Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 27.7.2002
Svátek má Věroslav
  Výběr z vydání
 >SERIÁL: Příběh zapeklitého starce 18
 >ZE SVĚTA: Jít si vyprat
 >SPORT: Máme dva juniorské mistry světa!
 >ZE SVĚTA: Postřehy ze Skotska aneb Svět je malý
 >VÍKEND: O chalupách a chalupářích
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: LETMÁ - píseň pro ženský hlas
 >MEJLEM: ohlasy a názory
 >ZAMYŠLENÍ: Fantasta či despota?
 >ÚVAHA: Kapitalismus a morálka
 >ZDRAVÍ: Muškát
 >BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA aneb HLAS LIDU TROCHU JINAK
 >TÉMA?: Virtuální realita - Investigativní přístup
 >POLITIKA: Mocenská osa bez odpovědnosti
 >POLITIKA: Dlouho odkládané rozhodnutí
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Bum do vrby a jak to dopadlo

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
27.7. ZAMYŠLENÍ: Fantasta či despota?
Pavel Kuthan

S hrůzou lze jen sledovat, jak se napříč sněmovnou bude šířit něco jako pohlavní nákaza, tzv. Křečkova křeč. Tato nemoc napadá mozek hlavně starších parlamentních poslanců, ochromuje ho, poslanec ztrácí sebekontrolu a smysl pro realitu doby, ve které žije a nutí ho do revolučních myšlenek stalinistického typu.
Napadený poslanec již v začátku svého poslaneckého období začne vynikat osvícenými nápady nad ostatními ve snaze plnění volebního programu své strany pod heslem byty pro mladé. Neuznává jakoukoli formu vlastnictví a právo vlastníka vybrat si svého nájemníka, pokud se rozhodnete volné prostory pronajmout.
Navrhne zákon , jenž umožní obcím nasadit vám do volného hnízdečka kukačku, která nejen, že nemusí mít na zaplacení, ale může vám z bytu, pokud to budou nepřizpůsobiví občané , udělat kůlničku na dříví a jejich komunita se může rozrůst o nenadálé přírůstky příbuzných. Nevycházíte se starostou? Postavil jste si nový dům? Podnikáte a budíte závist? Dostanete na byt 4 obecní bezdomovce.Výše nájmu? Obec určí vyhláškou a zaplatí za bezdomovce. Že vám to nepokryje ani zlomek nákladů? Vy jste vykořisťovatel.
Nemocný poslanec jistě doplní své ego dalším zákonem, který jednoznačně určí životní prostor pro každého občana na stanovené metry. Máte chalupu či rekreační domácnost? Jezdíte tam jenom jednou za 14 dní? Vaše chalupa je nevyužita! Vy vlastně máte se svým bytem v Praze nadměr metrů!
Dostanete mladé lidi se třemi dětmi na byt. Že jsou na podpoře a nemají na nájem? Nejste vy náhodou kapitalista? Copak vám nestačí z pěti místností jedna na přespání? Nemáte nepřiměřené nároky na nájem?Výši vám určí obec vyhláškou. Budeme si muset prošetřit vaše majetkové poměry.. A víte , že jakmile vás začneme prošetřovat, jste povinen dodat majetkové přiznání? A sakra vy máte nějak moc peněz, jakpak jste přišel k chalupě? Dědictví? A jak se k ní dostal váš otec? Nebyl on náhodou kulak a nepatřil za mříže? Ono to vlastně mělo být vyvlastněno dle zákona z roku 49. Člověče, ta chalupa vám vlastně nepatří, to je majetek státu. Víte co, my vám sem nastěhujeme ty mladé, jedna místnost vám stačí a už o tom nebudeme mluvit. Co říkáte?


Další články tohoto autora:
Pavel Kuthan

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: