Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 2.7.2002
Svátek má Patricie
  Výběr z vydání
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Prezident si balí kufry
 >TÉMA: Školství a výzkum v programu rodící se vlády
 >TÉMA: Elektrárna Dukovany - příklad precizní technologie
 >EKONOMIKA: Akciové trhy sledují Ameriku
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Svět slev a bonusů
 >PSÍ PŘÍHODY: Dvojí hodnota suchého rohlíku
 >MEDICÍNA: Psi kteří léčí.
 >FEJETON: Ať žije KSČ!
 >ARCHITEKTURA: Sovovy mlýny otevřeny
 >VOLBY: Úvaha povolební.
 >EKOLOGIE: Zelení zloději identity
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >CHTIP: Geografie ženy
 >ZAHRADA: Co dělat v červenci (2)
 >ZDRAVÍ: Přežijí snáze infarkt?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Svět  >>  Austrálie  
 
2.7. MEDICÍNA: Psi kteří léčí.
George Švehla

Seznamte se s Bennym, který se právě stal plně akreditovaným léčebným psem. (therapy dog). Pracuje v nemocnicích Nepean a Hawkesbury, a také v místních domovech pro přestárlé občany.

Zrovna jako zdravotní sestry a jiný zdravotní personál i on musí ve službě nosit identifikační kartu s fotografií a jménem. Kde lékaři a zdravotníci podávají léky, tam Benny rozdává pozitivní psí pohodu, takže všichni se v jeho přítomnosti cítí lépe.

Benny vykonává svoji práci bez nároku na odměnu a jeho majitelka je nadšená, že jejího pejsana mají rádi i jiní lidé. Benny, čtyřletý Labrador, je další přírůstek do smečky "therapy dogs". Nedávno složil zkoušky a tak kvalifikoval do svého nynějšího povolání. Je to přátelský, mírný, inteligentní a krásný, velký pes. Zaškolovali ho jak lidští učitelé, tak i Bella, čtrnáctiletý retriever, která tuto svoji funkci vykonává už 8 let. Koordinátor "Therapy dog clubu" Annemarie Schuster řekla, že Bella při obchůzkách pacientů Benna pečlivě sledovala a nakonec souhlasila s jeho způsobilostí k této důležité funkci. Ředitelka zdravotního personálu v nemocnici Nepean se dala slyšet že je nadšená a že vítá Bennyho jako dalšího člena zdravotního personálu. Benny a ostatní "therapy dogs" pomáhají v nemocnici vytvářet skutečnou léčivou atmosféru. Ještě se v nemocnici nesetkali s pacientem, který by přítomnost léčebného psa odmítl.

V nemocnici Hawkesbury Benny "asistoval" v porodním sále při těžkém porodu. Úspěch byl tak veliký, a nová maminka byla jeho pomocí tak nadšena, že požádala aby při každém jejím dalším porodu byl Benny přítomen na porodním sále.

Nemohu si nevzpomenout dob minulých, kdy do socialistické porodnice neměli přístup ani otcové. O přítomnosti na porodním sále ani nemluvě.

Volně převyprávěno podle článku v regionálním týdeníku Penrith City Star


Další články tohoto autora:
George Švehla

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: