouval, byli jak Bart, tak i Bonnie na vodítku. Načež: Bonnie se snažila utéct a omotala svoji paní proti směru hodinových ručiček, kdežto Bart, když viděl, jak se na něho Mikeš žene, vyrazil do protiútoku a omotal ji ve směru hodinových ručiček. Já se k té paní vrhnul, abych ji chytil, kdyby padala a to už tu byl Mikeš jako bůh pomsty a Bart ho povalil hrudí na zem a řval ty šmejde mrňavá, to je moje holka a Mikešova paní volala "Uteč, Mikeši, uteč!"
K čemuž nakonec, chválabohu, došlo, takže spokojeni jsme byli všichni:
Paní od Mikeše spokojena, že se Mikešovi nic nestalo, paní od Bonnie i já spokojeni, že vertikála zůstala zachována, Bonnie šťastna, že byl o ni takový zájem, a Bart i Mikeš si říkali:
Že jsem to ale tomu šmejdovi nakreslil!


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: