Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 16.7.2002
Svátek má Luboš
  Výběr z vydání
 >ARMÁDA: Příležitost pro české letectvo
 >POLITIKA: Vládní program a volba vedení Sněmovny
 >EKONOMIKA: Firemní skandály zatím nekončí
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: První stupínek
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Tajemný balíček ve schránce
 >PSÍ PŘÍHODY: Ono tam něco je
 >ARCHITEKTURA: Aktuálně - Nová dominanta Václaváku
 >SPOLEČNOST: Euroslivovice a fámy
 >SPOLEČNOST: Zpráva Jiřího X. Doležala
 >PRÁVO: Mezinárodní kriminální soud
 >PENÍZE: Utrácíme na dovolené
 >Neviditelný nepřítel v kašmírských polích
 >PŘÍRODA: Superzrak
 >ŽIVOT: Lékařské příběhy (1)
 >ZDRAVÍ: Křečové žíly

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Drogy  
 
16.7. SPOLEČNOST: Zpráva Jiřího X. Doležala
Jiří_X Doležal

Vážení, dnes, t.j. v pondělí 15.7.2002, jsem obdržel níže uvedené vyrozumění Policie ČR ve věci mého sebeudání ze dne 2.7.2002 za šíření toxikomanie podle § 188a odst. 2b tr. z.

(udání, předané Policii ČR uvádím v plném znění):

Obvodnímu ředitelství pro Prahu 7, ulice Fr. Křížka 170 00 Praha

Věc: Oznámení o skutečnostech nasvědčujících tomu, že byl spáchán trestný čin, které se činí podle § 158 odst.1 tr.ř., a zároveň žádost dle § 158 odst.2 tr. ř., aby byl podavatel v zákonné lhůtě 30 informován o přijatých opatřeních.

Zdůvodnění: Včera, t.j. 1.7. 2002 odpoledne v prostorách Štvanice, územně spadajícícm pod působnost Obvodního ředitelství pro Prahu 7, jsem se na koncertu Umění proti cenzuře, kde jsem vystoupil, s největší pravděpodobností dopustil trestného činu podle nově platícího paragrafu 188a odst. 2b tr. zákona, a to následujícím jednáním:

Předal jsem Ivanu Martinu Jirousovi na koncertě Umění proti cenzuře disketu s archivem mých článků o konopí a fotografií konopí, které i po 1.7.2002 zpřístupňuji veřejnosti na Internetu - na serverech www.reflex.cz a www.koukat.cz.

Důkaz:
1. Disketa s archivem mých článků, které jsou přístupné na Internetu (přiloženo) (TV záznam předání diskety panu Jirousovi má k dispozici pan O. Malina, 0608977952)

Proto tuto skutečnost oznamuji Policii ČR a žádám o učinění zákonem nařízených opatření. Upozorňuji, že toto oznámení činím po zralé úvaze, u vědomí ohrožení demokracie, jako poslední možnost občanské obrany před okleštěním ústavně zaručené svobody slova, a proto žádám, aby bylo upuštěno od zkoumání mého psychického stavu, které je obvyklé v případě, že pachatel podává oznámení sám na sebe. Mým cílem samozřejmě není jít na základě tohoto oznámení do vězení, ale naopak - upozornit na nesmyslnost příslušného odstavce paragrafu 188a a dosáhnout tím jeho zrušení.

Dále upozorňuji orgány činné v trestním řízení, že ve věci nebudu dále vypovídat.

Text vyrozumění:
Podle § 158 odstavec 2) trestního řádu Vám sděluji, že Vaše oznámení o skutečnostech nasvědčujících že byl spáchán trestný čin dle ustanovení § 188a odstavec 1, odstavec 2, písm. b) tr. zákona bylo dnem 12. července odloženo dle ustanovení § 159a odstavec 1) trestního řádu, neboť se ve věci nejedná o podezření z restného činu a věc není na místě vyřídit jinak.

pplk. Bc Korecký Jartoslav
policejní rada


Další články tohoto autora:
Jiří_X Doležal

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: