Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 30.7.2002
Svátek má Bořivoj
  Výběr z vydání
 >ENERGETIKA: Poslední reaktor
 >POLEMIKA: K údajné "osvětimské lži" po česku
 >HISTORIE: Tunelované vraždy J. Loewyho
 >POLITIKA: K návrhu poslance Křečka
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Arogance mocenské osy
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Kropičák z onoho času
 >PSÍ PŘÍHODY: Bonnie a Bart
 >POLITIKA: Špidla mezi Roosweltem a Firlingerem
 >ARCHITEKTURA: Kontroverzní nový most v Ústí nad Labem
 >KULTURA: Africké umění
 >ZDRAVÍ: Sex ve vesmíru - jen dvě polohy z deseti
 >PŘÍRODA: Létající draci
 >EKONOMIKA: Experti čekají růst, zvláště v půlročním výhledu
 >SVĚT: Převleky
 >ZDRAVÍ: Češi jsou průměrní milovníci, ročně mají 99 styků

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  
 
30.7. POLITIKA: K návrhu poslance Křečka
Miroslav Beneš

Poslanec ČSSD Stanislav Křeček prohlásil ve zprávách TV NOVA (23.7.2002), že hodlá v Parlamentu navrhnout zákon o povinném pronajímání bytů. Ten má obcím umožnit dosadit nájemníky do prázdných bytů. Z tohoto zákona člověku zatrne, když zjistí, že se bude týkat i bytů v soukromém vlastnictví. ČSSD přichází s dalším zcestným řešením nedostatku bytů.

Vláda ČSSD v minulém funkčním období nesplnila slib, že dokončí deregulaci nájemného a vyostřila tak vztahy mezi nájemníky a majiteli. Navíc dnes nikdo byty pro nájemné bydlení nestaví. I to, co staví obce, je ve skutečnosti připravováno na budoucí vlastnické bydlení. S návrhem poslance Křečka se vše vyostřuje ještě víc. ČSSD chce vyřešit svou neschopnost tím, že tvrdě naruší vlastnická práva řady občanů. Pamětníci si jistě vzpomenou, že stejný postup použili komunisté v padesátých letech. Povinné pronajímání vlastního bytu nájemníkům, které vybere nějaký úředník, zavání socialismem nejtvrdšího kalibru.

Ten kdo má v plánu svůj byt tržně pronajímat, se bude muset smířit s tím, že nájemníka nestanoví trh, ale úředník. Úředník jistě stanoví i výši nájemného, které bude sotva odpovídat nájemnému tržnímu. Nucené dosazování nájemníků za tržní nájemné je přece nesmysl.

Komunisté nedokázali problémy s bydlením vyřešit za čtyřicet let své vlády. Zbyla po nich monstra v podobě paneláků, se kterými si dnes nikdo neví rady. Poslanec Křeček nasadil tomuto stavu korunu. Jeho návrh přímo vybízí ke korupci, což však není v ČSSD nic mimořádného. Úředník si nechá rád zaplatit za slušného nájemníka, anebo za to, že nějaký ten volný byt přehlédne. Ing.Miroslav Beneš, poslanec PSP ČR


Další články tohoto autora:
Miroslav Beneš

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: