Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 15.7.2002
Svátek má Jindřich
  Výběr z vydání
 >AUSTRÁLIE: Široké ulice.
 >TÉMA: Imigrace, asimilace a multikulturní fantasie.
 >ZE SVĚTA: Spěšné betlémské svatby
 >MROŽOVINY: Kaťuše a jejich méně slavné sestry 2
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Adrenalinový sport
 >PSÍ PŘÍHODY: Pes na svatbě
 >POLITIKA: Pravici porazil Cyril Svoboda
 >OHLAS: Odpovědnost
 >TÉMA: Světový četník
 >POVÍDKA: Bajka o rozumu
 >TÝDEN POD PSA: Co se semlelo, umlelo a podemlelo
 >PŘÍRODA: Dvoření se stavěním uměleckých děl (4)
 >PŘÍPODOTEK K SYTUACY: Pokémoni
 >ŽIVOT: Jak se hádat v samoobsluze a jine
 >ZDRAVÍ: Oddálení menstruace

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Bartovy příhody  
 
15.7. PSÍ PŘÍHODY: Pes na svatbě
Ondřej Neff

Ženil se můj kamarád - a bral si za ženu dívku, kterou jsem znával ještě jako holčičku, ano, letí ten čas strašlivě! Všímejme si raději psa.
Svatba to byla náramná, v kostele, jak má být. Její průběh zachycoval na citlivou vrstvu filmu pan fotograf - počínal si zdatně a profesionálně, měl jednookou zrcadlovku Leica a systémový blesk a zapudil všechny amatérské fotografy, aby se nepletli kolem oltáře, tak má být. Venku, když se odbyly ovace a házení rýží, pořádal skupinovou fotografii.

V tu chvíli se dostavil na scénu pejsek jménem Kvído. I Kvída znám - přestože je to dosti velký a zdatný pejsek, Bart se s ním skamarádil a nepojal ho do okruhu jedlých psů!
Kvído měl radost, že vidí tolik lidí (svatebčanů a hostů bylo dohromady jistě padesát) a pan fotograf měl radost, že vidí Kvída a snažil se ho usadit do centra záběru, aby tam tvořil dominantu. Nápad to byl dobrý, bohužel těžko realizovatelný. Kvído si vzal do hlavy, že očichá postupně všech padesát hostů. Nebral to ale systematicky, jednoho po druhém (to mohl odbýt, když jsme stáli ve frontě abychom pogratulovali nevěstě a ženichovi. Nic takového! Probíhal po nepravidelných trasách, křivkách, elipsách a šišatoidech. Pan fotograf se stále ještě snažil uskupit padesát lidí na kostelním schodišti, jenže když už všichni jakž takž stáli na svých místech, každý viděl fotografa (zásada: kdo chce být na fotce, musí vidět fotografa) a v tu chvíli Kvído podnikl další okružní cestu a razil si cestu davem jako když uprchlý býk běží obilím a lidí se kymáceli na schodech a ženské osoby pištěly a Kvído vyplazoval jazyk a měl radost, jaká je dneska legrace.
Myslím, že by Kvído nebyl proti tomu, kdyby se svatba měla konat každý den.
A to jsem se nezmínil o svatebních koláčcích!


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: