Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 5.7.2002
Cyril a Metoděj
  Výběr z vydání
 >BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA aneb HLAS LIDU TROCHU JINAK
 >ÚVAHA: Skrze prach
 >POVÍDKA: Návštěvou v hostinci
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Staré zlaté časy
 >PSÍ PŘÍHODY: Kdo za to může
 >NÁZOR: Volby 2002 - Čas sklizně ovoce
 >PROBLÉM: Nadlidé
 >POSTŘEH: Džus
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >HRA: Česká extraliga pro NHL2002
 >UMĚNÍ: MILČA EREMIÁŠOVÁ (krajkářka)
 >POLITIKA: Šance na kultivaci politiky v Česku
 >POLITIKA: Na jak dlouho konec kapitalismu v Česku?
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Absurdní loutkové divadélko
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Motiv pro detektivku

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Mejlem  
 
5.7. MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů

/otevreny dopis Vladimiru Spidlovi, predsedovy CSSD/

REGISTROVANE PARTNERSTVI:

NEKOMU POMUZE, NIKOMU NEUBLIZI.

CSSD zradila sve volice.

Na vcerejsim jednani s Vasim koalicnim partnerem doslo k necemu, co mi jako homosexualnimu obcanu teto zeme vyrazilo dech. Po "dohode" s Koalici (v tomto pripade Lidovci) jste ustoupil od prosazovani zavedeni zakona o registrovanem partnerstvi, prestoze slo o jeden z vasich programovych cilu, zakotveny i ve vasem strednedobem programu, ktery jste prijali na Programove konferenci dne 26. 1. 2002. Tento pozadavek je i soucasti vasi kapitoly IV, ktera ma nazev Ochrana lidskych prav.

Znamena tedy vysledek vaseho vyjednavani, ze upoustite od ochrany lidskych prav?

Uzakonenim registrovaneho partnerstvi jste se behem volebni kampane ohaneli jak to jen slo, mam k dispozici i kopii Vaseho dopisu adresovaneho Gay Iniciative CR, ve kterem nasi minoritu osobne ujistujete o prosazovani tohoto zakona Vami a Vasi stranou. Lhal jste tedy, pane predsedo?

V nasi republice zije podle poslednich odhadu temer pul milionu obcanu s homosexualni orientaci. Mnoho z nich vam dalo svuj hlas v letosnich volbach jenom a pouze proto, ze verili vasim predvolebnim slibum o zavedeni tohoto zakona. Je 16 dnu po volbach a CSSD dava jasne najevo svou neschopnost drzet slib.

Jde o selhani Vase i cele CSSD a domnivam se, ze by bylo nanejvys vhodne vyslovit nad touto, pro nas velice zdrcujici zalezitosti politovani, omluvit se vsem svym volicum a priznat svou vyjednavaci neschopnost.

Se svym partnerem ziji ve spolecne domacnosti pres tri roky. Co je nam platna demokracie, kdyz jsme se narodili s jinou citovou a sexualni orientaci a nemame v teto zemi stejna prava. Co je nam platne ze pracujeme, odvadime dane, kdyz muzeme o sve uspory, o svuj spolecny majetek prijit? Kdo mi vysvetli, ze nasi voleni zastupci nemohou akceptovat vedecka poznani, verejna mineni a vzory "civilizovanejsich" zemi a stale nejsou schopni tento pro ne neskodny a pro nas tak dulezity zakon prijmout?!

Mrzi me, ze jsem Vam uveril.

Homosexualni mensina je diskriminovana, nema v Ceske Republice stejna prava jako heterosexualni vetsina. To je fakt a je to velice smutne. Ale co se musi stat, aby se to zmenilo?

Libor Jelinek, Brno aphex_twin@seznam.cz


Další články tohoto autora:

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: