Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 17.7.2002
Svátek má Martina
  Výběr z vydání
 >EKONOMIKA: Koruna bude v krátkém horizontu stabilní
 >MROŽOVINY: Kaťuše a jejich kapalinové sestřenice 1
 >EVROPA A USA: Spolupráce nebo konflikt?
 >EKONOMIKA: Stát, jemuž má smysl platit daně
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Hodně zanedbaný trávník
 >PSÍ PŘÍHODY: Ve výkonu služby
 >POLITIKA: Překryv a rozdíly Koalice-ČSSD, programový výsledek v Koaliční dohodě
 >PŘÍRODA: Vystopovat jídlo
 >PENÍZE: Libra, euro, dolar nebo rubl?
 >ŽIVOT: Lékařské příběhy (2)
 >VÝROČÍ: Před 62 lety se narodil Ringo Starr
 >POLEMIKA: Půlkilová bibliografická rarita
 >PRAHA: Kampa-rampa k Sovovým mlýnům nebude
 >KOMENTÁŘ: Nová vláda
 >KUPODIVU: Soubor neužiteečných znalostí

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Bartovy příhody  
 
17.7. PSÍ PŘÍHODY: Ve výkonu služby
Ondřej Neff

Během čtyřiadvacetihodinového cyklu má Bart několik období zvýšené aktivity. Velmi přísně hlídá ráno, kdy je na cestě zvané Věneček mimořádný ruch. Dětičky tudy chodí do školy (samozřejmě ne teď, o prázdninách), na Barta pokřikují, nějaký ten kluk ho jistě majzne kamenem nebo se ho pokusí šťournout klackem - zkrátka, to vše zvyšuje Bartovu přísnost. Kolem desáté dopoledne se v jeho obzoru objeví nepřístojné babičky, i ty je třeba pokárat rázným štěknutím.

Potom už je horko a Bart hlídá spíše z povzdálí, ze stínu. Leží a jen občas otevře tu levé, tu pravé oko.

Hlavní aktivitu zahajuje kolem jedenácté večerní. To se vracejí hosté z hostince Na Vinici a i z jiných hostinců; nejdřív je uvítá doga Čip, pak si je převezmou Sára & Bára a nakonec se do hlídání vloží Bart. Hlídá se hlučně, zvlášť když se na plácku objeví noční pejskař. Naši pejskové zavření za vraty zřejmě závidí svému šťastnějšímu druhovi svobodu a nadávají mu.

Přesně toto se stalo včera v noci. Ten šťastný, volný pes byl podle hlasu nějaký podvraťáček, spíš pištěl než štěkal, a Bart mu dával co proto. Byla už skoro půlnoc, šel jsem spát. Míša zůstala ještě nějakou dobu vzhůru. Četla si a pak si uvědomila, že štěkot ustal.

Šla se tedy podívat dolů ke dveřím. Bartův pelech byl prázdný, dveře pootevřené. Zatrnulo jí: jestlipak Bart neutekl? Technicky to sice není možné, ale Kajínek taky utekl z Mírova a...

Popadla baterku a šla k vrátkům. Byla zamčená. A před vrátky, samozřejmě na jejich vnitřní straně, hluboce spal Bart. Hlídání ho vysílilo a padl na místě kde věrně sloužil domu. Zavrčel "co mě budíš", když se ho Míša pokusila velmi něžně probrat z mrákot. Když se jí to nakonec podařilo, kráčel stejně vratce jako ti pánové před hodinkou, když se vraceli z hospody domů. Jen příčina vratkosti byla jiná - nikoli zábava, ale tvrdá práce.


Další články tohoto autora:
Ondřej Neff

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: