Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 2.7.2002
Svátek má Patricie
  Výběr z vydání
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Prezident si balí kufry
 >TÉMA: Školství a výzkum v programu rodící se vlády
 >TÉMA: Elektrárna Dukovany - příklad precizní technologie
 >EKONOMIKA: Akciové trhy sledují Ameriku
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Svět slev a bonusů
 >PSÍ PŘÍHODY: Dvojí hodnota suchého rohlíku
 >MEDICÍNA: Psi kteří léčí.
 >FEJETON: Ať žije KSČ!
 >ARCHITEKTURA: Sovovy mlýny otevřeny
 >VOLBY: Úvaha povolební.
 >EKOLOGIE: Zelení zloději identity
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >CHTIP: Geografie ženy
 >ZAHRADA: Co dělat v červenci (2)
 >ZDRAVÍ: Přežijí snáze infarkt?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Ekologie  
 
2.7. EKOLOGIE: Zelení zloději identity
Ivan Brezina

Skoro dvacet tisíc předních amerických vědců podepsalo během uplynulých dvou let petici (www.oism.org/pproject) proti zapojení USA do mezinárodní hysterie kolem globálního oteplování. Signatáři pod vedením bývalého prezidenta americké Národní akademie věd a emeritního profesora Rockefellerovy univerzity Fredericka Seitze varují, že přijetí dohod typu kjótského protokolu paradoxně poškodí životní prostředí, zabrzdí vědecký a technologický vývoj a zhorší zdravotní stav a životní podmínky lidstva. Odborných oponentů teorie o škodlivých účincích údajné antropogenní změny klimatu je tedy jen v Americe asi desetkrát víc než zhruba 2500 členů tzv. Mezivládního panelu OSN pro klimatickou změnu (IPPC). Právě na prohlášeních IPCC je přitom vize budoucí klimatické katastrofy založena a často jsou dokonce vydávány za "všeobecně přijímaný vědecký názor "(!). Není divu, že ekologisté se vědeckou petici směřující proti IPCC pokusili zdiskreditovat. Podepisují ji jmény neexistujících osob, takže se k ní nevědomky "přihlásila" třeba někdejší Spice Girl Geri Halliwelová. Zelení vtipálci jí dokonce přiřkli titul PhD.

Na tuhle zákeřnou taktiku jsem si vzpoměl to v pátek, když se v komentářích na Neviditelném psu začal jakýsi zloduch (zloduchové?) podepisovat mým jménem (v článku Pavla Vachtla o globálním oteplování a v článku Jity Splítkové o Greenpeace). O panictví jsem přišel kdysi dávno, život mi vzal iluze, z noční tramvaje č. 22 mám dokonce zkušenost s ukradenou peněženkou, o jméno mně ale zatím ještě nikdo nepřipravil. No, všechno je holt jednou poprvé…

Dalo by se to přejít úsměvem, kdyby se moje virtuální klony nepokoušely vyvolat dojem, že jsem se zbláznil (píší totiž pod mým jménem naprosté pitomosti) a kdyby v tom nepokračovaly I v pondělí (v článku Kateřiny Procházkové o záměru Škodovky vybudovat polygon a v článku Ondřeje Soukupa o Černobylu). Zdá se, že falešní Brezinové budou na Psu řádit I v následujících dnech. Zdiskreditovat oponenta šílených vizí Apokalypsy vyčórovanou identitou je mnohem snazší než něco si o problému nastudovat a pak se s odkrytým hledím opustit do věcné polemiky. Jenže s anonymními zbabělci se špatně bojuje. Ctěné čtenáře Psa bych proto chtěl poprosit, aby si u mých případných příspěvků do diskuse vždy překontrolovali IP adresu. Zatímco já se připojuji ze serveru 195.70.148.1 (pražská doména elle.cz), dosud zjištěné IP adresy kradáků jsou 194.228.168.36 (pražská doména A36-168.dialup.iol.cz), 212.20.109.121 (brněnská doména Brnob-121.dialup.vol.cz) a 194.228.166.116 (pražská doména A116-166.dialup.iol.cz). Třeba se mezi čtenáři Psa najde hacker, který by uměl jejich servery dohledat podrobněji. Potomkům zbabělých anonymních bonzáků z komunistických uličních výborů bych totiž rád pohlédl do tváře.


Další články tohoto autora:
Ivan Brezina

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: